DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-10-02
Taping ciała – przykładowe aplikacje
10 minut Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga Rymarska Taping ciała wydaje Ci się trudny? Aby sprawnie operować tejpami, musisz uzbroić się w cierpliwość. Ale nie taki diabeł straszny jak go malują! Pomoże Ci dokładna instrukcja i konsultacja z fizjoterapeutą, czy robisz to dobrze. A więc do dzieła!
2023-09-29
Trening medyczny – czy jest lepszy od innych form ruchu?
6 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Medyczny trening terapeutyczny (Medical Training Therapy – MTT) łączy w sobie elementy fizjoterapii oraz klasycznych aktywności wzmacniających. Korzystają z niego głównie osoby regularnie uprawiające sport, które po zakończeniu rehabilitacji chcą bezpiecznie wrócić do trenowania swojej dyscypliny. Celem treningu medycznego jest odzyskanie pełnego zakresu ruchu oraz kondycji po urazie lub przebytym zabiegu chirurgicznym.
2023-09-26
Taśmy rehabilitacyjne – poznaj ich rodzaje i zastosowanie w sporcie lub fizjoterapii!
5 minuty Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga Rymarska Kontuzja? Tylko nie to... Na szczęście możesz szybko wrócić do zdrowia, wystarczą gumy! Gumy rehabilitacyjne do fizjoterapii to najlepszy sposób na powrót do sprawności. Dodatkowo pomogą Ci we wzmocnieniu ciała w tym mięśni głębokich, stawów i innych elementów twojej budowy. Chcesz się przekonać? Przeczytaj ten wpis i pożegnaj się z bólem!
2023-09-25
Kolano biegacza – co to za dolegliwość?
6 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Terminem "kolano biegacza" określa się zespół bólowy, zlokalizowany na przedniej lub bocznej stronie stawu kolanowego. Tego rodzaju ból kolana pojawia się najczęściej u sportowców i osób aktywnych fizycznie – stąd jego nazwa. Sprawdź, jakie czynniki przyczyniają się do rozwoju dolegliwości, jakie objawy jej towarzyszą i w jaki sposób należy leczyć staw kolanowy w takim przypadku.
2023-09-22
Smagnięcie biczem – co to takiego?
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Smagnięcie biczem (ang. whiplash) należy do grupy tzw. urazów komunikacyjnych, ponieważ najczęściej powstaje w wyniku nagłego hamowania lub zderzenia drogowego. Może wówczas dojść do poważnych uszkodzeń na odcinku szyjnym kręgosłupa, którym towarzyszą silne dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości.
2023-09-19
Kręgozmyk – objawy i leczenie
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Kręgozmyk to stan, który opisuje przesunięcie kręgów kręgosłupa względem siebie. W zależności od rodzaju i przyczyny, może być wrodzony lub nabyty. Wiąże się z silnym bólem i prowadzi do stopniowej utraty stabilności w kręgosłupie, co powoduje pogorszenie sprawności.
2023-09-12
    Urodziny 4FIZJO! Poznaj naszą historię
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Ile masz lat? Jasne, wybacz – o wiek się nie pyta. My jednak chcemy się nim pochwalić, bo w tym roku 4FIZJO obchodzi już 5 urodziny! To wiek, w którym dzieci idą do szkoły, a my planujemy wyjście na zagraniczne rynki. Nie jest to może imponująca liczba, gdy mowa o latach ludzkich, ale w przeliczeniu na psie czy kocie, to już całkiem niezły wynik.
2023-09-07
Nadwyrężony nadgarstek - jak poradzić sobie w bólu?
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Ból nadgarstka to jedna z powszechnych dolegliwości. Urazy tej części ciała mogą powstać na skutek uprawiania sportu czy nieszczęśliwych wypadków, ale także podczas codziennych czynności – jak np. dźwiganie zakupów. Bardzo często przeciążenie nadgarstka jest również negatywnym skutkiem pracy na komputerze.
pixel