DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Latarki ręczne

ilość produktów: 1

Technologia oparta o diody LED nie bez powodu robi furorę. Diody są wydajne, cechują się dużą sprawnością, a więc niewielkimi stratami energii oraz zapewniają sporą moc światła przy niewielkim poborze prądu. Latarkę ręczną LED możesz więc z powodzeniem wykorzystać w wielu sytuacjach. Jakie są jej zalety?

Czym charakteryzuje się latarka ręczna LED?

Jaką latarkę ręczną wybrać? Wszystko zależy od tego, do czego będziesz jej używał. Wielu klientów poszukuje jednak produktów uniwersalnych. Takich, które świetnie sprawdzą się podczas campingu, wycieczki do lasu, wędkowania, wyprawy w góry, czy pracy w warsztacie. Decyzję co do wyboru warto podjąć po uwzględnieniu kilku ważnych czynników. Należy wziąć pod uwagę:

  • sposób i czas ładowania,

  • moc strumienia świetlnego,

  • pojemność akumulatora,

  • rodzaj i moc diod.

Istotne parametry to także dostępne tryby i zasięg świecenia, klasa wodoszczelności, jak również waga oraz wytrzymałość latarki.

Ładowanie latarki

Wciąż popularny rodzaj zasilania latarek to baterie. Możesz taki model zabrać ze sobą na dłuższe wyprawy, niezależnie od tego, czy masz dostępne stałe źródło prądu. Jednak coraz większym powodzeniem cieszą się produkty posiadające wyjmowany bądź wbudowany akumulator. Przydatna okazuje się wówczas ładowarka sieciowa. W nowszych modelach akumulatorowych takich, jak produkt marki 4FIZJO zastosowano wygodniejsze ładowanie poprzez port USB C. Możliwość doładowania sprawia, że akumulatory to również bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Warto pamiętać, że akumulatorków nie powinno się rozładowywać do zera, a dodatkowo chociaż raz w miesiącu dobrze jest naładować je do maksimum. Takie postępowanie sprawi, że ich pojemność i żywotność nie wytracą się zbyt szybko. Dzięki temu, że diody są energooszczędnym źródłem światła, w latarkach typu LED maksymalny czas świecenia jest dłuższy, niż w tradycyjnych. Zaopatrując się w dodatkowy akumulator lub powerbank nie musisz się martwić, że stracisz oświetlenie nawet podczas ich wielogodzinnej eksploatacji.

Strumień i zasięg światła

Jednostką mocy strumienia świetlnego jest lumen. Liczba lumenów decyduje o tym, jak silną wiązkę światła generuje latarka. Znaczenie ma również zasięg świecenia. Latarka akumulatorowa LED dostępna w ofercie sklepu 4fizjo.pl zapewnia tu kilka przydatnych mechanizmów. Za sprawą pokrętła na zoom możesz regulować skupienie wiązki. Bardzo ciekawą i przydatną opcją są też tryby świecenia. W latarce 4FIZJO możesz ustawić najwyższy, średni i najniższy poziom światła. Dostosujesz je więc bez problemu do panujących warunków, a w ten sposób oszczędzisz zapas energii. Tryb stroboskop emituje z kolei pulsujące błyski, które mogą zwrócić uwagę innych osób. Ciekawym rozwiązaniem jest również tryb S.O.S. Możesz nadać alfabetem Morse’a wiadomość S-O-S w razie, gdybyś potrzebował pomocy. Biała, naturalna barwa światła jest dodatkowo przyjemna i nie męczy wzroku.

Wytrzymała konstrukcja

Dużą zaletą latarki w naszej ofercie jest jej wytrzymała konstrukcja. Materiał wykonania stanowi wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Latarka jest niewielka i lekka, więc z łatwością znajdziesz dla niej miejsce nawet w kieszeni. Uwagę zwraca też elegancki, czarny kolor obudowy i ergonomiczny kształt.

Latarki ręczne sprawdzą się również w trudnych warunkach pogodowych i posiadają odpowiedni stopień wodoszczelności. Nada się również do zajęć w warsztacie, przy znacznej ilości kurzu i różnego rodzaju pyłu. Oprócz latarki ręcznej polecamy także wysokiej klasy czołówki LED. Skorzystaj z oferty sklepu internetowego 4fizjo.pl!

pixel