DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PODUSZKI ORTOPEDYCZNE

ilość produktów: 17

W ludzkiej piramidzie potrzeb sen odgrywa kluczową rolę. Zdrowy wypoczynek gwarantuje każdemu właściwą jakość funkcjonowania w ciągu dnia, większy zapas energii i lepszy nastrój. Ma to także niebagatelny wpływ na układ odpornościowy. Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna zdecydowanie wspiera prawidłowy sen.

Poduszka ortopedyczna i prawidłowe ułożenie kręgosłupa

Podstawową funkcją poduszki ortopedycznej jest utrzymanie w trakcie snu fizjologicznego kształtu kręgosłupa. Szczególnie istotne jest to dla osób, które na co dzień zmagają się z różnego rodzaju bólem pleców, czy szyi albo mają problem z obolałymi nogami. Poduszka ortopedyczna do spania dopasowuje się do kształtu ciała, co pozwala znacząco zniwelować dolegliwości. Wybierając dopasowaną poduszkę ortopedyczną możesz więc poprawić swój komfort spania.

Poduszka lędźwiowa, medyczna i rehabilitacyjna

Poduszka ortopedyczna sprawdza się nie tylko w czasie snu. Każdemu, kto odczuwa bóle kręgosłupa w trakcie dnia przyda się specjalna poduszka rehabilitacyjna. Często wykorzystywana jest podczas sesji rehabilitacyjnych po urazie. Zapewnia m.in. prawidłowe podparcie w trakcie siedzenia. Tego rodzaju poduszki medyczne powinny być dostosowane do kształtu i wagi ciała. Poduszki ortopedyczne do siedzenia są najczęściej wypełnione powietrzem, a do zestawu dołączona jest również specjalna pompka.

Podobne funkcje spełnia też poduszka profilowana lędźwiowa. Wykonana ze specjalnej pianki z pamięcią kształtu gwarantuje idealne dopasowanie do układu ciała w pozycji siedzącej. Ta odmiana poduszek rehabilitacyjnych o ergonomicznym kształcie umożliwia skorygowanie niewłaściwego położenia kręgosłupa na odcinku lędźwiowym dzięki jego podparciu. Sprawdza się przy jego rehabilitacji oraz pomaga przy leczeniu dyskopatii. Można ją również zastosować jako oparcie na kolana i nogi.

Zalety poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne przydają się nie tylko osobom mającym problemy z kręgosłupem. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni komfortowy sen. Poduszka zapobiegająca nieodpowiedniej postawie w trakcie siedzenia świetnie nada się również dla osób, które pracują przed komputerem. Taka poduszka nie tylko pomaga utrzymać prawidłową pozycję, ale również wzmacnia mięśnie pleców.

Specjalną odmianę stanowią poduszki antyalergiczne. Dodatek stanowią tu włókna bambusowe. Taka poduszka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, roztoczy i alergenów. Poduszki ortopedyczne okazują się również przydatne przy chrapaniu i dla osób cierpiących na bezdech senny. Poduszki rehabilitacyjne mogą też znaleźć zastosowanie do masażu stóp i fizjoterapii, a przy problemach z krążeniem przydatna będzie poduszka klinowa stanowiąca podparcie dla nóg.

Z czego wykonana jest poduszka ortopedyczna?

W wielu poduszkach ortopedycznych materiał stanowi specjalna pianka poliuretanowa, której zaletą jest dobra wentylacja. Innym rodzajem są poduszki z pianki termoplastycznej, podatnej na nacisk i dopasowującej się do kształtu głowy. Ten typ dobrze sprawdzi się dla osób odczuwających bóle w odcinku szyjnym. Wywiera mniejszy ucisk na siało i nie zaburza krążenia krwi. Często poduszka ortopedyczna posiada też specjalną poszewkę z mikrofibry. Ważne jednak, aby dało się ją zdejmować i prać zapobiegając gromadzeniu się alergenów i drobnoustrojów.

W 4fizjo.pl znajdziesz wysokiej jakości poduszki ortopedyczne i rehabilitacyjne w korzystnych cenach. Nasze produkty są certyfikowane i w pełni bezpieczne w stosowaniu. Gwarantujemy szybką wysyłkę. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel