DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy lecznicze

ilość produktów: 1

W medycynie od wielu lat z powodzeniem wykorzystuje się światło o różnej długości fali. Szczególne znaczenie ma światło podczerwone, które może stanowić dobre uzupełnienie farmakologii, wspomagając klasyczne leczenie przy różnego rodzaju dolegliwościach. Do czego są stosowane lampy lecznicze?

Jak działa lampa lecznicza?

Lampa lecznicza jest urządzeniem, które umożliwia naświetlanie poszczególnych punktów na ciele. Często stosuje się ją przy dolegliwościach bólowych oraz jako wsparcie układu immunologicznego, czy krwionośnego. Wykorzystywane są w gabinetach fizjoterapeutycznych i innych specjalistycznych przy zabiegach wykorzystujących światło oraz ciepło lampy. Jednak obecnie coraz więcej osób stosuje te urządzenia również do użytku domowego.

Lampy wytwarzają korzystne dla zdrowia promieniowanie podczerwone. Takie fale docierają w głąb tkanek, równocześnie nie powodując uszkodzenia powierzchni skóry. Pod wpływem ciepła rozszerzają się także naczynia krwionośne. Zwiększa się więc przepływ krwi, a do tkanek dociera więcej tlenu, czy substancji odżywczych. Dotlenienie oraz rozluźnienie mięśni pomaga przy procesach regeneracji i działa przeciwzapalnie.

Lampa lecznicza sollux marki 4FIZJO jest bardzo prosta w użytkowaniu. Terapia światłem nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Wystarczy ją włączyć i ustawić w odległości 30-80 cm od naświetlanego miejsca. Taka jednorazowa kuracja powinna trwać od kilku do kilkunastu minut, a podobny seans można powtarzać 2-3 razy dziennie.

Na co działa lampa lecznicza?

Zarówno lampy lecznicze sollux, jak i inne lampy medyczne mają szerokie zastosowanie i sprawdzają się przy wielu różnorodnych dolegliwościach. W wielu przypadkach ich skuteczność została potwierdzona konkretnymi badaniami. Najczęściej stosuje się je na takie problemy, jak:

  • bóle zatok i ucha,

  • infekcje górnych dróg oddechowych,

  • choroby skórne i problemy dermatologiczne (łuszczyca, trądzik, grzybica),

  • osteoporoza, reumatyzm i kłopoty z wchłanianiem witaminy D,

  • niektóre schorzenia układu oddechowego oraz krążenia,

  • przeziębienia i niektóre infekcje drobnoustrojów,

  • bóle kręgosłupa i reumatyczne, korzonki, 

  • kontuzje i urazy sportowe,

  • zmniejszona odporność.

Lampa na podczerwień ma też działanie przeciwbólowe. Sprzęt tego typu wpływa również na psychikę, obniżone samopoczucie, czy przewlekłe zmęczenie i jest stosowany jako lampa antydepresyjna. Może poprawiać nastrój, redukować stres i jest polecana szczególnie w okresie jesiennym.

Co uwzględnić przy korzystaniu z lampy?

Przed zakupem lampy zwróć uwagę na kilka jej parametrów. Oprócz ogólnych wymiarów i wagi ważny jest także rozmiar samej płyty grzewczej, a także moc oraz częstotliwość emitowanych fal. Sprawdź też możliwość ustawiania kąta naświetlania.

Urządzenia stosowane przy terapii światłem z wykorzystaniem promieniowania uva i uvb nie powodują negatywnych efektów, jakie mogą pojawić się w przypadku zbyt długiego kontaktu ze słońcem. Są więc bezpieczne jako lampy antydepresyjne, czy wspomagające leczenie schorzeń fizycznych. Jednak przy niektórych przypadłościach warto wcześniej skonsultować ich stosowanie z lekarzem. Ponadto nie powinny z nich korzystać kobiety w ciąży, czy osoby z chorobami płuc, nerek i serca.

Lampa Sollux marki 4FIZJO posiada też dodatkowe zabezpieczenia w postaci wysokiej jakości filtra światła podczerwonego pochłaniającego w trakcie naświetlania 100% szkodliwego promieniowania UV. System automatycznie się wyłączy, gdyby lampa przypadkowo się przewróciła. Wbudowany timer umożliwia też ustawienie czasu trwania zabiegu, nie trzeba więc kontrolować momentu wyłączenia. Nasza lampy posiadają również stosowne certyfikaty. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel