DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kliny i kształtki

ilość produktów: 1

Prawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu, ćwiczeń lub zabiegów to nie tylko kwestia wygody. Ma to szczególnie duże znaczenie podczas rehabilitacji np. gdy któraś z kończyn jest uszkodzona i wymaga ostrożnego traktowania lub kiedy doszło do nadwyrężenia kręgosłupa. Pomocne mogą się wówczas okazać kliny rehabilitacyjne i kształtki.

Kształtki ortopedyczne – co to takiego?

Kształtki rehabilitacyjne to różnego rodzaju podpórki ułatwiające pacjentom wykonywanie niektórych ćwiczeń. Znajdują zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale sprawdzają się również do użytku własnego. Oprócz rehabilitacji można je z powodzeniem stosować do masażu tradycyjnego, czy sportowego, gimnastyki korekcyjnej, czy przy terapii manualnej. Z kształtek korzysta się nawet w salonach kosmetycznych do wygodnego ułożenia głowy, dłoni lub innej części ciała pacjenta.

Przy wyborze zwróć uwagę na kształt, rozmiar, materiał, ale także certyfikaty medyczne potwierdzające ich jakość wykonania. Kształtki rehabilitacyjne często wykonuje się z odpornej na odkształcenia pianki poliuretanowej oraz pokrywa łatwym w czyszczeniu materiałem skóropodobnym. Dzięki temu są wytrzymałe i nadają się do ćwiczeń nawet dla pacjentów z większą wagą.

Czym są kliny rehabilitacyjne?

Kliny to odmiana kształtek rehabilitacyjnych w formie szerokiego klina. Pomagają w pozycjonowaniu ciała pacjenta i przydają się przy wielu zabiegach fizjoterapeutycznych, masażu, czy gimnastyce korekcyjnej. Służą też do utrzymania prawidłowej postawy kręgosłupa podczas długotrwałej pracy w pozycji siedzącej.

Profesjonalny klin ortopedyczny przydaje się, jako uzupełnienie ćwiczeń pomagając m.in. w łagodzeniu bólu w różnych częściach ciała. Specjalne kliny ułożeniowe stosuje się też w integracji sensorycznej. Dają możliwość podparcia kolan, stawów skokowych, barków, czy głowy i wspierają pacjenta przy zabiegach rozwijających motorykę. Bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko przy rehabilitacji po kontuzji, ale również przy pracy z osobami niepełnosprawnymi, seniorami lub dziećmi.

Podobne zadanie spełniają wałki rehabilitacyjne oraz półwałki. Stosuje się je m.in. do podpierania kończyny w trakcie masażu i ułożenia pacjenta w pozycji gwarantującej największe rozluźnienie, co zwiększa skuteczność zabiegu.

Poduszki – separatory do spania

Poduszki ortopedyczne do spania umożliwiają wygodne ułożenie głowy i kręgosłupa. Jednak w trakcie snu, czy odpoczynku przydatne okazują się również poduszki separujące między nogi. Tego typu klin zapobiega ocieraniu się kolan i jest polecany zwłaszcza osobom preferującym spanie na boku. Dzięki technologii pianki termoplastycznej separator dopasowuje się do kształtu nóg i stanowi podparcie dla miednicy i bioder.

Taki klin przydaje się także po zabiegach, czy przy profilaktyce przeciwżylakowej. Dodatkowo łagodzi uczucie ciężkich i zmęczonych nóg i sprawdza się dla kobiet w ciąży, dając wygodne wsparcie brzucha. Poduszka dostępna w sklepie internetowym 4fizjo.pl posiada certyfikat OEKO-TEX potwierdzający, że jest to produkt bezpieczny i pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych. Z kolei zewnętrzna poszewka z tancelu gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza, pozwala oddychać skórze i skutecznie odprowadza wilgoć z ciała. Jest również przyjazna dla alergików, minimalizując ryzyko podrażnień.

Wysoka jakość w przystępnej cenie

W 4fizjo.pl zapewniamy naszym klientom wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach. Nasze poduszki, kliny i kształtki to wyroby medyczne posiadające stosowne certyfikaty jakości i dostosowane zarówno do potrzeb pacjentów, jak i specjalistycznych gabinetów fizjoterapii, czy masażu. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel