DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ortezy tułowia

ilość produktów: 17

Problemy z kręgosłupem to częsta przypadłość niejednokrotnie związana z siedzącym trybem życia lub pracy. Takie dolegliwości dotykają jednak również pracowników fizycznych, sportowców, czy inne osoby aktywnie spędzające czas. Pomocą w tej sytuacji może się okazać dobrze dobrana orteza tułowia.

Do czego służy orteza tułowia?

Odpowiednia stabilizacja kręgosłupa ma niebagatelne znaczenie dla osób skarżących się na bóle pleców i problemy z prawidłową postawą ciała. Właściwie dobrana orteza ma za zadanie stabilizować, ale również unieruchamiać, czy ograniczać ruchy tułowia. Wzmacnia również mięśnie pleców. Znajduje zastosowanie profilaktyczne, a także przy:

  • stanach zapalnych,

  • zmianach zwyrodnieniowych,

  • dyskopatii,

  • rehabilitacji po urazach,

  • złamaniach i pęknięciach.

W trakcie leczenia wspomaga proces rehabilitacji, zmniejsza obrzęki i opuchlizny oraz chroni przed ponownym uszkodzeniem i pogłębianiem się urazu.

Ortezy tułowia – rodzaje

Pas lędźwiowo-krzyżowy wspiera kręgosłup i mięśnie, a także zapewnia stabilność i nieruchomą postawę podczas ruchu. Świetnie sprawdza się u osób z takimi chorobami i dolegliwościami jak rwa kulszowa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, osteoporoza, czy dyskopatia odcinka lędźwiowego.

Gorset ortopedyczny służy do unieruchamiania, odciążania i korygowania wad kręgosłupa. U dzieci i młodzieży stosuje się go np. przy takich schorzeniach jak skolioza, kifoza i lordoza, a więc nieprawidłowym rozwoju kręgosłupa. U dorosłych często wykorzystywany jest podczas rehabilitacji. Gorsety ortopedyczne pozwalają rozłożyć siły korekcyjne w bierny i czynny sposób. Bierny polega na zniwelowaniu patologicznego ustawienia kręgów. Przeciwdziała przesuwaniu się tkanek poprzez ucisk w miejscu skrzywienia. Z kolei korekcja czynna przywraca odpowiednią strukturę mięśniową i zapobiega pogłębianiu skrzywienia.

Gorset znacząco odciąża odcinek lędźwiowo-krzyżowy, Dostępne są również wysokie ortezy tułowia. Takie stabilizatory wzmacniają kręgosłup na odcinkach krzyżowym, lędźwiowym lub piersiowym i stosuje się je m.in. przy dyskopatii wielopoziomowej, rwie kulszowej czy po operacjach.

Prostotrzymacz stosowany jest przy korygowaniu wad postawy i pomaga w przywracaniu prawidłowej sylwetki. Często stosują go osoby mające skłonności do garbienia się. Specjalne pasy odciągają ramiona do tyłu, dzięki czemu kręgosłup utrzymuje się w naturalnej, wyprostowanej pozycji. Innym rodzajem stabilizatora są kamizelki dla pacjentów z brakiem przednio-tylnej stabilizacji tułowia.

Charakterystyka ortezy tułowia

Ortezy tułowia takie jak gorsety muszą zapewniać odpowiednią wytrzymałość dlatego często posiadają boczne naciągacze dające dodatkowe usztywnienie. Do ich produkcji stosuje się materiały o dużej odporności, lecz równocześnie elastyczne i oddychające, które poprawiają krążenie i pozwalają zachować naturalną ciepłotę ciała. Pasy często wykonane są z nylonu i specjalnej, elastycznej siatki. Dzięki temu są lekkie i komfortowe w noszeniu, a także dobrze dopasowane do ciała. To sprawia, że pod ubraniem nie są widoczne, więc można je nosić w ciągu dnia. Aby skuteczność ortez była największa dopasuj rozmiar właściwy do swojej sylwetki.

Profesjonalne ortezy tułowia w przystępnych cenach

Strona internetowa 4fizjo.pl to sklep z bogatym asortymentem. Oferujemy także różnego rodzaju ortezy tułowia, w tym pasy i gorsety. Nasze wysokiej jakości produkty zakupisz w atrakcyjnych cenach. Dbamy też, aby zamówienie zrealizować w jak najkrótszym czasie. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel