DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ortezy kostki i stopy

ilość produktów: 11

Staw skokowy odgrywa dużą rolę w układzie ruchowym łącząc kość podudzia z kośćmi stopy. Niestety często narażony jest na przykre kontuzje i urazy jak skręcenia, zwichnięcia, naderwanie ścięgien czy złamania. Nie zawsze musi się to skończyć gipsem – często ratunkiem dla tej części ciała okazuje się orteza stawu skokowego.

Kiedy stosować stabilizator stawu skokowego?

Nawet najmniejszych uszkodzeń stawu skokowego nie należy lekceważyć. Na naszych stopach spoczywa praktycznie cała masa ciała, co powoduje, że niewielki uraz może szybko doprowadzić do poważniejszych komplikacji. Odpowiednia orteza stabilizująca zapewni szybszą rehabilitację. Oprócz stabilizacji jej funkcja to także ochrona przed niekontrolowaną rotacją oraz ponownym uszkodzeniem stawu.

Orteza kostki znajduje zastosowanie przy takich urazach jak zwichnięcie czy skręcenie. Przy złamaniach przydatny może się okazać stabilizator kości śródstopia. Także na halluksy stosowane są specjalne ortezy ustawiające stopę we właściwym położeniu i zmniejszające dolegliwości bólowe. Stabilizatory dobrze sprawdzają się też przy niestabilności boczno-pośrodkowej oraz urazach aparatu więzadłowego.

Rodzaje ortez kostki i stopy

Bezszwowe ortezy na kostkę wykonane są z elastycznego, ocieplającego materiału. Stabilizatory siatkowe mają specjalną strukturę wspierającą wentylację skóry. Często stosuje się je przy dużych i bolesnych obrzękach, w rehabilitacji więzadeł, czy po złamaniu. Dobrą wentylację zapewniają też posiadające otwory lub siatkowane fragmenty ortezy neoprenowe. Ortezy stawu skokowego można również podzielić na:

  • miękkie,

  • sztywne,

  • półsztywne.

Kiedy zastosować daną ortezę?

Przy niewielkich skręceniach często wystarczy założyć lekkie, ściśle przylegające do ciała modele kompresyjne lub z fiszbinami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów te elastyczne stabilizatory nie tylko gwarantują należytą kompresję tkanek, ale też odprowadzają wilgoć. Stabilizują staw, a równocześnie pozwalają zachować bezpieczny zakres ruchu w jego obrębie i przeciwdziałają obrzękom. Taki stabilizator na kostkę może być zupełnie niewidoczny bowiem bez problemu zmieści się w bucie. Można go więc także stosować profilaktycznie.

Poważniejsze kontuzje wymagają już zastosowania ortezy stawu skokowego z bocznymi stalkami. Stalki umieszczone są po bokach i w części przyśrodkowej stawu skokowego. Orteza gwarantuje właściwe usztywnienie i stabilizację stawu oraz niweluje gwałtowne ruchy, które mogłyby przyczynić się do powiększenia urazu.

Ortezy stosuje się też przy urazach samej stopy takich jak skręcenie śródstopia, czy złamanie kości. Korzystnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji stabilizator na stopę i goleń w wersji długiej lub krótkiej. Taka orteza posiada sztywny korpus, który dokładnie unieruchamia kończynę. Komfort noszenia gwarantuje natomiast miękka, wewnętrzna wyściółka.

Orteza stawu skokowego i zalety jej stosowania

W sytuacji, gdy doszło do urazu orteza zabezpiecza kostkę w taki sposób, aby nie wystąpiła niestabilność stawu skokowego. Dzięki temu daje możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. Każdy tego typu produkt wykonany jest z materiałów o dużej wytrzymałości, odpornych na rozciąganie i obciążenia. W 4fizjo.pl polecamy wysokiej jakości ortezy kostki i stopy. W naszej ofercie znajdziesz asortyment od wielu renomowanych producentów, działających z branży medycznej i rehabilitacyjnej od wielu lat. Proponowane stabilizatory nadają się do wspomagania różnego rodzaju schorzeń i kontuzji, a także do użytku profilaktycznego. Sprawdź naszą ofertę!

pixel