DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do desek SUP

ilość produktów: 14

Paddleboarding to sport, który zapewnia świetne przeżycia i mnóstwo rozrywki. Aby jeszcze bardziej ją uatrakcyjnić, możesz oprócz deski i wiosła zakupić interesujące akcesoria.

Co warto dokupić do deski sup?

Na rynku dostępne jest sporo różnego rodzaju akcesoriów do desek sup. Niektóre poprawiają bezpieczeństwo, inne zwiększają frajdę z pływania. Najpopularniejsze przydatne akcesoria sup to:

  • smycze bezpieczeństwa,

  • kapoki i kamizelki asekuracyjne,

  • pływaki do wioseł,

  • pompki do desek,

  • stateczniki i żagle,

  • torby i plecaki.

Smycze bezpieczeństwa chronią przed utratą kontaktu z deską. Z jednej strony zakłada się je na kostkę, a z drugiej przyczepia do deski. Szczególnie dobrze sprawdzają się przy wysokich falach i silnych prądach wodnych. Podobną funkcję ochronną pełnią kapoki i kamizelki asekuracyjne.

Z kolei do zabezpieczenia wioseł przydają się pływaki. Dzięki temu wiosło będzie unosić się na powierzchni, jeżeli przypadkowo wpadnie do wody. Pływaki mają jaskrawe kolory, aby łatwiej można je było zauważyć.

Pompka elektryczna do desek sup

Pompki elektryczne są niezbędne przy pompowanej desce sup. Najprostsze pompki ręczne wymagają odrobinę wprawy, siły i czasu. Pompka elektryczna wykonuje całą pracę za Ciebie. Jedynym problemem może być źródło zasilania. Większość pompek może jednak korzystać z gniazda zasilania w zapalniczce samochodowej 12 V, a także normalnego gniazdka prądowego 230 V. Znajdziesz też modele z akumulatorem o pojemności 6000 mAh, co wystarcza na kilka pompowań. Oprócz pompek przydać mogą się również powerbanki będące rezerwą energetyczną, w sytuacji, gdy nie znajdziesz źródła zasilania. Jeżeli planujesz jednak zainwestować też w pompkę ręczną to warto postawić na pompkę z technologią double action. Powietrze jest wówczas wdmuchiwane do deski zarówno przy ruchu tłoka w dół, jak i w górę. Dzięki temu całe pompowanie trwa dwa razy szybciej.

Stateczniki i żagle

Zadaniem stateczników (płetw) mocowanych do deski jest wpływanie na jej sterowność, jak również zapewnienie jej stabilności na wodzie. Płetwy mogą się różnić wielkością, szerokością, kątem nachylenia, czy konstrukcją, a także materiałem z którego są wykonane.

Jeśli natomiast chciałbyś, aby Twoja deska sup nadawała się także do uprawniania windsurfingu powinieneś zaopatrzyć się w żagiel. Lekkie, a równocześnie wytrzymałe składane żagle doskonale sprawdzają się dla początkujących, ponieważ są łatwe w kontroli i obsłudze. Bez problemu posłużą też bardziej zaawansowanym windsurferom.

Inna akcesoria do deski sup

Specjalny plecak pozwoli Ci zmieścić zarówno deskę, jak i niezbędne akcesoria. Wykonane z wytrzymałych materiałów plecaki dostępne są w różnych rozmiarach. Przydatny może okazać się również pokrowiec na wiosło oraz wodoodporna torba ze specjalnym zawijanym systemem zamykania gwarantującym szczelność. Wodoszczelne etui sprawdzi się natomiast do przechowywania drobnych przedmiotów, w tym elektroniki, jak np. smartfon. Plecak czy worek zabezpieczysz na desce przy użyciu karabińczyka, który także możesz dokupić do zestawu.

A może czasem miałbyś ochotę zmienić swoją deskę sup w kajak? Umożliwią to siedziska kajakowe pozwalające na wygodne pływanie w pozycji siedzącej. Są proste w montażu i demontażu, wykonane z lekkich, ale mocnych materiałów i dają porządne oparcie dla pleców.

Wśród akcesoriów znajdziesz też uchwyty do wiosła i na kamerę sportową, czy adapter gniazda statecznika. Wiele z tych produktów kupisz w atrakcyjnych cenach w 4fizjo.pl. Sprawdź naszą ofertę akcesoriów na deski sup!

pixel