DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasy ciążowe

ilość produktów: 3

Ciąża może przynieść przyszłej mamie wiele radości, ale z czysto fizycznej perspektywy codzienne funkcjonowanie okazuje się wyzwaniem. Nagle w krótkim czasie przybywa kilogramów, a rosnący brzuszek sprawia, że pojawia się silny ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Przydatnym rozwiązaniem może okazać się pas ciążowy. Jak z niego korzystać?

Jak ciąża wpływa na kręgosłup?

Ból kręgosłupa może wystąpić na każdym etapie ciąży, choć z reguły pojawia się około 20 tygodnia. Rosnący brzuch, zmiana środka ciężkości, czy pochylenie miednicy do przodu powodują większe obciążenie pleców, co może być szczególnie bolesne dla kobiet, które już wcześniej miały problemy z kręgosłupem. W trzecim trymestrze dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowym mogą z kolei wynikać z nacisku powiększonej macicy na nerw kulszowy.

Ból odcinka lędźwiowego szczególnie dokucza wieczorami. Ten związany z tylną częścią miednicy czasem wymaga chwilowego odpoczynku. W pierwszym trymestrze ciąży bóle są zazwyczaj krótkotrwałe i niezbyt intensywne. Nasilają się w kolejnych dwóch trymestrach. Nie oznacza to trwałego schorzenia, niemniej można temu przeciwdziałać. Doskonale sprawdza się pas ciążowy podtrzymujący. Jak go stosować?

Czym są pasy ciążowe?

Pas ciążowy to sposób, żeby usztywnić i odciążyć kręgosłup. Podtrzymuje brzuch i służy do stabilizowania dolnego odcinka kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego i utrzymania go w neutralnej pozycji. Jego noszenie wspiera mięśnie pleców i zmniejsza napór na miednicę. Dodatkowo umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała i pomaga zmniejszyć bóle reumatyczne kręgosłupa.

Pas jest przydatny nie tylko w trakcie ciąży. Sprawdza się również dla przyszłych mam, które wcześniej miewały problemy z kręgosłupem. Pas ciążowy 4FIZJO można też używać, jako ściągający pas poporodowy. Należy wówczas część tylną zamienić z przednią.

Oprócz wsparcia dla pleców ma też znaczenie estetyczne, pozytywnie działając na kondycję skóry rozciągniętej na brzuchu. Zmniejsza ryzyko powstania przepukliny oraz rozstępów. Pas jest niewidoczny, a dzięki niemu brzuszek lepiej prezentuje się pod ubraniem. Jego noszenie nie wpływa przy tym negatywnie na dziecko.

Przed założeniem warto wykonać pomiar obwodu brzucha. Pasy są dostępne w różnych rozmiarach dlatego znalezienie takiego, który będzie wygodny nie stanowi problemu. Są też elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do kształtu powiększającego się brzucha. Zalecane jest noszenie go w trakcie spacerów, czy przy bardziej dotkliwym bólu pleców. Jego konstrukcja umożliwia dłuższe noszenie, należy jednak pamiętać, że ten czas nie powinien przekraczać 3-4 godzin dziennie. Ważne jest również, żeby zdejmować go do snu.

Z czego wykonany jest pas ciążowy?

Pasy ciążowe wykonuje się z materiałów przyjaznych dla skóry. Pas marki 4FIZJO ma w składzie bawełnę, poliester i spandex, co zapewnia mu wysoką elastyczność i wytrzymałość na rozciąganie. Zadbaliśmy także o mocne szwy, a opaska ortopedyczna jest tak uszyta, żeby nie powodowała ucisku brzucha i nie utrudniała przepływu krwi. Dodatkowo materiał jest cienki i przewiewny, co gwarantuje skórze swobodne oddychanie i nie powoduje nadmiernego pocenia.

Pasy ciążowe w wielu rozmiarach

W sklepie internetowym 4fizjo.pl oferujemy wysokiej jakości pasy ciążowe w trzech rozmiarach:

  • S: 3 - 10 tydz. lub 100 - 110 cm,

  • M: 11 - 14 tydz. lub 108 - 114 cm,

  • L: 15 - 18 tydz. lub 116 - 126 cm.

Pasy 4FIZJO są produktem medycznym, a ich stosowanie jest bezpieczne i potwierdzone certyfikatem CE. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel