DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłeczki do masażu pojedyncze

ilość produktów: 13

Pojedyncze piłki do masażu są niewielkie, ale mogą być wyjątkowo pomocne przy różnych dolegliwościach. Bardzo łatwe w zastosowaniu świetnie sprawdzą się po intensywnym treningu lub innej aktywności fizycznej. Jak skorzystać z tej odrobiny relaksu?

Jakie zalety ma masaż piłkami?

Odpowiednio wykonany masaż ma nie tylko działanie relaksujące, ale również prozdrowotne. To sposób na rozluźnienie mięśni, czy powięzi. Spięte tkanki wywołują ból zarówno miejscowy, jak i całego ciała, ma to także wpływ na niewłaściwy transport substancji w organizmie. Jednym z najprostszych sposobów jest wykorzystanie do masażu piłki pojedynczej.

Można to zrobić samodzielnie poprzez rolowanie. Polega ono na dociskaniu piłeczki do masowanej części ciała i powolnego przetaczania jej w obydwie strony. Bardzo dobrze wpływa to na powięzi, których napięcie, odwodnienie, czy mniejsza elastyczność może powodować ból i ograniczenia ruchowe. Oprócz lepszego nawodnienia powięzi i mięśni wraz z dopływem substancji odżywczych zaletą rolowania jest również:

  • większa elastyczność tkanek,

  • mniejsza sztywność mięśni i stawów,

  • większa sprawność układu ruchowego i poprawa wydajności mięśni,

  • przyspieszona regeneracja,

  • szybsze odprowadzanie zbędnych metabolitów oraz toksyn,

  • redukcja DOMS (zespół opóźnionego bólu mięśniowego),

  • poprawa krążenia krwi i limfy,

  • większy dopływ tlenu do tkanek,

  • rozbijanie cellulitu.

Masaż z wykorzystaniem piłek pojedynczych działa też korzystnie na czucie głębokie, postawę ciała, czy zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dobrze wpływa na układ nerwowy, działając antystresowo i relaksująco. Jest polecane nie tylko osobom na co dzień aktywnym, ale także tym, które prowadzą siedzący tryb życia.

Jak ćwiczyć z piłkami do masażu?

Istnieje wiele różnych ćwiczeń, w których wykorzystuje się pojedyncze lub podwójne piłki do masażu. Najprostszym sposobem jest po prostu rolowanie w miejscu, w którym odczuwane jest napięcie. Z poprawionym dzięki temu krążeniem krwi zapewniasz mięśniom lepsze funkcjonowanie. W trakcie rolowania pojawiają się punkty, w których ból jest mocniejszy. W tego typu węzłach można na moment przytrzymać i mocniej przycisnąć piłkę.

Dobrym sposobem jest wykorzystanie elementów architektury. Żeby otrzymać właściwy nacisk, piłkę warto umieścić pomiędzy ciałem a ścianą lub podłogą. Można też na niej usiąść. Piłka pojedyncza to doskonałe narzędzie do masażu pleców, a także szyi, ramion, dłoni i przedramion, pośladków, nóg, czy stóp.

Techniki rolowania

W trakcie automasażu możesz zastosować jedną z technik rolowania. Klasyczne polega na przesuwaniu piłki po określonej części ciała w górę i w dół przy równoczesnym przyciskaniu jej do masowanego miejsca.

Przy kompresji zatrzymujesz piłkę na najbardziej wrażliwym miejscu i przyciskasz aż do zniknięcia bólu. Stosuje się ją zwłaszcza w punktach spustowych. Można też zastosować rozcieranie poprzeczne, poruszając piłką na boki.

"Wbij i rozruszaj" to technika znajdowania punktów spustowych, w których zatrzymuje się i dociska piłkę. Równocześnie wykonuje się ruchy danej części ciała we wszystkich kierunkach. Takie rolowanie pozytywnie wpływa na powięzi.

"Wciśnij i przekręć" to z kolei masaż przydatny przy uwalnianiu sklejonych tkanek. Bolące punkty dociska się piłką i przekręca nią w jedną ze stron. Ruch razem z piłką powinna wykonać nie tylko skóra, ale i położone głębiej tkanki.

Profesjonalne piłeczki do masażu

W sklepie internetowym 4fizjo.pl polecamy różne rodzaje piłek pojedynczych do masażu. Znajdziesz u nas piłki wykonane z wysokiej klasy materiałów, w kilku wielkościach. Z ich pomocą rozluźnisz ciało i mięśnie, będą też przydatne podczas rehabilitacji. Nasz asortyment to wybory medyczne, bezpieczne w stosowaniu i posiadające stosowne certyfikaty. Sprawdź ofertę na piłeczki do masażu podwójne oraz  
piłeczki do masażu z kolcami na 4fizjo.pl!

pixel