DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stoły do masażu drewniane

ilość produktów: 3

Stół do masażu jest z pewnością niezbędny w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale nie tylko. Może też dobrze sprawdzić się w warunkach domowych. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze?

Rodzaje stołów do masażu

Wybór odpowiedniego stołu do masażu warto przemyśleć jeszcze przed zakupem. Zwłaszcza że na rynku dostępne jest wiele różnych modeli. Tradycyjny podział obejmuje stoły stacjonarne oraz przenośne. Stacjonarne wyróżniają się większym ciężarem, a przez to także większą stabilnością i dobrze nadają się do gabinetów masażu. Z kolei stoły przenośne są lżejsze i zapewniają mobilność. Można je bez problemu złożyć i przenieść w inne miejsce lub zabrać ze sobą w podróż. Aby pacjent miał odpowiedni komfort, wyposaża się je w blokowane kółka i stopki.

Innym kryterium jest podział ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu. Stacjonarne łóżko do masażu lepiej sprawdzi się przy zabiegach manualnych. Dla większej wygody fizjoterapeuty i pacjenta przydatna jest możliwość szybkiej zmiany pozycji i płynnej regulacji. Z kolei stół przeznaczony do masażu tkanek miękkich powinien mieć wzmocnioną tapicerkę oraz regulację kąta nachylenia. Dobrze też, jeśli obicie pozwala na łatwe usunięcie plam z olejków aromatycznych.

Stoły można też podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Do najpopularniejszych zaliczają się stoły aluminiowe i drewniane. Wśród dostępnych rodzajów wyróżnia się stoły 2-,3- lub 4-segmentowe. Te ostatnie, umożliwiające regulację górnych partii ciała szczególnie przydają się kosmetologom, czy osobom zajmującym się masażem twarzy. Łóżka 2-segmentowe są natomiast wystarczające przy masażu kręgosłupa. Cechami, na jakie warto jeszcze zwrócić uwagę, są:

  • możliwość regulacji temperatury (dla stołu podgrzewanego),

  • otwory na twarz i podłokietniki,

  • grubość pianki oraz rodzaj tapicerki,

  • rozmiary blatu.

Jakie zalety ma drewniany stół do masażu?

Drewniane stoły do masażu to produkty, które mają wiele zalet. Po pierwsze są lżejsze od swoich metalowych odpowiedników, prościej więc je przetransportować. Większość stołów tego typu waży na tyle mało, że z ich przeniesieniem czy przesunięciem poradzi sobie nawet jedna osoba. Po drugie drewno z łatwością można utrzymać w czystości. Jest to również materiał, który świetnie pasuje praktycznie do dowolnego wystroju wnętrza, a zastosowanie dobrej jakości drewna gwarantuje wieloletnią, bezawaryjną eksploatację.

Przenośne i drewniane, czyli mobilność i estetyka w jednym

Ceny stołów do masażu są bardzo zróżnicowane. Te najdroższe potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednak w 4fizjo.pl możesz kupić znacznie tańszy i wysokiej klasy sprzęt. Polecamy mobilne, drewniane stoły do masażu również z regulacją blatu. Szerokość blatu wynosi 60 lub 70 cm, natomiast długość stołu aż 213 cm. Posiadają też regulowaną wysokość. Dzięki temu każdy masażysta dopasuje takie łóżko do potrzeb swoich klientów.

Cała konstrukcja jest lekka i mobilna, waży zaledwie kilkanaście kilogramów. Żadnych trudności nie nastręcza więc zabranie jej ze sobą w podróż. Jest to wyrób medyczny, a o najwyższej jakości wykonania świadczą odpowiednie certyfikaty. Oprócz blatu do masażu w zestawie znajduje się również miękki i wygodny zagłówek wraz z poduszką, podłokietniki, czy pokrowiec z uchwytem ułatwiający transport. Stół wykonano z wysokogatunkowego i wytrzymałego drewna.

Oprócz stołów do masażu znajdziesz też w naszej ofercie wiele innych produktów dla fizjoterapeutów. Przekonaj się co mamy do zaoferowania w 4fizjo.pl!

pixel