DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bieżnie elektryczne do biegania

ilość produktów: 12

O pozytywnym wpływie biegania na zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie każdy ma możliwości, czy wystarczającą ilość samozaparcia, żeby uprawiać codzienny jogging. Bieżnia elektryczna domowa to sposób na uniezależnienie się od warunków pogodowych i trenowanie każdego dnia. Co warto wiedzieć przed zakupem bieżni elektrycznej?

Komu przyda się bieżnia elektryczna?

Dbałość o kondycję to dla wielu osób nie tylko kwestia rozrywki. Szczególnie w przypadku ludzi mających siedzącą pracę codzienny ruch jest bardzo ważny. Najlepszym sposobem jest spacer lub jogging na świeżym powietrzu, lecz nie zawsze jest to możliwe. Bieżnia elektryczna pozwala na trening w domu. Jej regularne stosowanie poprawia ogólną kondycję, rozwija mięśnie i siłę fizyczną, a przede wszystkim pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenie na bieżni usprawnia krążenie i zwiększa wydolność płuc. Nie wymaga też specjalnych przygotowań – możesz ćwiczyć o dowolnej porze dnia i w takim stroju, jaki najlepiej Ci odpowiada. Jeżeli bieganie wydaje Ci się czynnością monotonną, to nie ma też problemu, żeby w tym samym czasie słuchać muzyki lub audiobooka, czy oglądać telewizję.

Co brać pod uwagę przy zakupie bieżni elektrycznej?

Decydując się na zakup bieżni, warto uwzględnić kilka istotnych parametrów. Chociaż bieżnie są najczęściej tak konstruowane, aby były dostosowane do możliwości i potrzeb wielu użytkowników to mają też swoje ograniczenia. Pierwszym z nich jest maksymalna waga użytkownika. Przekroczenie tej wielkości może spowodować uszkodzenie urządzenia, dlatego istotne jest, aby dobrać bieżnię do swojego wzrostu oraz ciężaru. Dla większości sprzętów takie maksymalne obciążenie wynosi 100-120 kg. Bieżnia z wyższym progiem wagowym przyda się, szczególnie jeśli z będzie niej korzystać cała rodzina.

Pokrewnym parametrem są także wymiary bieżni. Warto jednak pamiętać, że występują tu dwie wielkości. Pierwsza to rozmiar całej bieżni (długość, szerokość i wysokość), druga natomiast to wymiary samego pasa bieżnego. Większy pas bieżny daje więcej swobody w trakcie treningów.

Kluczową wartością jest także prędkość maksymalna. Lepiej wybrać bieżnię posiadającą szeroki zakres prędkości. Trenując regularnie, w szybkim czasie zwiększasz wytrzymałość i wydolność organizmu. Dobrze wówczas mieć możliwość podniesienia prędkości biegu. Wiele urządzeń posiada tryby pozwalające na ustawienie szybkości działania pasa nawet do 18 km/h. Utrudnienie treningu może też zapewnić podniesienie pasa bieżnego. Niektóre urządzenia pozwalają zmienić kąt nachylenia, a bieg pod górę stanowi większe wyzwanie dla organizmu. Przy zakupie zwróć uwagę także na moc silnika podawaną w KM (konie mechaniczne). Bieżnie elektryczne o niższej mocy (np. do 1 KM) sprawdzą się raczej dla osób ćwiczących sporadycznie, które nie preferują długich i ciężkich treningów.

Dodatkowe funkcje treningu

Ćwiczenia na bieżni umożliwiają trenowanie wielu partii ciała. W dostępnych modelach są też różnego rodzaju funkcje dodatkowe, dzięki którym możesz kontrolować poszczególne parametry treningu takie, jak ilość spalonych kalorii, przebyty dystans, czy tętno. Istnieje także możliwość skorzystania ze specjalnych programów treningowych. Możesz przykładowo ustawić swoje indywidualne cele treningowe lub wykonać bardziej forsowne ćwiczenia cardio.

Nowoczesne bieżnie elektryczne dostępne również w sklepie internetowym 4fizjo.pl mają też wiele innych, ciekawych udogodnień. To m.in. funkcja szybkiego pomiaru tętna, czy wskaźnik FAT określający poziom tkanki tłuszczowej.

Bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń

Bieganie to proces dynamiczny, w którym ogromną rolę odgrywa koordynacja ruchowa. Pas bieżny porusza się niezależnie od biegacza, a więc w razie jakiejś kontuzji, czy zasłabnięcia może to doprowadzić do upadku i dalszych konsekwencji dla zdrowia. Dlatego ważne są odpowiednie zabezpieczenia. Większość bieżni posiada specjalny magnetyczny klucz bezpieczeństwa, który w razie jakiegoś nagłego zdarzenia natychmiast zatrzymuje pas bieżny. Posiada on klips mocowany do ubrania i połączony przewodem z urządzeniem. W razie potknięcia się lub ześlizgnięcia klips wypadnie automatycznie, odcinając zasilanie.

Innego rodzaju zabezpieczeniem jest system amortyzacji biegu. To bardzo ważny element dobrej jakości urządzenia. Specjalne gumowe elastomery pochłaniają bowiem część powstających wstrząsów. Dzięki temu nie odbijają się one negatywnie na stawach, czy kręgosłupie. Początkującym użytkownikom przyda się też system wolnej zmiany prędkości. Umożliwia on dostosowanie tempa oraz tętna do docelowej prędkości. Zaopatrz się także w urządzenie posiadające antypoślizgowy pas biegowy. W 4fizjo.pl polecamy bieżnie z pasami wykonanymi z wysokiej jakości tworzywa odpornego na ścieranie.

Bieżnie dla początkujących i doświadczonych biegaczy

Jak rozpocząć przygodę z bieżnią? Przede wszystkim nie należy podchodzić do treningu zbyt forsownie. Niezależnie od tego, czy chodzisz na siłownię, czy preferujesz treningi w domu, zacznij od niewielkich prędkości najpierw od chodzenia, a dopiero później biegania.

W naszej ofercie polecamy niewielkie bieżnie marki 4FIZJO do biegu i marszobiegu. Kompaktowe o niewielkich rozmiarach zmieszczą się nawet pod biurkiem. Szczególnie powinny z niej korzystać osoby, które dopiero rozpoczynają tego typu treningi lub mają w domu, czy mieszkaniu niewiele miejsca na większy sprzęt.

Ale oferta 4fizjo.pl to również większe i bardziej profesjonalne urządzenia. Bieżnia elektryczna TM PULSE S+ 4FIZJO posiada aż 12 programów treningowych i 15 automatycznych poziomów nachylenia. Aby możliwy był bardziej wszechstronny trening, sprzęt posiada też dodatkowe akcesoria – uchwyt do ćwiczeń mięśni brzucha oraz hantle. Ochronę stanowi natomiast 2-sprężynowy system amortyzacji stawów, który znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia przeciążeń i kontuzji.

Nowoczesna technologia dla komfortowego treningu

Korzystanie z bieżni elektrycznej ma być również komfortowe dla użytkownika. Urządzenia dostępne w 4fizjo.pl zaopatrzone są w czytelny wyświetlacz LCD oraz intuicyjny panel sterowania. Dużym ułatwieniem jest możliwość ustalenia treningu na podstawie danych konkretnego ćwiczącego. Po wprowadzeniu parametrów takich jak waga, wzrost, czy płeć elektroniczny system sam zaproponuje odpowiedni trening.

Warto też skorzystać z funkcji obliczania poziomu tkanki tłuszczowej, która jest dobrym miernikiem skuteczności zrzucania zbędnych kilogramów i modelowania sylwetki. Bieżnie 4FIZJO mają również bardzo płynną regulację prędkości z możliwością jej zmiany nawet o 0,1 km/h. Wygodnym rozwiązaniem są kółka transportowe, dzięki którym łatwo przemieścisz bieżnię w dowolne miejsce. Bieżnię bez problemu też rozłożysz i złożysz po skończonym treningu.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że bieżnia elektryczna to sprzęt, który powinien służyć przez wiele lat nawet przy intensywnej, codziennej eksploatacji. Dlatego właśnie urządzenia w sklepie internetowym 4fizjo.pl wykonane są z najlepszej jakości materiałów charakteryzujących się dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel