DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AB Wheele - kółka do ćwiczeń mięśni brzucha

ilość produktów: 7

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha to niewielki przedmiot o wielkiej mocy! Inaczej nazywane Ab Wheele, kółkami rehabilitacyjnymi lub wałkami do ćwiczeń, wyglądają niepozornie, są jednak świetnym pomysłem na urozmaicenie treningów. Należy jednak wiedzieć, że ćwiczenia z użyciem tego produktu wymagają odpowiedniego przygotowania i techniki. 

Czego potrzebujesz do ćwiczenia mięśni brzucha?

Mięsień poprzeczny brzucha, mięsień skośny zewnętrzny odgrywają w naszym organizmie ogromną rolę. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Spięcie brzucha wykonywane w odpowiedni sposób może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia spięć w lędźwiach, a także w okolicach klatki piersiowej. Ćwiczenia na brzuch powinny być wykonywane w odpowiedniej objętości i częstotliwości, by za ich pomocą osiągnąć pożądany efekt. Najistotniejsze jest, by były wykonywane poprawnie. Warto więc opanować najpierw opanować technikę, a dopiero potem skupiać się na liczbie powtórzeń. Ab Wheele pomaga w tym procesie.

Kółko do treningu mięśni brzucha wzmacnia przede wszystkim mięśnie głębokie odpowiadające za stabilizację ciała. Ab Wheele, dostępny w naszym sklepie, działa również na inne partie: plecy, ramiona, odcinek lędźwiowo-krzyżowy.

Kółka, które wzmacniają mięśnie brzucha

Kółka do ćwiczeń mięśni brzucha to doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Tym pierwszym pomagają odciążyć plecy oraz w pełni wykorzystywać potencjał mięśni brzucha. Podczas treningu unosisz klatkę piersiową za pomocą mięśni brzucha, a nie kręgosłupa, co ma ogromne znaczenie nie tylko w samym treningu na płaski brzuch, lecz także odciążaniu pleców i przeciwdziałaniu spięciom, które mogą się pojawić, gdy masz złą technikę. Ponadto ćwiczenia z kółkami wzmacniają mięśnie ramion, barków i klatki piersiowej.

Różne rodzaje kół do ćwiczeń

Kółka do ćwiczeń mięśni brzucha cechują się prostą konstrukcją: składają się na nie jedno lub dwa koła, które połączone są ze sobą metalowym prętem, służącym jako uchwyt. Kółka treningowe z dwoma kołami zapewniają większą stabilność, są łatwiejsze w operowaniu, ale ich cena jest niewiele wyższa. Natomiast produkty z pojedynczym kółkiem polecane są osobom wysportowanym i zaawansowanym. 

Kiedy warto wypróbować koło?

Sprzęt do ćwiczenia brzucha, jakim jest kółko, jest skuteczny przy problemach z właściwą postawą, zachowaniem stabilizacji czy równowagi. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną wyrzeźbić brzuch, zbudować sylwetkę, ale także tych, którzy borykają się z bólami kręgosłupa.

Ćwiczenia z kołem - najważniejsza jest technika

Chcąc włączyć kółko Ab Wheele Pro do swoich treningów, należy mieć świadomość, jak ważna jest odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń. Należy uklęknąć i oprzeć ręce na uchwytach, ramiona powinny być ustawione na szerokość bioder oraz barków. Ważne jest, aby barki pozostawały możliwie nisko. Nie powinniśmy unosić ich do góry, ponieważ "szarpiemy" wtedy siłą mięśni szyi i kartki, a konsekwencje takiego zachowania czujemy już na drugi dzień.

Następnie należy pochylać tułów, jednocześnie tocząc kółko przed sobą. Ważne jest aby w trakcie wykonywania ćwiczeń mięśnie brzucha były napięte, a odcinek lędźwiowy znajdował się w jednej pozycji. Nie zaleca się zwieszania głowy - wręcz przeciwnie - szyja powinna stanowić przedłużenie pleców. Urządzenie należy toczyć do momentu, aż mięśnie brzucha zostaną maksymalnie napięte. Druga część ćwiczenia to powrót do pozycji wyjściowej. 

Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane bardzo spokojnie, uważnie, z kontrolą. Chodzi o to, aby trening był efektywny, a nie szybki czy sprawny. Kółka do wyciągu wymuszają skoncentrowany i uważny trening, co przekłada się na jego wyniki.

Twoje proste i mięśnie skośne brzucha ci podziękują

Kółko obrotowe do ćwiczeń pozwala na wykonywanie wielu rodzajów aktywności. Ćwiczenia z kółkiem Ab Wheele są w stanie znacząco podnieść efektywność treningu, urozmaicić go, a także pobudzić do pracy całe ciało, a nie tylko brzuch.

Pamiętaj, że ćwiczenia z Ab Wheele aktywują zarówno partie mięśniowe w okolicach pasa, jak i mięśnie posturalne, czyli między innymi pleców, naramienne, tłoczni brzusznej. To wszystko sprawia, że pracujesz dla całego ciała oraz ogólnej kondycji organizmu. Mięśnie posturalne, inaczej głębokie, służą zachowaniu prawidłowej postawy i chronią kręgosłup przed przeciążeniami, ćwiczenia z kółkiem można więc potraktować jako wzmacniające siatkę mięśniową chroniącą całe ciało.

Kółko z uchwytami do ćwiczeń to sprzęt, który odmieni trening każdego sportowca - nie tylko pozwoli na wzmocnienie pleców czy budowanie sylwetki, ale także dostarczy nowych bodźców treningowych. Gotowy na koło do ćwiczeń mięśni brzucha?

Mięśnie brzucha - dlaczego warto je ćwiczyć?

Mięsień poprzeczny brzucha, podobnie jak mięśnie skośne trzeba ćwiczyć - nie chodzi tutaj wyłącznie o płaski brzuch czy idealny sześciopak. Mięśnie brzucha pełnią bardzo ważną funkcję w organizmie. Stanowią wsparcie dla kręgosłupa, odgrywają ogromną rolę w stabilizacji sylwetki. Ochraniają nasze organy wewnętrzne. Warunkują siłę i sprawność wielu ruchów, jakie codziennie wykonujemy.

W dążeniu do płaskiego, wyrzeźbionego brzucha nie ma nic złego, natomiast warto zdawać sobie sprawę, że od mięśni brzucha zależy znacznie więcej, tak jak wspomniano wyżej. Wniosek? Im silniejsze mięśnie brzucha, tym sprawniejsze całe ciało. Wykonywane ćwiczenia przekładają się na odciążenie odcinka lędźwiowego, pozwalają przeciwdziałać pojawiającymi się tam napięciom. Silnej mięśnie brzucha to także większa wydolność organizmu.

pixel