DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MODELE ANATOMICZNE

ilość produktów: 16

Wykonane z dużą precyzją modele anatomiczne to świetny sposób na naukę anatomii. Naturalnej wielkości obiekty przydadzą się każdemu, kto chce lepiej poznać budowę ludzkiego ciała. Sprawdzą się również w gabinetach lekarskich, fizjoterapeutycznych, czy jako modele ćwiczeniowe na salach lekcyjnych lub uniwersyteckich. Sprawdź jakie modele anatomiczne mamy do zaoferowania w sklepie internetowym 4fizjo.pl!

Czym są modele anatomiczne?

Anatomia człowieka to dziedzina zajmująca się budową ludzkiego ciała. Makroskopowa specjalizuje się w opisie widocznych części organizmu, mikroskopowa natomiast skupia się na badaniu struktur tkanek, czy komórek z wykorzystaniem mikroskopów. Istnieje jednak wiele innych działów anatomii. Podczas jej nauki niezwykle przydatne są realistyczne modele.

Model anatomiczny to trójwymiarowy, homologiczny model pokazujący struktury anatomiczne w skali 1:1 lub powiększone. Istotną ich cechą jest precyzyjne odzwierciedlenie naturalnego wyglądu kości, czy innych organów. Wśród nich rozróżnia się m.in. modele szkieletu, modele organów, a także modele stomatologiczne. Niektóre z modeli anatomicznych służą też do nauki umiejętności medycznych.

Jak wykonany jest elastyczny model kręgosłupa?

Modele szkieletu cieszą się szczególną popularnością. Dostępne w skali 1:1 odzwierciedlają także naturalną biel kości. Model anatomiczny kręgosłupa 4FIZJO został wykonany z wysokiej jakości tworzywa PVC. Poszczególne elementy łączą ze sobą stalowe śruby. Odwzorowuje on precyzyjnie wszystkie kręgi i łączenia pomiędzy nimi, a także rdzeń kręgowy, korzenie nerwowe, tętnicę kręgową, przepuklinę dysku, czy karb kręgowy. Przy okazji zachowuje elastyczność, zgodną z tym, jak zachowuje się szkielet człowieka. Dzięki temu świetnie nada się, jako pomoc dydaktyczna. Aby ułatwić jego eksponowanie, do modelu dołączony jest stabilny stojak. Umożliwia to wygodną prezentację w pionie i ustawienie produktu w dowolnym miejscu. Model posłuży nie tylko do nauki anatomii. W gabinetach fizjoterapeutycznych, czy kręgarskich można za jego pomocą zaprezentować pacjentowi szczegóły związane z zabiegiem.

Doskonałą pomocą będzie również pełen model szkieletu człowieka o wysokości 180 cm. Zawiera on pełny kościec wraz z czaszką. Jego częścią składową jest m.in. dokładny model kończyny dolnej i górnej, klatki piersiowej, miednicy, czy kręgosłupa.

Modele ćwiczeniowe i akupunkturowe

Symulatory medyczne to specyficzna odmiana modeli służąca studentom kierunków medycznych do ćwiczenia poszczególnych umiejętności. Należą do nich m.in. trenażery do nauki szycia, czy ramię do nauki iniekcji.

Z kolei modele akupunkturowe człowieka służą do nauki punktów akupunkturowych. Niektóre z nich, wykonane z miękkiego materiału umożliwiają wbijanie igieł. Dostępne są też modele z zaznaczonymi meridianami, a więc kanałami którymi (według medycyny chińskiej) przemieszcza się energia w ciele.

Profesjonalne modele dla studentów kierunków medycznych

Modele anatomiczne w trzech wymiarach stanowią doskonałe wyposażenie gabinetu oraz materiał ilustracyjny dla nauki anatomii. W sklepie internetowym 4fizjo.pl polecamy również precyzyjnie wykonany model anatomiczny miednicy żeńskiej będący świetną pomocą dydaktyczną dla studentów położnictwa. W naszej ofercie znajdziesz też anatomiczny model stawu kolanowego. Ruchome części wiernie odzwierciedlają sposób działania tej części ciała. Wszystkie produkty z tej kategorii cechuje wysoka jakość wykonania oraz przystępna cena. Skorzystaj z oferty 4fizjo.pl!

pixel