DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do treningu dłoni

ilość produktów: 12

Akcesoria do ćwiczeń i rehabilitacji dłoni mają szerokie zastosowanie. Wzmacniają mięśnie, pobudzają receptory czuciowe, a także poprawiają ukrwienie i mikrokrążenie podskórne. Można stosować je w celach leczniczych i profilaktycznych. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju akcesoria rehabilitacyjne – piłeczki, ściskacze, gumy oraz zabawki sensoryczne. Możesz stosować je osobno lub razem. Produkty dopasujesz do swoich potrzeb i możliwości.

Wskazania do rehabilitacji dłoni

Urazy oraz różnego rodzaju schorzenia mogą prowadzić do zaburzenia funkcji motorycznych ręki. Czucie jest osłabione, a mięśnie dłoni nie są odpowiednio napięte. Problemy mogą dotyczyć także struktur nerwowych lub kostnych.

Rehabilitacja dłoni ma na celu zapewnienie tkankom dobrych warunków do regeneracji, a także przywrócenie możliwie maksymalnego zakresu ruchu. Ponadto jest potrzebna do odciążenia uszkodzonych struktur, wzmocnienia mięśni i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Znacznie pomaga to w wykonywaniu codziennych czynności, gdzie sprawne dłonie są bardzo istotne.

Wskazania do rehabilitacji dłoni to:

  • stan po urazach mechanicznych,

  • choroby neurologiczne (m.in. stan po udarze niedokrwiennym mózgu),

  • przeciążenie mięśni,

  • stan po zabiegach chirurgicznych w obrębie przedramienia, nadgarstka, ręki,

  • dolegliwości bólowe w obrębie kończyny górnej,

  • schorzenia w obrębie ręki (m.in. zespół cieśni nadgarstka).

Zastosowanie przyrządów jest także wskazane przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, artretyzmie, zapaleniu ścięgien, czy łokciu tenisisty. Akcesoria do rehabilitacji dłoni można stosować również w celach profilaktycznych, aby zachować pełną sprawność, wzmocnić mięśnie, ustabilizować stawy, a tym samym zapobiegać kontuzjom.

Akcesoria do ćwiczeń dłoni

Do ćwiczeń mięśni dłoni można wykorzystywać różnego rodzaju przyrządy. Akcesoria do treningu dłoni pobudzają receptory czuciowe, a także wzmacniają i rozluźniają mięśnie. Poprawiają zręczność, chwyt i koordynację ruchową. Wśród nich wyróżnić można piłki rehabilitacyjne, akcesoria do ściskania, specjalne gumy do ćwiczeń oraz zabawki sensoryczne. W naszej ofercie znajdziesz gotowe zestawy składające się z kilku przyrządów do efektywnej rehabilitacji – np. zestaw 9 gum do ćwiczeń rąk i palców 4FIZJO. Składa się on z kół, gumek i żelowych jajek. Każde akcesorium ma zróżnicowany opór, co zapewnia odpowiednią stymulację mięśni do prawidłowej pracy i rozrostu.

Piłeczki do ćwiczeń dłoni

Piłeczki do ćwiczeń to silikonowe przyrządy do ćwiczenia mięśni ręki. Są one małe i lekkie – idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Dzięki temu można korzystać z nich w różnych sytuacjach – zarówno w domu, jak i poza nim. W naszej ofercie dostępne są piłeczki różniące się od siebie kształtem, strukturą oraz oporem.

Piłka rehabilitacyjna

Piłka rehabilitacyjna to wyrób medyczny wykonany z bezpiecznego silikonu o różnym stopniu sprężystości. Może mieć kształt kulisty lub jajowaty. Służy do ściskania, dzięki czemu wzmacnia siłę mięśni dłoni i przedramienia oraz palce. Dzięki niej można zaangażować do pracy pojedyncze mięśnie lub kilka na raz. Piłka przyczynia się również do zmniejszenia bólu oraz sztywności palców. Opakowanie zawiera jedną piłkę lub zestaw kilku o różnym oporze, dzięki czemu można urozmaicić rehabilitację i dostosować ją do aktualnych możliwości pacjenta.

Piłeczka z kolcami

Jest to piłka rehabilitacyjna, która posiada specjalne kolce o stożkowatym kształcie. Mają one różny stopień twardości, dzięki czemu wywierają określony ucisk na tkanki. Ponadto terapeuta lub pacjent mogą sami go kontrolować. Piłka z kolcami pobudza układ nerwowy, rozluźnia mięśnie, a dodatkowo ma działanie antystresowe.

Piłeczki sensoryczne z kolcami są doskonałym akcesorium do rehabilitacji dłoni. Pomagają przywrócić sprawność po urazach i w przebiegu schorzeń neurologicznych. Ich ugniatanie nie tylko zapewnia odpowiednie napięcie mięśniowe, ale także prowadzi do pobudzenia receptorów czuciowych. Taka piłeczka doskonale sprawdza się też do masażu przedramienia, palców i dłoni. Można nią masować także inne części ciała (np. mięśnie grzbietu).

Akcesoria do ściskania – ściskacze do rąk

Ściskacze do rąk to przyrządy wzmacniające przedramiona, poprawiające chwyt i uścisk, a tym samym zapewniające stabilizację w czasie trzymania w rękach ciężkich przedmiotów. Mogą być stosowane w rehabilitacji, ale także przez osoby uprawiające sport – zwłaszcza z użyciem hantli i sztangi. Regularne treningi z jego użyciem pozwalają poprawić technikę oraz zapobiegają wysuwaniu się akcesoriów treningowych z dłoni.

Oferowane przez nas ściskacze do rąk 4FIZJO mają rączki wyprofilowane w ergonomiczny sposób. Dzięki temu mięśnie pracują w fizjologiczny sposób i nie dochodzi do ich przeciążenia. Posiadają także funkcję regulacji oporu. Rączki mają również antypoślizgowe nakładki, dzięki czemu chwycisz je bez problemu, nawet mając spocone dłonie.

Do treningu dłoni polecamy również ściskacze w kształcie koła. Wykonane są z materiału silikonowego. Dzięki wypustkom na palce stabilnie trzymają się w dłoni podczas ćwiczeń. Ściskacze mają niewielki rozmiar, dlatego dopasowują się do każdej dłoni. Możesz je kupić pojedynczo lub postawić na wygodny zestaw, który zawiera cztery ściskacze o różnym stopniu oporu. Łatwo odróżnić je dzięki przypisanym kolorom: zielony (mała siła oporu), niebieski (średnia), czerwony (duża) i czarny (bardzo duża). Zestaw pozwala na stopniowanie poziomu ćwiczeń – w sytuacji, gdy Twoja dłoń przyzwyczai się już do niższego oporu, możesz zacząć trenować z bardziej wymagającym ściskaczem.

Gumy do ćwiczenia palców

To specjalne gumy oporowe, które zakłada się na palce dłoni. Rozciąganie ich wzmacnia mięśnie ręki i stymuluje je do rozrostu. To doskonałe wsparcie procesu rehabilitacji po urazach, przeciążeniach oraz udarze. W 4FIZJO oferujemy zestawy gum do ćwiczenia palców. Składają się na niego aż 3 przyrządy o zróżnicowanym oporze. Mogą z nich korzystać zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące.

Gumy do ćwiczeń palców o najmniejszym oporze (1-2 kg) sprawdzą się dla seniorów, czy dzieci. Średniozaawansowanym, czy pracownikom biura przydadzą się modele o oporze 3-4kg. Sportowcy niewątpliwie skorzystają natomiast na gumach o największym oporze tj. 4-5 kg.

Zabawki sensoryczne

W rehabilitacji doskonale sprawdzają się także zabawki sensoryczne typu POP IT – np. Zabawka sensoryczna antystresowa POP IT. Są to silikonowe maty z bąbelkami, które można wciskać. W użyciu przypominają folię bąbelkową. To nie tylko sposób na ćwiczenie palców, ale także na odprężenie się, odstresowanie i wyciszenie.

W sklepie internetowym 4fizjo.pl znajdziesz zabawki POP IT koliste lub kwadratowe. Zabawki mają niewielki rozmiar, więc można je nawet zabrać ze sobą. Są również wodoodporne. Interesujący kształt, kolorystyka i funkcja sprawiają, że mogą być ciekawym upominkiem dla drugiej osoby.

Korzyści z wykonywania ćwiczeń ręki i dłoni

Bogaty asortyment, jaki można znaleźć na 4fizjo.pl pozwala dobrać właściwe przyrządy do rehabilitacji (wraz z siłą oporu) do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu możliwe jest stosowanie takich akcesoriów praktycznie w każdej fazie rehabilitacji.

Jednak ćwiczenia dłoni przydają się nie tylko podczas rehabilitacji ręki, a więc po jakimś poważniejszym urazie lub w przypadku schorzenia. Regularne ćwiczenia z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów są bardzo korzystne także na co dzień. Wzmacniają nie tylko dłonie, lecz również mięśnie przedramion.

Ściskanie ma też pozytywne działanie na psychikę. Zarówno popularne gniotki (piłeczki antystresowe), jak i zabawki typu POP IT, czy klasyczne piłeczki oporowe dobrze wpływają na zmniejszenie napięcia, wspierają rozluźnienie i relaks, a przy okazji pozwalają skupić się na prostej czynności gniecenia danego przyrządu. To sprawia, że znajdują zastosowanie nawet u dzieci z autyzmem, czy ADHD.

Niezależnie od tego, do czego zdecydujesz się ich użyć, ich niewątpliwą zaletą jest poręczność i rozmiar. Piłeczki, gumy, czy ściskacze są niewielkie i z łatwością zmieszczą się do plecaka, czy torebki. Można je więc mieć zawsze przy sobie.

Wszystkie produkty, które znajdziesz w 4fizjo.pl są atestowane i mają stosowne certyfikaty. To zarówno wysoka jakość materiałów, jak i wykonania, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa dla użytkowników. Nasza oferta to również bogaty wybór innego rodzaju produktów przeznaczonych do rehabilitacji takich jak wałki, poduszki sensomotoryczne, maty, taśmy, rollery i nie tylko. Zapewniamy również atrakcyjne ceny oraz krótki czas wysyłki. Sprawdź nasze przyrządy do rehabilitacji dłoni oraz pozostały asortyment!

pixel