DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do treningu dłoni

ilość produktów: 17

Akcesoria do ćwiczeń i rehabilitacji dłoni mają szerokie zastosowanie. Wzmacniają mięśnie, pobudzają receptory czuciowe, a także poprawiają ukrwienie i mikrokrążenie podskórne. Można stosować je w celach leczniczych i profilaktycznych. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju akcesoria rehabilitacyjne – piłeczki, ściskacze, gumy oraz zabawki sensoryczne. Możesz stosować je osobno lub razem. Produkty dopasujesz do swoich potrzeb i możliwości.

Wskazania do rehabilitacji dłoni

Urazy oraz różnego rodzaju schorzenia mogą prowadzić do zaburzenia funkcji motorycznych ręki. Czucie jest osłabione, a mięśnie dłoni nie są odpowiednio napięte. Problemy mogą dotyczyć także struktur nerwowych lub kostnych.

Rehabilitacja dłoni ma na celu zapewnienie tkankom dobrych warunków do regeneracji, a także przywrócenie możliwie maksymalnego zakresu ruchu. Ponadto jest potrzebna do odciążenia uszkodzonych struktur, wzmocnienia mięśni i zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Wskazania do rehabilitacji dłoni to:

  • stan po urazach mechanicznych,

  • choroby neurologiczne (m.in. stan po udarze niedokrwiennym mózgu),

  • przeciążenie mięśni,

  • stan po zabiegach chirurgicznych w obrębie przedramienia, nadgarstka, ręki,

  • dolegliwości bólowe w obrębie kończyny górnej,

  • schorzenia w obrębie ręki (m.in. zespół cieśni nadgarstka).

Akcesoria do rehabilitacji dłoni można stosować również w celach profilaktycznych, aby zachować pełną sprawność, wzmocnić mięśnie, ustabilizować stawy, a tym samym zapobiegać kontuzjom.

Akcesoria do ćwiczeń dłoni

Akcesoria do treningu dłoni pobudzają receptory czuciowe, a także wzmacniają i rozluźniają mięśnie. Poprawiają zręczność, chwyt i koordynację ruchową. Wśród nich wyróżnić można piłki rehabilitacyjne, akcesoria do ściskania, specjalne gumy do ćwiczeń oraz zabawki sensoryczne. W naszej ofercie znajdziesz gotowe zestawy składające się z kilku przyrządów do efektywnej rehabilitacji - np. zestaw 9 gum do ćwiczeń rąk i palców 4FIZJO. Składa się on z kół, gumek i żelowych jajek. Każde akcesorium ma zróżnicowany opór, co zapewnia odpowiednią stymulację mięśni do prawidłowej pracy i rozrostu.

Piłeczki do ćwiczeń dłoni

Piłeczki do ćwiczeń to silikonowe przyrządy do ćwiczenia mięśni ręki. Są one małe i lekkie - idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Dzięki temu można korzystać z nich w różnych sytuacjach - zarówno w domu, jak i poza nim. W naszej ofercie dostępne są piłeczki różniące się od siebie kształtem, strukturą oraz oporem.

Piłka rehabilitacyjna

Piłka rehabilitacyjna to wyrób medyczny wykonany z bezpiecznego silikonu o różnym stopniu sprężystości. Może mieć kształt kulisty lub jajowaty. Służy do ściskania, dzięki czemu wzmacnia siłę mięśni dłoni i przedramienia oraz palce. Dzięki niej można zaangażować do pracy pojedyncze mięśnie lub kilka na raz. Piłka przyczynia się również do zmniejszenia bólu oraz sztywności palców. Opakowanie zawiera jedną piłkę lub zestaw kilku o różnym oporze, dzięki czemu można urozmaicić rehabilitację i dostosować ją do aktualnych możliwości pacjenta.

Piłeczka z kolcami

Jest to piłka rehabilitacyjna, która posiada specjalne kolce o stożkowatym kształcie. Mają one różny stopień twardości, dzięki czemu wywierają określony ucisk na tkanki. Ponadto terapeuta lub pacjent mogą sami go kontrolować. Piłka z kolcami pobudza układ nerwowy, rozluźnia mięśnie, a dodatkowo ma działanie antystresowe.

Piłeczki sensoryczne z kolcami są doskonałym akcesorium do rehabilitacji dłoni. Pomagają przywrócić sprawność po urazach i w przebiegu schorzeń neurologicznych. Ich ugniatanie nie tylko zapewnia odpowiednie napięcie mięśniowe, ale także prowadzi do pobudzenia receptorów czuciowych. Taka piłeczka doskonale sprawdza się też do masażu przedramienia, palców i dłoni. Można nią masować także inne części ciała (np. mięśnie grzbietu).

Akcesoria do ściskania - ściskacze do rąk

Ściskacze do rąk do przyrządy wzmacniające przedramiona, poprawiające chwyt i uścisk, a tym samym zapewniające stabilizację w czasie trzymania w rękach ciężkich przedmiotów. Mogą być stosowane w rehabilitacji, ale także przez osoby uprawiające sport - zwłaszcza z użyciem hantli i sztangi. Regularne treningi z jego użyciem pozwalają poprawić technikę oraz zapobiegają wysuwaniu się akcesoriów treningowych z dłoni.

Oferowane przez nas ściskacze do rąk 4FIZJO mają rączki wyprofilowane w ergonomiczny sposób. Dzięki temu mięśnie pracują w fizjologiczny sposób i nie dochodzi do ich przeciążenia. Posiadają także funkcję regulacji oporu.

Do treningu dłoni polecamy również ściskacze w kształcie koła. Wykonane są z materiału silikonowego. Dzięki wypustkom na palce stabilnie trzymają się w dłoni podczas ćwiczeń. Ściskacze mają niewielki rozmiar, dlatego dopasowują się do każdej dłoni.

Gumy do ćwiczenia palców

To specjalne gumy oporowe, które zakłada się na palce dłoni. Rozciąganie ich wzmacnia mięśnie ręki i stymuluje je do rozrostu. To doskonałe wsparcie procesu rehabilitacji po urazach, przeciążeniach oraz udarze. W 4FIZJO oferujemy zestawy gum do ćwiczenia palców. Składają się na niego aż 3 przyrządy o zróżnicowanym oporze. Mogą z nich korzystać zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące.

Zabawki sensoryczne

W rehabilitacji doskonale sprawdzają się także zabawki sensoryczne typu POP IT - np. Zabawka sensoryczna antystresowa POP IT. Są to silikonowe maty z bąbelkami, które można wciskać. W użyciu przypominają folię bąbelkową. To nie tylko sposób na ćwiczenie palców, ale także na odprężenie się, odstresowanie i wyciszenie.

pixel