DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ściskacze do rąk

ilość produktów: 11

Ściskacze do rąk to niepozorne, ale bardzo uniwersalne akcesoria, pozwalające na pracę z przedramionami, nadgarstkami i dłońmi. Z tego względu stosowane są zarówno w treningu siłowym, jak i ćwiczeniach o charakterze rehabilitacyjnym bądź fizjoterapeutycznym. Ściskacze dłoni rozbudowują mięśnie ramienno-promieniowe, zginacze nadgarstka, oraz wzmacniają chwyt. Dodatkowo, mogą działać w sposób relaksacyjny, tak samo jak popularne "gniotki". Jest to więc sprzęt dla każdego.

Co dają regularne ćwiczenia z użyciem ściskacza do rąk?

Ściskacz do rąk to efektywny i prosty sposób na urozmaicenie treningu siłowego, ale również na zwiększenie efektywności poszczególnych typów rehabilitacji, w tym również rehabilitacji palców. Ściskacz do rąk daje możliwość pracy zarówno nad mięśniami przedramion, jak i siłą nadgarstków i siłą samej dłoni.

  • Kulturyści i doświadczeni bywalcy siłowni zwiększą dzięki nim muskulaturę. Regulacja oporu w ściskaczu pozwoli tak dostosować jego mechanizm sprężynowy, by stawiał silny opór przy pracy z osobą doświadczoną. Warto pamiętać, że przy odpowiednich warunkach (m.in. nadwyżka kaloryczna i odpowiednio zbilansowana dieta) masa mięśniowa będzie się zwiększać. Jednak wymaga to odpowiedniej pracy, również z ciężarami. Ściskacz do rąk ułatwia pracę nad tymi partiami, które są mniej popularne, ale wcale nie mniej ważne.

  • Zaczynający treningi ze sztangami, a także koszykarze, szczypiorniści, wspinacze czy judocy zyskają dużą moc chwytu - potrzebną przecież w tych dyscyplinach. Mocny chwyt ułatwi trzymanie poszczególnych przyrządów, które niezbędne są w danym sporcie. Dlatego ściskacz do rąk to idealne uzupełnienie treningów w kierunku wymienionych dyscyplin.

  • Wreszcie przechodzący rehabilitację, czy też osoby starsze, rozruszają swe dłonie i nadgarstki. Oferowane przez nas ściski do rąk występują w kilku rodzajach, dzięki czemu problemem nie będzie dobranie urządzenia pod swoje potrzeby. W przypadku osób po kontuzjach, ale również osób starszych, ważna jest regularność, a więc i możliwość wykonywania ćwiczeń rąk w dowolnym miejscu. W przypadku ściskaczy można to robić szybko i w łatwy sposób.

Dlaczego warto pamiętać o treningu dłoni i przedramion?

Trening tych partii bardzo często jest pomijany, ponieważ rozwijanie tych mięśni nie ma aż tak ogromnego znaczenia dla wyglądu sylwetki. W dodatku podczas innych ćwiczeń jesteśmy w stanie w mniej lub bardziej ograniczony sposób pobudzić te mięśnie do pracy, a to jest dodatkową demotywacją ku temu, by skupić się tylko na nich. Warto pamiętać, że naturalny rozwój zginaczy, prostowników, a także odwodzicieli umiejscowionych między łokciem a nadgarstkiem, wcale nie jest szybki. To może prowadzić do trudności w wielu dyscyplinach sportowych. Mocny chwyt to z kolei gwarancja tego, że poszczególne ćwiczenia z zakresu wymagających siły dłoni dyscyplin sportowych, będziemy w stanie wykonać poprawnie.

Rodzaje ściskaczy do rąk

Ściskacze do dłoni, które dostępne w ofercie naszego sklepu, mają dwie różne formy: silikonowych obręczy oraz uchwytów łączonych sprężynami. Istotna jest dowolność wyboru, jednak warto wiedzieć, czym się kierować, kupując określony produkt. Zasadnicze różnice są dwie:

  • Pierwsza różnica to rodzaj chwytu, a konkretnie drobna zmiana w ułożeniu kciuka. W przypadku większości sportowców jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia, jednak przy rehabilitacji może mieć znaczenie. Dlatego warto przed zakupem takiego przyrządu poradzić się specjalisty. Fizjoterapeuta z pewnością pomoże dobrać odpowiedni model ściskacza do rąk.

  • Druga polega na tym, że obręcz posiada stale tą samą siłę oporu, zaś mechanizm sprężynowy tworzy ściskacz do rąk z regulacją. Umożliwia on banalnie łatwą zmianę siły oporu. Dzięki temu trening siłowy może szybko stać się wytrzymałościowym i na odwrót. Trzeba jednak pamiętać, że taki ściskacz wciąż nie posiada pełnego spektrum dostępnych oporów. To można uzyskać jedynie przez zakup kilku modeli o różnym poziomie trudności; w naszej ofercie oznaczone są one intuicyjnymi kolorami. 

Najwyższej jakości ściskacze do rąk w sklepie 4fizjo.pl

Nasze ściskacze wyposażone są również w szereg innych udogodnień, które czynią trening łatwiejszym, wygodniejszym i efektywniejszym.

Ergonomiczny kształt przyrządu

Jednym z nich jest ergonomiczny kształt - ściskacz do dłoni trzyma się dzięki temu bardzo pewnie i wygodnie. Dopasowanie do kształtu dłoni sprawia również, że poszczególne ćwiczenia wykonywane są efektywniej, a to z kolei przekłada się na ich skuteczność. Tworzymy takie przyrządy w oparciu o dokładną znajomość anatomii i pracy poszczególnych mechanizmów, w tym przypadku mięśni przedramienia i ramienia.

Antypoślizgowe materiały

W efektywnych i bezpiecznych ćwiczeniach pomaga również odpowiedni materiał - z jednej strony wytrzymały, z drugiej posiadający takie właściwości, że ściskacz do rąk nie sprawia problemów nawet w warunkach wilgotności czy dużego zapocenia. Podczas treningów na siłowni zazwyczaj przychodzi nam się zmierzyć z warunkami, w ramach których walczymy ze zbyt dużą ilością potu i wilgoci. To niejednokrotnie sprawia, że podczas treningu siłowego konieczne jest używanie specjalnych rękawiczek (np. w celu podnoszenia ciężarów). W przypadku ściskaczy do rąk nie ma takiej konieczności - bezpieczny i wygodny materiał, którym zostały pokryte, gwarantuje doskonałą przyczepność i wykonywanie poszczególnych ruchów w sposób prawidłowy. To również ułatwia wykonywanie poszczególnych ćwiczeń przez osoby starsze i osoby po kontuzji.

Wygodny, kompaktowy rozmiar

Na uwagę zasługuje wreszcie kompaktowy rozmiar. Ścisk do dłoni zmieści się dzięki temu praktycznie wszędzie - w plecaku, torbie sportowej, a nawet większej kieszeni. To z kolei sprawia, ze możliwe jest wykonywanie ćwiczeń, lub też odstresowanie się, praktycznie wszędzie: na spacerze, podczas długiej podróży czy przerwy w pracy. Wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ nawet minimalna forma pracy z mięśniami w takich sytuacjach pomoże w ukojeniu nerwów i uzyskaniu większego skupienia.

Trening siłowy rąk - nie tylko ściskacze

Trening siłowy rąk jest niezwykle istotny w procesie walki o zdrowie, ale również o piękną sylwetkę. Silne i dobrze wyrzeźbione przedramiona i ramiona możesz uzyskać również wtedy, gdy używasz kilku prostych przyrządów:

  • Hantelki o różnej wadze - najbardziej popularny sposób na ćwiczenia siłowe w domowym zaciszu. Z ich udziałem możesz pokusić się o szereg ćwiczeń, które doskonale wpłyną na budowę Twoich rąk. W domowej siłowni sprzęt obowiązkowy.

  • Gumy oporowe, dzięki którym możesz ćwiczyć zarówno ręce, jak i plecy. Bardzo kompaktowy i zajmujący niewiele miejsca przyrząd, dzięki któremu Twoje treningi mogą stać się o wiele bardziej efektywne. Różne kolory gum oznaczają ich różną moc. Ich rozciąganie wymaga wówczas większej lub mniejszej siły.

  • Obciążniki na nadgarstki, dzięki którym trening wkracza na nieco wyższy poziom. Twoje ręce z automatu stają się cięższe, a więc musisz pobudzić mięśnie do bardziej wytężonej pracy. Dzięki temu szybciej zobaczysz pozytywne efekty na swoich dłoniach.

Zdrowe i piękne ręce z 4fizjo.pl

W naszym sklepie znajdziesz szereg przyrządów, dzięki którym ułatwisz i urozmaicisz swojego treningi palców, nadgarstków, przedramion i ramion. Dłonie staną się mocniejsze, a wiele codziennych czynności będzie Ci się wykonywać łatwiej. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie produkty najwyższej jakości, które tworzymy z myślą o bezpieczeństwie i komforcie naszych klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu!

pixel