DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria fitness i do ćwiczeń

ilość produktów: 305

Lubisz uprawiać sport? Fitness to obecnie jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Pozwala zadbać o ciało, sprawność ruchową, ale również o kondycję psychiczną i ogólną wydolność organizmu. Dowiedz się, jakie akcesoria są przydatne przy tej formie ćwiczeń!

Jakie są korzyści z uprawiania fitness?

Dla wielu osób fitness to coś więcej niż aktywność. To styl życia. I nie wydaje się to takie dziwne, biorąc pod uwagę, że oprócz ćwiczeń, fitness to cała paleta sposobów, jak kompleksowo zadbać o swoje zdrowie. To również właściwe odżywianie, czy pewna filozofia optymistycznego podejścia do życia. Niezależnie od tego, czy realizujesz codzienne treningi, czy ćwiczysz trochę mniej intensywnie (ale wciąż regularnie) fitness pomoże Ci wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę, ale wpływa również na:

  • poprawę przemiany materii i trawienie,

  • wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, mięśniowego i kostnego,

  • odporność,

  • poprawę koordynacji ruchowej i prawidłową postawę ciała,

  • zmniejszenie napięcia nerwowego,

  • zapobieganie osteoporozie i zakrzepicy.

Treningi działają też antystresowo, zapewniają dopływ energii i dobre samopoczucie. Odpowiedni sprzęt do ćwiczeń może okazać się bardzo pomocny – na co więc warto się zdecydować?

Podstawowe akcesoria do ćwiczeń

Profesjonalny sprzęt fitness to bardzo szeroka kategoria, w której masz zarówno niedrogi asortyment, jak i większe urządzenia. Najprostszym niezbędnikiem do ćwiczeń w domu jest mata. Powinna przede wszystkim dobrze zatrzymywać wilgoć oraz izolować od zimnej podłogi. Równocześnie musi zapewniać właściwą przyczepność tak, żeby spocone w trakcie ćwiczeń ręce lub stopy (jeśli trenujesz boso) nie ślizgały się po jej powierzchni. Lekką i poręczną matę zabierzesz także ze sobą na plażę lub w inne miejsce w plenerze. Dobrze, jeśli mata do fitness jest grubsza, przynajmniej 1,5 cm, co umożliwia skuteczny trening z większymi obciążeniami. Do ćwiczeń rozciągających, jak joga lub pilates lepiej sprawdzi się cieńsza wersja. Popularnymi materiałami (m.in. ze względu na trwałość i łatwość w czyszczeniu) są pianki syntetyczne oraz kauczuk.

Niewielki, choć bardzo przydatny asortyment do ćwiczeń to również różnego rodzaju hantelki i obciążniki, taśmy, gumy oporowe, skakanki, hula hop, wałki, czy piłki do ćwiczeń. Warto też zaopatrzyć się w rękawiczki, pasy, kamizelki, ręczniki fitness, a nawet masażery.

Jaki sprzęt do fitness?

Jeżeli urządzasz niewielką, domową siłownię i masz odpowiednią ilość miejsca do treningów, możesz zaopatrzyć się w większy sprzęt. Dużym powodzeniem cieszą się orbitreki. To urządzenie, które wzmacnia najważniejsze grupy mięśniowe takie jak nogi, pośladki, barki, ramiona, czy plecy. Polepsza też pracę układu krążenia i przyczynia się do poprawy wydolności oraz kondycji fizycznej. Równocześnie trening na orbitreku polega na wykonywaniu naturalnych i zgodnych anatomicznie ruchów. Podobne funkcje może też spełniać rowerek lub bieżnia.

Do ćwiczeń mięśni brzucha nada się z kolei ławka skośna. Wioślarze natomiast świetnie wpływają na mięśnie pleców, ale również umożliwiają harmonijne kształtowanie całej sylwetki.

Profesjonalny asortyment do treningu w domu

W sklepie internetowym 4fizjo.pl znajdziesz wysokiej klasy akcesoria i sprzęt do fitness oraz innych ćwiczeń. W naszej ofercie polecamy sprawdzony asortyment posiadający odpowiednie certyfikaty. To idealna propozycja dla każdego miłośnika aktywności fizycznej. Gwarantujemy też przystępne ceny i szybką dostawę. Urządź swój domowy klub fitness z produktami ze sklepu 4fizjo.pl!

pixel