DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-11-16
Co oferuje nam medycyna alternatywna?
5 minut czytania Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga RymarskaLas pełen ziołowych eliksirów, tajemnicze przejście do świata akupunktury i nieznane ścieżki aromaterapii – brzmi jak scena z filmu fantasy? Być może. To jednak nie film, a krótki wstęp tego, co oferuje medycyna niekonwencjonalna. Jej metody, czyli m.in.: akupresura, akupunktura, bańki chińskie i aromaterapia mają realnie poprawiać samopoczucie i zmniejszać ból. Tylko czy ich działanie jest udowodnione naukowo? Zaraz się przekonasz! A jeśli dotychczas nie korzystałeś z żadnej z metod, dowiesz się, na czym polega medycyna alternatywna.
2023-11-15
Przenośne łóżko do masażu i jego zalety
5 minut czytania Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Nie tylko w profesjonalnie wyposażonym gabinecie można wykonywać zabiegi z zakresu kosmetologii, fizjoterapii, czy masażu. Składane stoły umożliwiają oferowanie usług również w domu, firmie klienta lub na eventach wyjazdowych. Sprawdź, co wyróżnia przenośne stoły do masażu! Podpowiadamy, jakie są zalety i wady korzystania z takiego rozwiązania oraz czym się kierować przy wyborze składanego łóżka.
2023-10-18
Skręcenie stawu skokowego – rodzaj schorzenia i trening z poduszką sensomotoryczną
8 minut czytania Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga Rymarska Niewinne poślizgnięcie się na zlodowaciałej kałuży i…auć! Możesz to uznać za zwykłą utratę równowagi i w najlepszym przypadku będziesz mieć rację. Jednak często pozornie niegroźny i gwałtowny ruch stopy przeradza się w skręcenie stawu skokowego. Nie bagatelizuj bólu i opuchlizny – działaj od razu! Pokażę Ci domowe sposoby na skręcenie kostki, które możesz wykorzystać, zanim udasz się do lekarza lub fizjoterapeuty. Na koniec czeka na Ciebie trening z poduszką sensomotoryczną, który przygotuje Twoją stopę na codzienną aktywność po urazie. Gotowy?
2023-10-16
Co ma wspólnego grecki heros ze ścięgnem? Leczenie domowe i rehabilitacja w zapaleniu ścięgna Achillesa
5 minut czytania Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga Rymarska Bywa tak, że anatomiczne części ciała noszą imiona mitycznych bohaterów. Kojarzysz, czym jest pięta achillesowa? To nasz słaby punkt. Nad piętą znajduje się ścięgno Achillesa, będące łącznikiem pomiędzy nią a łydką. Ze względu na jego delikatność może stać się również Twoją słabością. Nie daj się jednak zwyciężyć! Powiem Ci, jak walczyć z takim schorzeniem jak zapalenie ścięgna Achillesa przy pomocy różnych metod.
2023-10-13
Stabilizator na stawy – jaki wybrać, żeby spełniał swoją funkcję
10 minut czytania Fizjoterapeutka Olga RymarskaFizjoterapeutka Olga Rymarska Czy kiedykolwiek dotyczył Cię uraz? Jeśli tak, prawdopodobnie rozważałeś różne metody leczenia oraz regeneracji więzadeł i stawów. W ortopedii jednym ze skuteczniejszych wyrobów jest stabilizator na stawy. Ten specjalistyczny produkt zapewnia stabilizację, wsparcie i ochronę uszkodzonych stawów. Oprócz tego umożliwia wykonywanie kontrolowanego ruchu i wspomaga rehabilitację po kontuzji. Jaką rolę odgrywa w powrocie do sprawności? I czy jest tym samym co orteza? Zapraszam do lektury, w której poznasz odpowiedź na te pytania. Dowiesz się, czym kierować się w wyborze odpowiedniego stabilizatora.
2023-07-28
Suche igłowanie - co warto wiedzieć na jego temat?
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Ciągły stres, stale napięte mięśnie szyi, pleców i notoryczne migreny są coraz częściej pojawiającym się problemem zarówno u ludzi starszych, jak i młodszych. Długotrwała praca w jednej pozycji, najczęściej siedzącej, mała aktywność fizyczna i często zła jakość snu powodują, że przestajemy być zadowoleni ze swojego samopoczucia. Z pomocą przychodzi nam rozwiązanie w postaci suchego igłowania.
2023-07-03
Powięź mięśniowa i jej charakterystyka.
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Powięź mięśniowa jest niezwykle istotnym elementem układu mięśniowego człowieka. Powięź to cienka, elastyczna tkanka łączna, która otacza mięśnie w naszym ciele, częściowo pokrywa także naczynia krwionośne. Jednak to nie tylko jej zastosowanie, ponieważ to właśnie powięź pełni kluczową funkcję w utrzymaniu struktury i funkcji mięśni.
2023-06-07
Rehabilitacja kolana - od czego zacząć proces rekonwalescencji.
5 minut Zespół 4FIZJOZespół 4FIZJO Kolano jest jednym z najważniejszych stawów w naszym ciele, a jego zdrowie i sprawność mają ogromne znaczenie dla codziennych aktywności. Niestety, kontuzje kolana są dość powszechne i mogą dotknąć zarówno sportowców, jak i osoby prowadzące siedzący tryb życia. Po doznaniu urazu kolana, ważne jest, aby rozpocząć proces rehabilitacji jak najszybciej, aby przywrócić pełną funkcjonalność i uniknąć długotrwałych powikłań.
pixel