DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprzęt do treningu siłowego

ilość produktów: 94

Podstawowym celem treningu siłowego jest budowa, a także zwiąkszenie wytrzymałości masy mięśniowej. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń siłowych. Odpowiedni sprzęt znacząco przyspiesza budowę mięśni i zwiększa efektywność treningu. Szybciej widoczne efekty dają też większą satysfakcję i motywację do dalszych ćwiczeń. Jakiego rodzaju sprzęt najlepiej sprawdza się w warunkach domowych?

Co daje trening siłowy w domu?

Regularne uczęszczanie na siłownię, czy do klubów fitness to najpopularniejszy sposób na poprawę kondycji i muskulaturę. Jednak swoje cele treningowe możesz też osiągnąć w domowej siłowni, jeśli odpowiednio ją zaopatrzysz. W takim przypadku wszystko masz dostępne na miejscu. Czy jednak ćwiczenia wykonywane w domu są skuteczne?

W rzeczywistości nie potrzeba wiele, żeby rozwinąć praktycznie każdą partię mięśni i wytrenować całe ciało. Wystarczy trochę sprzętu i miejsca. To doskonały sposób na aktywność dla osób, które większą część dnia spędzają w pozycji siedzącej. W wygodnych dla siebie porach dnia mogą oderwać się od komputera i nie tracąc czasu zająć się ćwiczeniami. Nie używane mięśnie mają tendencję do redukcji, a taka prywatna siłownia może temu z powodzeniem zapobiegać.

Jaki sprzęt przydaje się do treningu siłowego?

Przyrządy do ćwiczeń siłowych to bardzo szeroka gama produktów, które przydają się do trenowania różnych partii mięśni. W co warto zaopatrzyć swoją domową siłownię?

Ławki treningowe – pozwolą Ci na wykonywanie wielu różnorodnych ćwiczeń zarówno z wykorzystaniem hantli, czy gryfów, jak i bez nich.

Hantle, gryfy, sztangi i kettlebell – to podstawowe wyposażenie bez którego trudno sobie wyobrazić trening siłowy. Do tego należy dobrać talerze i obciążenia o różnej masie z otworem o średnicy 30 lub 50 mm.

Trenażery brzucha i pleców – szczególnie dobrze nadają się do ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i grzbietu.

Wiele osób preferuje także ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała, czyli kalistenikę. Tutaj przydatne będą takie akcesoria, jak drążki rozporowe, czy uchwyty do pompek. Drążki szczególnie dobrze wzmacniają mięśnie ramion, a więc bicepsy i tricepsy, a także przedramiona i barki. Wykonane z wytrzymałych materiałów drążki marki 4fizjo możesz za sprawą regulacji łatwo dostosować do szerokości futryny. Dodatkowe obejmy sprawiają, że trening będzie w pełni bezpieczny, a maksymalna waga obciążenia to aż 150 kg.

Na co zwrócić uwagę przy treningu siłowym?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z kulturystyką, czy jesteś już na pewnym poziomie zaawansowania pamiętaj, aby obciążenia były dostosowane do Twoich aktualnych możliwości. Znacznie ważniejsza od masy ciężaru jest prawidłowa technika. Aby mięśnie mogły się rozwijać i regenerować potrzebują też odpoczynku. Najlepiej jeśli przerwa pomiędzy kolejnymi treningami wynosi 48 godzin. Dwa dni przerwy są zalecane szczególnie dla początkujących, którym wystarczą 2-3 treningi tygodniowo. Później można tę częstotliwość zwiększyć do nawet 4-5 dni treningowych.

Szeroki wybór sprzętu do treningu siłowego

W 4fizjo.pl znajdziesz bogatą ofertę sprzętu do ćwiczeń siłowych. Polecamy m.in. sztangi, kettlebell, a także różnego rodzaju akcesoria na siłownię. Jeżeli lubisz ćwiczenia z własną masą ciała to zainwestuje w wysokiej klasy drążki rozporowe, podpórki do pompek, czy haki treningowe do podciągania. Staramy się, aby nasza oferta była, jak najbardziej zróżnicowana i atrakcyjna cenowo. Każda przesyłka zostaje też odpowiednio zabezpieczona. Sprawdź nasz asortyment!

pixel