DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maska pełnotwarzowa dla dorosłych

ilość produktów: 4

Żeby podziwiać to, co znajduje się pod powierzchnią wody, nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu ani zaliczonego kursu nurkowania. Wystarczająca okazuje się maska pełnotwarzowa. Jakie zalety ma takie rozwiązanie i jaką maskę pełnotwarzową wybrać?

Czym jest snorkeling?

Cieszący się coraz większą popularnością snorkeling to pływanie po powierzchni wody albo tuż pod nią, z głową częściowo lub całkowicie zanurzoną. Aby go uprawiać, wystarczy skorzystać z maski do nurkowania oraz umieć pływać.

Przy odpowiednio klarownej wodzie umożliwia to oglądanie naprawdę interesujących widoków z podwodnego świata. Żeby cieszyć się tego typu aktywnością, możesz też skorzystać z modeli z fajką. Do snorkelingu nie jest natomiast wymagana profesjonalna maska ani innego rodzaju sprzęt potrzebny do klasycznego nurkowania pod wodą.

Czym jest maska pełnotwarzowa?

Jak sama nazwa wskazuje maski pełnotwarzowe, zakrywają całą powierzchnię twarzy. Posiadają one odpowiednie uszczelnienia oraz mechanizmy, które zapobiegają przedostawaniu się wody do wnętrza, czy przypadkowemu zachłyśnięciu, przy czym należy dobrać właściwy rozmiar maski. Najlepiej zrobić to poprzez pomiar odległości od górnej krawędzi nosa do dolnej krawędzi brody. Przy odległości równej lub niższej niż 12 cm odpowiedni będzie rozmiar S/M, powyżej zaś L/XL.

Pełnotwarzowe maski mają liczne udogodnienia w porównaniu do tradycyjnych masek. Dużą zaletą jest składana lub zintegrowana z maską fajka do oddychania. Technologia dry top chroni przed dostaniem się wody do środka. Wewnątrz fajki znajduje się kulka, która umożliwia swobodne oddychanie w trakcie nurkowania, równocześnie nie pozwalając na wlewanie się wody. Dzięki takiemu systemowi "suchej fajki" możesz też zanurzyć się pod powierzchnię. Maska do nurkowania pełnotwarzowa daje możliwość oddychania zarówno przez usta, jak i przez nos, a więc zupełnie naturalnie.

Konieczność trzymania fajki w ustach prowadzi też z czasem do nieprzyjemnego bólu szczęki, jeśli ustnik wymaga zagryzania. W masce pełnotwarzowej ten problem zostaje wyeliminowany. Maski pełnotwarzowe mają też znacznie większą (często nawet dwukrotnie) powierzchnię szyby. Dzięki temu użytkownik zyskuje szeroki, panoramiczny widok. Maska jest też bardzo łatwa w stosowaniu, wystarczy założyć i dopasować paski.

Profesjonalna maska pełnotwarzowa dla dorosłych

W sklepie internetowym 4fizjo.pl polecamy wysokiej klasy maski do nurkowania pełnotwarzowe. Modele Tsunami w dwóch rozmiarach S/M lub L/XL są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych. Maski w różnym kolorze posiadają wiele przydatnych usprawnień. Tsunami umożliwiają swobodne zanurzanie twarzy i głowy pod powierzchnię wody. Cechuje je też mniejsze ryzyko dostania się wody do oczu, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Czasem ma się ochotę zachować oglądane podwodne krajobrazy na dłużej. Do maski możesz przyczepić kamerę sportową, korzystając ze specjalnego uchwytu GO PRO. Masz też znacznie większą powierzchnię do oglądania, dzięki panoramicznej szybie o kącie 180°.

Nasze maski mają również wspomniany system zabezpieczeń przed wlewaniem się wody do fajki. Oprócz tego zaopatrzona jest także w boczne zawory, które pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz maski. Poprawia to komfort oddychania, ale wpływa też na zwiększenie bezpieczeństwa.

Tsunami posiada stosowne certyfikaty i została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Elastyczny silikon doskonale dopasowuje się do twarzy i jest odporny na takie niekorzystne czynniki, jak promieniowanie UV, sól morska, czy wysoka temperatura. Skorzystaj z oferty 4fizjo.pl!

pixel