DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obręcze gimnastyczne do jogi

ilość produktów: 3

Obręcz gimnastyczna to ciekawy sprzęt do ćwiczeń, zarówno do jogi, jak i pilatesu. Jej zadaniem jest wspierać koordynację ruchową i zwiększać poziom dotychczasowych treningów, poprzez pobudzanie mięśni głębokich. Na naszej stronie znajdziesz obręcze gimnastyczne marki 4fizjo. Oferujemy je w najwyższej jakości, by wspierać Twój codzienny trening.

Do czego służą obręcze gimnastyczne?

Obręcze gimnastyczne, które w naszym sklepie znajdziesz w kategorii "Sport i Hobby" zostały stworzone głównie z myślą o jodze i ćwiczeniach pilates. Obie te dyscypliny zakładają pracę z ciałem, na podstawie której zwiększa się jego mobilność, a do ćwiczeń angażowane są coraz większe partie mięśni głębokich. Obręcze gimnastyczne, które oferujemy, to nic innego jak połączenie obręczy o średnicy 38 centymetrów ze specjalnymi nakładkami, dzięki którym w łatwy sposób można odpowiednio ułożyć ciało do wykonywania konkretnych ćwiczeń.

Jak działają obręcze gimnastyczne?

Obręcze gimnastyczne w pewien sposób wymuszają odpowiednią pozycję podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Angażują tym samym mięśnie głębokie i uczą trzymania poprawnej postawy podczas pracy tych mięśni. Dzięki temu jesteś w stanie zdecydowanie ulepszyć technikę wykonywania ćwiczeń. Co za tym idzie - staną się one o wiele bardziej efektywne. W krótkim czasie możesz zobaczyć znaczny postęp i zwiększenie mobilności swojego ciała. To przekłada się na codzienne funkcjonowanie.

Warto również zauważyć, że obręcze gimnastyczne są doskonałym urozmaiceniem treningu. Można ich używać ze względu na to, że uatrakcyjniają trening i na dłużej pozwalają zachować naszą motywację do regularnych ćwiczeń.

Obręcze gimnastyczne - budowa

Nasza obręcz gimnastyczna zbudowana jest z plastiku PP. To bardzo trwały materiał, dzięki któremu możesz wykonywać poszczególne ćwiczenia maksymalnie bezpiecznie. Nie niesie ze sobą ryzyka pęknięć i odkształceń, zatem będzie Ci służyć przez bardzo długi czas. Do obręczy przymocowane są specjalne nakładki, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, zatem ważne jest, by były wykonane z wysokiej jakości materiału. W przypadku obręczy gimnastycznych 4fizjo jest to pianka EVA. To materiał, który nie powoduje reakcji alergicznych, jest również łatwy w czyszczeniu. Nie wydziela charakterystycznego zapachu plastiku, jak ma to miejsce w przypadku tańszych zamienników.

Czy obręcze gimnastyczne są tylko dla zaawansowanych, czy również dla początkujących?

Część osób, które nie miały dotychczas do czynienia z obręczą gimnastyczną zakłada, że ćwiczenia z nią są przeznaczone tylko dla osób zaawansowanych. Nic bardziej mylnego. Obręcze gimnastyczne warto wykorzystywać również na początkowych etapach treningów, ponieważ uczą one dobrych nawyków. Dzięki temu o wiele łatwiej o pozytywne efekty w bardzo krótkim czasie. Co jeszcze dają obręcze gimnastyczne?

  • Pozwalają skupić się na pracy z mięśniami głębokimi, które podczas treningów są bardzo często zaniedbywane. Warto pamiętać, że to one odpowiadają za prawidłową postawę i odpowiednią stabilizację sylwetki.

  • Dzięki obręczom gimnastycznym możesz zwiększyć siłę i wytrzymałość, a także intensywnie popracować nad niektórymi partiami mięśni. Obręcz pomoże Ci podjąć pracę z nogami, ramionami, brzuchem, czy pośladkami, a to najczęściej w tych miejscach nawraca niechciany nadmiar tkanki tłuszczowej.

  • Obręcz pozwala pracować nad balansem i równowagą. Możesz również skupić się na pracy z mięśniami przykręgosłupowymi, dzięki czemu zyska Twoja postawa, mogą ustąpić również męczące bóle pleców.

Niewielkie gabaryty - wiele możliwości

Rozmiar obręczy gimnastycznej jest niewielki, średnica wynosi 38 centymetrów. Łatwo ją przechowywać, nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Warto korzystać z niej zawsze wtedy, gdy chcesz zrobić coś dobrego dla siebie i zaangażować się w ćwiczenia, które mają ogromny wpływ na Twoją postawę i pracę Twoich mięśni głębokich. Obręcze gimnastyczne bardzo łatwo również wyczyścić, by móc ćwiczyć w odpowiednich warunkach.

Różne formy wykonywanych ćwiczeń sprawią, że Twój trening z obręczami gimnastycznymi nigdy nie będzie nudny! To niezwykle ważne dla utrzymania jego regularności i szybszego dojścia do pożądanych rezultatów - zarówno jeśli chodzi o kwestie wizualne, jak i lepsze samopoczucie.

4fizjo.pl - dla Twojego zdrowia

Nasz sklep z pasją zajmuje się wspieraniem zdrowia i zdrowego trybu życia naszych klientów. Znajdziesz u nas wszystko, co potrzebne, by ćwiczyć efektywnie i w pełni się regenerować. Skorzystaj zatem z opcji "wyszukiwanie" i znajdź sprzęt do ćwiczeń lub regeneracji, dzięki któremu Twój trening wejdzie na wyższy poziom: gumy oporowe, taśmy treningowe, najwyższej jakości maty, czy hantelki. W każdej sportowej kategorii przygotowaliśmy najwyższej jakości produkty, z którymi możesz ćwiczyć w pełni bezpiecznie. W dodatku wybierając produkty naszej marki, decydujesz się na wsparcie rodzimego, polskiego biznesu, za co Ci serdecznie dziękujemy!

pixel