DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompka do deski SUP

ilość produktów: 5

Pompowanie desek sup nie jest może najprzyjemniejszą, ale z pewnością niezbędną czynnością, jeśli chcesz cieszyć się uprawianiem paddleboardingu. Sprawdź jakiego rodzaju pompki warto wybrać!

Czy pompka elektryczna to dobry wybór?

Pompka elektryczna zdecydowanie ułatwi pracę. W przypadku pompki ręcznej pompowanie w średnim tempie może zająć kilkanaście minut. Tego typu pompki często są dołączane do zestawów z deską sup, jest to wówczas darmowa opcja. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem podobnych ćwiczeń to niewątpliwie warto zainwestować w pompkę elektryczną.

Przenośna pompka elektryczna nie zajmuje dużo miejsca i jest uniwersalna możesz nią bowiem pompować nie tylko deskę. Jedynym mankamentem jest konieczność posiadania dostępu do źródła prądu. Niektóre pompki posiadają jednak własne zasilanie w postaci baterii lub akumulatora. Można również dokupić specjalny powerbank. Oprócz rodzaju zasilania ważnym parametrem takiego sprzętu jest maksymalne ciśnienie do jakiego pompka jest w stanie pompować.

Rodzaje pompek elektrycznych

Pierwszym kryterium  wyboru pompki jest oczywiście koszt. Rozstrzał cenowy jest duży,  jednak dobrej jakości pompki elektryczne można już kupić za kilkaset złotych. Ich ręczne odpowiedniki z reguły nie kosztują więcej niż 200 zł.

Typowe deski SUP  mają limit ciśnienia do 15 psi (jednostka ciśnienia w brytyjskim systemie miar, funt na metr kwadratowy). Wiele pompek elektrycznych ze średniej półki cenowej może natomiast pompować do 16 psi, a nawet więcej. Dla pompowanych desek sup to w zupełności wystarczy.

Niektóre pompki posiadają też funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia. Ciśnienie można także ustawić na wyświetlaczu, jeśli sprzęt zaopatrzony jest w ekran LCD. Inną przydatną opcją jest możliwość wysysania powietrza z deski – a więc proces odwrotny do pompowania. Przepływ powietrza w obydwu kierunkach odbywa się z pewną prędkością, najczęściej znacznie szybciej przy pompowaniu. Dodatkowo droższe modele mają dwa stopnie pompowania. Pierwszy to szybkie wdmuchiwanie powietrza do środka, które trwa do momentu aż deska uzyska odpowiedni kształt. W drugim etapie włącza się kompresor, który „upycha” powietrze zapewniając mu właściwe, ustawione wcześniej ciśnienie.

Zasilanie pompek elektrycznych

Pompka elektryczna może być zasilana napięciem stałym 12 V np. z gniazda zapalniczki samochodowej lub z typowego gniazdka 230 V. Jeżeli nie masz akurat takiej możliwości rozwiązaniem jest zewnętrzny powerbank również o napięciu 12 V.

Niektóre pompki posiadają także wbudowane baterie litowo-jonowe o pojemności 6000 mAh. Taka pojemność bywa wystarczająca do napompowania 5-7 desek do ciśnienia 15 psi. Pompka z akumulatorem często może także służyć jako latarka dzięki diodom LED. Niektóre zapatrzone są też w porty USB, co pozwoli Ci naładować inny sprzęt elektroniczny.

Jaką pompkę do desek sup kupić?

Pompka ręczna to podstawowy wybór. Choć ekonomiczny, to zdecydowanie czasochłonny. Przeciętna pompka elektryczna pozwoli Ci napompować deskę nawet kilka razy szybciej niż w przypadku ręcznej. Dzięki temu będziesz miał więcej czasu na pływanie, a cała operacja będzie znacznie mniej męcząca. Zadbano o to, aby kabel zasilający był odpowiednio długi, a do kompletu dołączony jest też wąż z końcówkami. Całość jest poręczna i bez problemu zmieści się do samochodu, a nawet plecaka.

Jeśli szukasz dobrej jakości pompek do deski sup i to w przystępnej cenie sprawdź ofertę sklepu internetowego 4fizjo.pl. Zapewniamy naszym klientom szeroki wybór asortymentu od renomowanych producentów. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel