DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

IGŁY DO AKUPUNKTURY

ilość produktów: 6

Większość ludzi ma świadomość, że akupunktura jest od tysięcy lat częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Jednak obecnie wciąż jest szeroko praktykowana, zarówno w standardowej, jak i nowocześniejszej formie np. elektroakupunktury. Niektórzy jej adepci, a także pacjenci preferują klasyczne podejście do tej dziedziny. Wówczas przydatne okazują się igły akupunkturowe. Jakie warto wybrać?

Zastosowanie akupunktury

Akupunktura igłowa to rodzaj stymulacji punktów ciała (tzw. punktów akupunkturowych) z wykorzystaniem igieł lub odpowiedniego urządzenia (stymulacja elektryczna lub laserowa). Jej celem jest pobudzanie organizmu do regeneracji oraz wspieranie przy różnych dolegliwościach. Jako metoda alternatywna jest wykorzystywana m.in. w takich schorzeniach, jak:

  • choroby układu oddechowego,

  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe,

  • migreny i bóle głowy,

  • zaburzenia nerwów, korzeni i splotów nerwowych,

  • zwyrodnienia stawów, bóle kręgosłupa, stawu barkowego, kolanowego i biodrowego,

  • zespół bolesnego karku,

  • zmniejszenie bólu mięśniowo-powięziowego,

  • stan zapalny rozcięgna podeszwowego stóp,

  • zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty i kolano biegacza,

  • problemy ze ścięgnami.

Akupunkturę stosuje się profilaktycznie również w ginekologii m.in. w trakcie przygotowania do porodu. Z kolei przy schorzeniach ortopedycznych wykorzystuje się metodę suchego igłowania. Polega ona na nakłuciu igłą punktu spustowego w mięśniu albo napiętego pasma mięśniowego. Stymuluje to mięśnie to regeneracji, zmniejsza ich napięcie oraz ból. Najlepiej stosować je wspólnie z terapią manualną, czy ćwiczeniami rozciągającymi.

Coraz popularniejsza jest też akupunktura kosmetyczna, której zadaniem jest pobudzenie metabolizmu komórek skóry. Wpływa ona korzystnie na zmniejszenie liczby zmarszczek, przebarwień, czy blizn potrądzikowych.

Rodzaje igieł do akupunktury

Igły do akupunktury występują w wielu wariantach. Przy produkcji igieł najczęściej wykorzystuje się trwały i niepowodujący uczuleń materiał dlatego z reguły są one wytwarzane z chirurgicznej stali nierdzewnej.

Igły różnią się też wielkością. Istotnymi parametrami jest ich długość oraz średnica główki. Standardowa grubość to 0,30 mm, ale stosuje się również cieńsze igły. Specjalną odmianą są igły z prowadnicą do suchego igłowania. Może nią być plastikowa tuleja, w środku której znajduje się igła. Prowadnica ułatwia przemieszczanie elementu ruchomego po określonym torze i ułatwia precyzyjne wbicie się oraz dokładniejsze przeprowadzenie zabiegu. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne przy dłuższych igłach. Wykorzystanie igieł z prowadnicą może być też mniej bolesne dla pacjenta.

Wysokiej jakości igły do akupunktury

Jesteś właścicielem gabinetu fizjoterapii? W sklepie internetowym 4fizjo.pl oferujemy igły w różnych rozmiarach do zabiegów akupunkturowych. Wykonane ze stali chirurgicznej wyróżniają się jakością, a także atrakcyjną ceną. Są bardziej odporne na uszkodzenia i świetnie nadają się do stymulacji mięśni głębokich. Nasze igły są w pełni bezpieczne dla organizmu i jako wyrób medyczny posiadają stosowny certyfikat CE.

Przy zabiegach akupunkturowych bardzo ważna jest higiena. Każda igła pakowana osobno w opakowaniu po 100 sztuk jest produktem jednorazowego użytku. Zakończone są ułatwiającym ich chwytanie i aplikowanie stalowym uchwytem. Pamiętaj, że po wykonanym zabiegu wykorzystane igły powinny być wyrzucone do pojemnika na odpady medyczne.

Przy pomocy igieł 4FIZJO przeprowadzisz też suche igłowanie. W naszej ofercie znajdziesz igły o średnicach 0,3 i 0,25 mm oraz długościach od 15 do 75 mm. Skorzystaj z oferty sklepu 4fizjo.pl!

pixel