DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TRENING DŁONI

ilość produktów: 12

Dłonie to część ciała z której korzystamy praktycznie cały czas. Dlatego ich dobra kondycja jest bardzo ważna dla naszego dobrostanu i ogólnej sprawności. Niestety w przypadku wielogodzinnej pracy przy komputerze albo innych zajęć w których dłonie są zmuszone do pozostawania w nienaturalnej pozycji lub wykonywania tych samych, powtarzalnych czynności pojawiają się różnego rodzaju przypadłości i schorzenia. Można temu zapobiegać wykorzystując sprzęt do treningu dłoni.

Dlaczego warto ćwiczyć dłonie?

Dłonie i nadgarstki to często zaniedbywane w treningach części ciała. Jednak dla osób, którym zależy na wszechstronnym rozwoju to element równie istotny, jak bicepsy, czy tricepsy. Regularny trening dłoni zapewnia liczne korzyści. Znacząco poprawia chwyt, dzięki czemu jest on bardziej stabilny i mocniejszy. Przekłada się to także na osiągi umożliwia bowiem podnoszenie większych obciążeń bez ryzyka kontuzji.

Porządny uścisk przydaje się przy takich ćwiczeniach, jak martwy ciąg, wiosłowanie, unoszenie sztangietek i hantli oraz wiele innych. Sprawne dłonie są bardzo ważne nie tylko na siłowni. Docenisz ich trening również jeśli uprawiasz takie sporty, jak wspinaczka, tenis, czy golf.

Co dają ćwiczenia dłoni?

Ćwiczenie dłoni ma znaczenie nie tylko dla rozwoju muskulatury. Często jest nieodzowne przy różnego rodzaju schorzeniach i problemach z rękami. Szczególnie w przypadku chorób zwyrodnieniowych, urazów palców i innych kontuzji nadgarstków lub przedramion. Ćwiczenia przynoszą ulgę ludziom chorującym na reumatoidalne zapalenie stawów lub zespół cieśni nadgarstka, przypadłość częstą u pracowników biurowych, czy informatyków, którzy stale i w nienaturalnej pozycji używają klawiatury. Ponieważ jest to często problem chroniczny warto skonsultować się z fizjoterapeutą. W rehabilitacji dłoni można się także wspomagać odpowiednimi przyrządami.

Ćwiczenia zamykające i otwierające

Ćwiczenia można podzielić na zamykające i otwierające. Te pierwsze polegają m.in. na zaciskaniu palców lub pięści i dobrze działają na wzmocnienie dłoni. Przydatnym gadżetem może tu być silikonowy ściskacz marki 4FIZJO o ergonomicznym kształcie, który dobrze układa się w każdej dłoni i posiada specjalne wyżłobienia na palce. Przyrząd polecany jest dla osób borykających się z takimi schorzeniami, jak problem przeciążeniowy nadgarstka, łokieć tenisisty, czy urazy palców, dłoni i nadgarstka. Zalecany jest też dla pacjentów po udarze. Dodatkowo pomaga się zrelaksować i zredukować stres. Poprawia też krążenie krwi zmniejszając odczuwanie bólu. Podobnie działa zapewniający pewny chwyt ściskacz do dłoni.

Druga grupa ćwiczeń polega na otwieraniu dłoni co pomaga przy problemach z bólem w nadgarstku lub przedramieniu, mrowieniu, zaburzeniu czucia skórnego, czy osłabieniu ręki. W tym przypadku przydatnym narzędziem będą zakładane na palce gumki, które dodatkowo stymulują odpowiednie mięśnie. Zestaw gumek 4FIZJO został dobrany pod względem naprężenia, a więc każda wywołuje inny opór. Dzięki temu można dostosować gumkę do swojego poziomu zaawansowania.

Skuteczny trening dłoni w domu lub w pracy

Trening dłoni dobrze jest wykonywać profilaktycznie, zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek dolegliwości. Warto pamiętać, że jest to część ciała złożona z wielu mięśni i ścięgien, narażona na częste przeciążenia i różnego rodzaju urazy. Regularne ćwiczenia to doskonałe wsparcie dla Twoich dłoni i mniejsze ryzyko kontuzji. W 4fizjo.pl proponujemy wysokiej klasy asortyment przydatny przy tego rodzaju treningu. Sprawdź naszą ofertę!

pixel