DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aparaty do elektrostymulacji

ilość produktów: 2

Urządzenia do elektrostymulacji mogą być pomocne w terapii przeciwbólowej, rehabilitacji, czy jako wsparcie dla mięśni po treningu. Modele przeznaczone również do użytku domowego znajdziesz na stronie 4fizjo.pl. Sprawdź naszą ofertę!

Zalety stymulacji TENS i EMS

Podstawowe cztery rodzaje stymulacji to TENS, EMS, mikroprądy i prądy interferencyjne. Niektóre urządzenia umożliwiają też zastosowanie pokrewnej terapii ultradźwiękowej.

Stymulacja TENS jest elektryczną stymulacją nerwów sensorycznych. Impulsy elektryczne są dostarczane poprzez elektrody przyklejone do skóry. Stosuje się ją w rehabilitacji, a także do uśmierzania bólu. Stymulowane nerwy czuciowe blokują sygnały bólowe docierające do mózgu. Dodatkowo TENS pobudza uwalnianie endorfin. W tych zabiegach wykorzystuje się zarówno sygnały o niskiej, jak i średniej oraz wysokiej częstotliwości odpowiednio dobierając też czas przeprowadzania zabiegu.

EMS to rodzaj stymulacji nerwowo-mięśniowej, w której impulsy elektryczne wysyłane są do nerwów motorycznych decydujących o pracy mięśni. Można je w ten sposób ćwiczyć w sposób pasywny, co jest dobrym uzupełnieniem treningu. To także forma ich relaksacji oraz masażu rozluźniającego. EMS używa się także przy zapobieganiu lub hamowaniu spazmu mięśniowego, ochronie przed atrofią, pobudzeniu krążenia, czy utrzymaniu lub zwiększeniu zakresu ruchu w stawach. Elektrostymulacja EMS świetnie sprawdza się również do poprawy urody np. modelowania sylwetki, czy redukcji cellulitu.

Mikroprądy i prądy interferencyjne

W terapii mikroprądami (MET) stosuje się elektryczne impulsy o bardzo małym natężeniu (rzędu 10 – 800 µA). Działanie na układ nerwowy jest wówczas subtelne, bardziej na zasadzie bodźców podprogowych, niż klasycznego pobudzenia, jak w przypadku TENS, czy EMS. Mikroprądy przywracają równowagę elektryczną i chemiczną na poziomie komórkowym, przyczyniając się do zdrowienia uszkodzonych komórek. Ważny jest tutaj dobór właściwej częstotliwości. MET stosuje się jako wsparcie w leczeniu ostrych i przewlekłych bólów, czy w stanach zapalnych i pourazowych.

W stymulacji interferencyjnej (INF) wytwarzany jest impuls elektryczny powstały w wyniku interferencji dwóch innych sygnałów średniej częstotliwości (od 4000 Hz). Ich częstotliwość drgań odrobinę się różni, a efekt osiąga się najczęściej poprzez przyłożenie na powierzchni skóry elektrod w sposób krzyżowy. Powoduje to powstanie sygnału o niskiej częstotliwości, którego wartość jest różnicą częstotliwości sygnałów składowych. Stosuje się stymulację w trybie 4-polowym i 2-polowym (dwa kanały lub jeden). INF dość głęboko wnika w tkanki i jest wykorzystywany do zmniejszania bólu, obrzęków, czy stanów zapalnych. Terapia prądami interferencyjnymi bywa też pomocna przy leczeniu zaburzeń krążenia, zaburzeń zakresu ruchu, czy skurczach mięśni.

Wysokiej klasy elektrostymulatory

Urządzenia do elektrostymulacji marki 4FIZJO to wysokiej klasy wyroby medyczne posiadające certyfikaty jakości oraz w pełni bezpieczne w stosowaniu. Nadają się więc zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Nasze aparaty przydają się przy elektroterapii, regeneracji po wysiłku, pobudzają mięśnie i redukują ból. Proponujemy sprzęt na zasilanie bateryjne lub akumulatorowe, z możliwością podłączenia do zasilacza sieciowego. Elektrostymulatory umożliwiają dopasowanie zarówno mocy, jak i trybów pracy. Aby zapewnić sobie większy komfort stymulacji, możesz też u nas nabyć akcesoria do elektrostymulacji. Skorzystaj z oferty 4fizjo.pl!

pixel