DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maska pełnotwarzowa dla dzieci

ilość produktów: 2

Nurkowanie to aktywność zapewniająca mnóstwo doskonałej rozrywki i niezapomniane wrażenia. Przygodę z tym sportem można rozpocząć już w dzieciństwie od nurkowania na małych głębokościach lub snorkelingu. Świetnie nadają się do tego maski pełnotwarzowe dla dzieci, które możesz kupić w 4zifjo.pl!

Nurkowanie dla najmłodszych

Nie trzeba zanurzać się na większych głębokościach, żeby podziwiać podwodny świat. W masce pełnotwarzowej wspaniałe widoki pod powierzchnią wody stają się dostępne również dla dzieci.

Maska do nurkowania pełnotwarzowa gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania. Jest również wygodniejsza i łatwiejsza w obsłudze szczególnie dla najmłodszych w porównaniu z klasyczną maską. Pomimo tego warto pamiętać, żeby dziecko w trakcie nurkowania zawsze znajdowało się pod opieką dorosłych. Niewątpliwie zaletą jest fakt, że dzięki dłuższej fajce oddechowej tego typu maski są lepiej widoczne z większej odległości, niż tradycyjne łatwiej więc dostrzec, gdzie akurat znajduje się młody nurek.

Jak dobrać maskę do wieku dziecka?

Rodzaj i rozmiar maski należy dopasować do wieku dziecka. Jednak z reguły nie są one przeznaczone dla maluchów poniżej 4 roku życia. Aby to zweryfikować, warto przed zakupem sprawdzić tabelę rozmiarów. Przykładowo maska do nurkowania HIPPO marki TSUNAMI, którą możesz nabyć w 4fizjo.pl będzie odpowiednia dla dziecka, u którego odległość między górną krawędzią nosa a dolną krawędzią brody mieści się w przedziale 8,5–10 cm.

Nastolatki mogą już często korzystać z masek dla dorosłych, jednak zawsze należy zmierzyć twarz dziecka od brody do górnej części nosa. Właściwe dopasowanie maski ma bowiem znaczenie dla jej pełnej szczelności i zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska parowania szyby maski.

Zalety masek pełnotwarzowych

Pełnotwarzowe maski posiadają dodatkowe zabezpieczenie rurki oddechowej. Są to zawory blokujące wlewanie się wody do fajki i jej dalsze przedostawanie się do wnętrza maski w momencie zanurzania. Tradycyjne modele stosowane przy snorkelingu nie zawsze są zaopatrzone w taki mechanizm. Zwiększa się wówczas ryzyko zachłyśnięcia wodą. Pełnotwarzowa maska ma większą przestrzeń na spodzie, co zapobiega przedostawaniu się również wody napływającej wraz z falami np. w trakcie nurkowania w morzu. Poprzez wydmuchanie powietrza można łatwo odblokować zawór i oczyścić go z nagromadzonej wody.

W maskach oferowanych w 4fizjo.pl zastosowana została technologia DRY TOP. Wewnątrz fajki znajduje się specjalna kulka, która umożliwia swobodne oddychanie, gdy znajduje się nad powierzchnią wody. W sytuacji, gdy dojdzie do zanurzenia, kulka automatycznie zatyka otwór, chroniąc przed wpłynięciem do środka wody.

Konstrukcja maski pełnotwarzowej umożliwia też łatwiejsze oddychanie zarówno przez nos, jak i usta. Dla wielu dzieci jest to bardziej naturalne, a samo nurkowanie bardziej komfortowe. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu sprzęt przeznaczony jest do nurkowania przy powierzchni wody.

Niektóre dzieci stosując tradycyjne maski, narzekają po dłuższym użytkowaniu na ból szczęki lub zębów. Wynika to z konieczności ciągłego trzymania fajki w ustach, czego nie muszą robić, jeśli stosują maskę pełnotwarzową. Inną zaletą tego typu modeli jest szerokie pole widzenia, co zapewnia panoramiczny widok i więcej frajdy podczas nurkowania.

Maski pełnotwarzowe dla młodszych miłośników nurkowania

Na stronie 4fizjo.pl polecamy maski do nurkowania pełnotwarzowe dla dzieci. Maski są wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Oferowane przez nas produkty świetnie sprawdzają się do nurkowania zarówno w morzu, czy jeziorze, jak i innych zbiornikach wodnych. Wyróżnia je również bardzo estetyczne wykonanie. Sprawdź naszą ofertę!

pixel