DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wałki do masażu

ilość produktów: 33

Wałki do masażu wspomagają proces regeneracji po wysiłku fizycznym oraz korzystnie wpływają na kondycję mięśni u osób, które prowadzą aktywny tryb życia lub są w trakcie leczenia urazu mięśniowego. Rollery do masażu mięśni pomagają rozluźnić zmęczone lub spięte tkanki i przynoszą szybką ulgę w dolegliwościach bólowych i kontuzjach. Dzięki prostemu mechanizmowi ucisku, wałki do masażu mięśni wspomagają regenerację oraz są doskonałym uzupełnieniem zaplanowanych zabiegów w gabinecie fizjoterapeutycznym.

 

 Dlaczego warto stosować wałki do masażu?

Wałki do masażu, czy też rollery to doskonałe rozwiązanie w przypadku spiętych mięśni, które wymagają rozluźnienia. Choć popularnie mówi się o nich "wałki rehabilitacyjne", to można z nich korzystać również w celu profilaktyki.

Wałki i rollery w leczeniu kontuzji

Wałki pomagają w rozluźnieniu mięśni, a także wspomagają krążenie krwi. Dlatego wielu fizjoterapeutów wykorzystuje ich skuteczność również w terapii leczenia kontuzji danej partii ciała. Wałki i rollery sprawdzą się, jeśli w ciele już pojawiły się dolegliwości bólowe, z którymi należy walczyć, by nie doprowadzić do większych zwyrodnień.

Rollery i wałki do użytku domowego

Produktów takich jak wałki i rollery można bez obaw używać również w domu, by doraźnie walczyć z pojawiającym się czasem bólem. Może być on wynikiem np. długotrwałej nieprawidłowej postawy.

Rollery po intensywnym treningu

Używanie rollerów w masażu punktowym rozluźnia mięśnie, dlatego z powodzeniem można je stosować również po treningach. Bardzo często robią to sportowcy, którzy odczuwają zmęczenie i ból mięśni po treningu. Stosowanie wałka ma znaczenie również ze względu na regenerację. To właśnie regeneracja stanowi jeden z najważniejszych elementów skutecznego procesu treningowego i warto o niej pamiętać. Jeśli zadbasz o odpowiedni poziom regeneracji, jest szansa, że Twoja motywacja utrzyma się dłużej, a pozytywne efekty treningów zobaczysz szybciej.

Rodzaje wałków - jak odpowiednio dobrać je do swoich potrzeb?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór wałków, pomiędzy którymi dostrzeżesz dość istotne różnice. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, upewnij się, że jest on odpowiedzią na Twoje oczekiwania.

  • Wałek do masażu gładki pomaga w samodzielnym masażu dużych partii mięśniowych podczas pojedynczej sesji. Dzięki gładkiej powierzchni wałka, możliwe jest równomierne rozłożenie nacisku na całej szerokości przeciążonego mięśnia. Wałki gładkie znajdziesz w kilku różnych rozmiarach. Ich wybór uzależniony jest od tego, nad jak dużą partią mięśni będziesz pracować. Zdecyduj również o twardości pianki, z której jest wykonany wałek. Optymalne są wałki średniej twardości, która może być odpowiedzią na większość potrzeb i dolegliwości, przy których roller może pomóc.

  • Wałek do masażu z wypustkami punktowo uciska na mięsień, pobudzając krążenie w wybranych jego partiach. Tego typu wałki znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu kontuzji i urazów mięśniowych o różnym stopniu nasilenia. Z wałków tego typu możesz korzystać samodzielnie, choć często spotkasz je również w gabinetach fizjoterapeutycznych. Delikatne wypustki nie są tak mocne, jak kolce, a zauważalnie wpływają na poprawę kondycji mięśni w różnych sytuacjach.

  • Do masażu głębokich partii mięśni bardzo dobrze sprawdzają się wałki z kolcami. Wykorzystuje się je zarówno w sporcie: do rozgrzewek i ćwiczeń po treningu, jak i podczas terapii. Roller z kolcami dedykowany jest osobom, które ćwiczą regularnie. Jeśli nie masz zbyt dużo do czynienia z aktywnością fizyczną lub wcześniej nie miałeś okazji do tego, by roller przetestować, lepiej zdecydować się na nieco łagodniejsze wersje tego sprzętu.

Zakup rollera - inwestycja w dobrą kondycję ciała

Wałki masujące znajdują również wiele zastosowań w rehabilitacji po urazach. Samodzielny masaż wspomaga proces regeneracji i pozwala szybciej powrócić do pełnej sprawności. Wśród wielu produktów do rehabilitacji częstym wyborem są właśnie rolki masujące, które poprawiają ukrwienie w wybranych partiach mięśni i zwiększają zakres ruchów w obrębie kończyn dolnych. Dla osób uskarżających się na dolegliwości bólowe kręgosłupa, wybawieniem od uciążliwego dyskomfortu jest roller do kręgosłupa. W krótkim czasie pomaga on powrócić do pełnej sprawności i ogranicza ból pleców.

Warto rozważyć zakup rollera również wtedy, gdy brakuje Ci ruchu i w związku z tym zaczynasz odczuwać negatywne skutki na swoim ciele. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji lub praca, która naraża nas na różnego rodzaju zwyrodnienia - to może wymagać naszego działania już wcześniej, żeby nie dopuścić do powstania niebezpiecznych zwyrodnień. Dbaj zatem o mobilność mięśni z dobrej jakości wałkami. Po ciężkim dniu wystarczy krótki trening, by poczuć ulgę i rozluźnienie.

Z czego tworzone są wałki rehabilitacyjne?

Wybrane modele mogą różnic się tworzywem, z którego wykonany jest wałeczek do masażu. W asortymencie naszego sklepu znajdują się zarówno wałki piankowe do masażu jak i wałki masujące wykonane z twardszej pianki typu EVA. Od tworzywa zależy twardość wałka, a więc również siła ucisku podczas masażu. Im twardsze tworzywo, z którego wykonany jest wałek do masażu, tym głębiej dociera ucisk. Istotne jest, aby wybrać odpowiedni wałek w zależności od rodzaju urazu i celu masażu rehabilitacyjnego.

Wałki do masażu doskonale sprawdzają się zarówno w profilaktyce i zapobieganiu kontuzjom u sportowców i amatorów aktywności fizycznej, jak i rehabilitacji po urazach mięśniowych. Wałki rehabilitacyjne do masażu przyśpieszają powrót do pełnej sprawności i stymulują tkanki, co wspiera proces leczenia. Szerokie zastosowanie wałków do masażu sprawia, że wciąż zwiększa się grono osób, które korzystają z nich na co dzień. Jesteśmy pewni, że i Ty znajdziesz w naszym sklepie wałek do masażu skrojony na miarę Twoich potrzeb i preferencji.

Wybieraj wałki do rolowania najwyższej jakości

Wałki do ćwiczeń mogą być wykonywane z kilku różnych pianek, jednak w naszym sklepie znajdziesz wyłącznie takie, które spełniają rygorystyczne testy jakości. Wśród nich prym wiedzie pianka EVA, która pozbawiona jest jakichkolwiek negatywnych substancji i pozostaje całkowicie bezpieczna, również w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Co więcej, pozbawiona jest charakterystycznego zapachu, który bywa uciążliwy w przypadku tańszych produktów gorszej jakości. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by wałki do ćwiczeń umożliwiały Ci efektywny i komfortowy masaż przez długi czas - wybierz produkty z naszego sklepu. Zarejestrowaliśmy je w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Produktów Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. To jeden z dowodów na to, że w związku z naszymi wałkami nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości.

Korzystaj nie tylko w domu

Ćwiczenia z udziałem rollera możliwe są nie tylko w domu, ale również wszędzie tam, gdzie może być potrzebny, np. po intensywnym treningu na siłowni. Rozmiary i waga wałków pozwalają na to, by wygodnie go przenosić i zabierać ze sobą w miejsca, w których możemy go potrzebować. Jeśli zatem wybierasz się w podróż, podczas której aktywność fizyczna może dać się we znaki, koniecznie zabierz ze sobą roller do masażu. Wiesz już, do czego służy i jak bardzo może Ci pomóc w zadbaniu o własne ciało. Warto z tej wiedzy korzystać!

W sklepie 4fizjo.pl dokonasz wygodnych zakupów on-line, mając świadomość, że tym samym wspierasz rodzimy biznes. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Sprawdź również nasze pozostałe oferty, wśród których znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by efektywnie dbać o swoje ciało i zdrowie. Z nami to łatwiejsze!

pixel