DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy wałków do ćwiczeń (rolek)

ilość produktów: 7

Rolki masujące to przyrządy wykorzystywane podczas zabiegów mających na celu łagodzenie skutków przebytych urazów oraz różnego rodzaju upośledzeń. Narzędzi tych używa się także do fizjoterapii i ćwiczeń wspomagających korygowanie postawy ciała i budowy anatomicznej. W tej kategorii znajdziesz piłki i rolki do ćwiczeń w zestawach, dzięki którym po jednym zakupie wyposażysz się we wszystko, co niezbędne, by zadbać o profilaktykę, ewentualnie proces leczenia obarczonych dolegliwościami części Twojego ciała. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z wałków i jak każdy prezentowany przez nas przyrząd może wpłynąć na stan Twoich mięśni.

Jak działają rollery do masażu?

Rollery do masażu działają na zasadzie terapii w postaci punktowego i precyzyjnego automasażu wybranych partii ciała. Masaż przez ucisk powoduje dogłębne rozluźnienie mięśni oraz powięzi. Piłki i rollery do masażu mogą być pomocne w regeneracji mięśni, stanowią również wsparcie, jeśli chodzi o krążenie krwi. Masaż jest w stanie wspomóc zarówno mięśnie po treningu, jak i mięśnie, które, np. z powodu długotrwałego siedzenia w jednej pozycji, wymagają zwiększenia mobilności. Przy odpowiednio dobranym zestawie rollerów jest to metoda bezpieczna i skuteczna.

Kiedy warto stosować wałki do masażu?

Wałki do masażu są przeznaczone zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i osób, które aktywności fizycznej mają zbyt mało. Służą do ćwiczeń, których celem jest pobudzenie mięśni, zadbanie o prawidłowe krążenie krwi, a także regenerację, jeśli masz za sobą lżejszy lub cięższy trening.

  • Wałki do ćwiczeń pomagają w odpowiedniej regeneracji mięśni. Odpowiednie używanie rolki sprawi, że po treningu nie tylko odczujesz ulgę związaną z brakiem dolegliwości bólowych, ale dodatkowo ograniczysz ryzyko pojawienia się zakwasów. Regeneracja jest jednym z najważniejszych elementów skutecznego treningu, dlatego warto ją wspomagać. Skutecznie i efektywnie zregenerowane ciało jest bardziej skore do współpracy, a co za tym idzie - efekty swoich treningów możesz zobaczyć szybciej.

  • Wałki i piłki do ćwiczeń umożliwiają masaż tych części ciała, które dokuczają Ci z powodu dolegliwości bólowych. Rozluźnianie mięśni i ich najbardziej spiętych okolic sprawia, że ból staje się łagodniejszy, przy odpowiednio częstym użytkowaniu wałków możesz się go pozbyć zupełnie. Wskazany jest nawet codzinny trening z wałkami i piłkami, by mówić o skutecznej profilaktyce.

  • Tego rodzaju produkty pomocne są również w przypadku ćwiczeń, których celem jest rozluźnienie z powodu braku ruchu. Długotrwałe siedzenie lub stanie w określonej pozycji (np. siedzenie przy komputerze lub stanie w pozycji pochylonej) najczęściej sprawia, że odczuwamy nieprzyjemne dolegliwości promieniująco-bólowe. Regularny trening z wałkami i piłkami sprawia, że stają się one coraz mniej uciążliwe, by w końcu zniknąć zupełnie.

  • Wałki warto stosować do ćwiczeń profilaktycznych, by uniknąć zwyrodnień, które są efektem trudnych dla ciała zadań. W ten sposób również przygotowujesz poszczególne części swojego ciała do wzmożonego wysiłku. Jest to zatem dobry sposób na to, by z odpowiednią rolką, czy wałkiem uniknąć kontuzji.

Dobre wałki do konkretnych ćwiczeń

Należy pamiętać, że ćwiczenia przy użyciu rolki do masażu powinny być dobrane do typu schorzenia. Jak już wiesz, odpowiednia gimnastyka skutecznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa relaksująco na napięte mięśnie, a także przyśpiesza proces ich regeneracji. Regularnie stosowane przyrządy do masażu ręcznego przyczynią się do zmniejszenia ryzyka urazów i kontuzji towarzyszących uprawianiu aktywności fizycznych. 

  • Piankowe wałki idealnie sprawdzą się do masażu przedramion, łydek czy mięśni podeszwy. Można je też z powodzeniem stosować do automasażu również pozostałych części ciała. 

  • Piankowe piłki do masażu sprawdzą sie w przypadku dolegliwości bólowych mniejszych obszarów ciała. W zestawach dostępne są zarówno pojedyncze, jak i podwójne piłki. Swobodnie możesz dobrać rozmiar i kształt piłki w zależności od tego, o jaki masaż chodzi.

Higieniczny trening - jak dbać o wałki do masażu?

Wałki sportowe łatwo utrzymać w czystości. Po treningu wystarczy umyć je za pomocą ciepłej wody z mydłem. To niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza gdy z jednego zestawu korzysta więcej niż jedna osoba. W związku z tym ogromne znaczenie ma to, z jakich materiałów zostały wykonane rolki i piłki. Warto brać pod uwagę tylko takie pianki, które w kontakcie z wodą nie ulegną odkształceniom, czy zniszczeniom.

Akcesoria do masażu, które znajdziesz w ofercie 4fizjo.pl są trwałe i wykonane z dobrej jakości materiałów. Dbając o nie i odpowiednio je użytkując, można się nimi cieszyć przez naprawdę długie lata. Dotyczy to nie tylko użytku prywatnego, ale również stosowania piłek i rollerów w terapii swoich pacjentów, jeśli zajmujesz się nią profesjonalnie. Ze względu na częstotliwość używania należy odpowiednio dobrać pielęgnację masażerów. Pamiętaj, że pianki mają najczęściej bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego powinny być czyste i zadbane.

Rolki w podróży razem z Tobą

Regeneracja jest ważna zawsze, bez względu na to, czy jesteś w domu, czy w podróży. Z rollerem warto się przemieszczać również po to, by mieć do niego dostęp, kiedy tego potrzebujesz, np. na rehabilitacji, czy po ćwiczeniach na siłowni. W zestawie znajdują się również małe elementy, takie jak piłki, które z powodzeniem możesz zabierać ze sobą np. do pracy. Rozluźnienie mięśni po kilku godzinach siedzenia w jednej pozycji może zbawiennie wpłynąć na Twoje samopoczucie i na dolegliwości bólowe, które mogą się pojawiać.

Dzięki małym rozmiarom i niewielkiej wadze przyrządy do masażu można z łatwością przenosić. Zestaw można ze sobą zabrać do pracy czy na zajęcia rehabilitacyjne. Mając go stale pod ręką, można wykonywać ćwiczenia w każdej chwili. Wałki do masażu nóg zrelaksują każdego nawet po bardzo ciężkim i wymagającym dniu. Każdy, kto uprawia sport bądź przebył uraz, powinien zaopatrzyć się w tego rodzaju sprzęt. To niezwykle prosty wynalazek, który działa cuda.

Bezpieczeństwo treningu z wałkiem

Roller jako część sprzętu fitness nie musi być traktowany jako produkt medyczny. Jednak możesz go wykorzystać również w terapii kontuzji, a także w ramach profilaktyki, dlatego należy go traktować jako produkt, który w terapiach medycznych i fizjoterapeutycznych pomaga. Zarówno wałek, jak i pozostałe części zestawu, który znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu, są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Spełniają wszelkie niezbędne kryteria bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz mieć absolutną pewność, że ich używanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Każda rolka i każda piłka wykonana jest z trwałej, ale również bezpiecznej pianki, co wpływa zarówno na jakość, jak i długość użytkowania.

Zestawy rolek i piłek do masażu w sklepie 4fizjo.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz sprzęt najwyższej jakości. Gotowy zestaw wałków rehabilitacyjnych jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z takim sprzętem, jak i dla tych, którzy dobrze go znają. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne elementy potrzebne do tego, by zmniejszyć miejscowe dolegliwości bólowe oraz rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie. Zestaw do masażu sprawdzi się zarówno w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych jak i w zaciszu domowym. Proponowane przez nas zestawy wałków to wyroby medyczne, dzięki czemu korzystanie z nich w domu jest w pełni bezpieczne. Zapoznaj się z naszymi produktami i wybierz coś, co w pełni sprosta Twoim potrzebom i wymaganiom.

pixel