DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
BLACK WEEK! Skorzystaj z wyjątkowych okazji aż do -40%! 🎁
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PEAK+ Kije trekkingowe skręcane

ilość produktów: 2

Podczas górskich wędrówek, ale również codziennych spacerów przydatne okazują się kijki trekkingowe. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się zarówno jakością wykonania (a więc późniejszą wytrzymałością), jak i wygodą stosowania, czy ewentualnego transportu. Dobrym rozwiązaniem są tu kije trekkingowe składane oraz skręcane. Co warto o nich wiedzieć?

Skręcane oraz składane kije trekkingowe

Obecnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów kijów trekkingowych. Do najpopularniejszych konstrukcji należą:

  • o stałej długości,

  • teleskopowe z blokadą zewnętrzną,

  • teleskopowe skręcane,

  • składane.

Kijki trekkingowe składane przypominają odrobinę modele teleskopowe, ponieważ obydwa rodzaje mają możliwość regulacji. Są jednak różnice w budowie. W teleskopowych kolejne części są wsuwane i wysuwane. Kije składane posiadają natomiast segmenty połączone ze sobą specjalnym kablem (linką). Segmentów jest najczęściej pięć w porównaniu do teleskopowych posiadających trzy. Dzięki temu kijki składane po złożeniu mają najmniejszy rozmiar. To duże udogodnienie zwłaszcza w trakcie wycieczki w góry, gdy istotna jest pakowność. Składane modele po rozłożeniu bez problemu schowasz nawet do niedużego plecaka.

W kijach teleskopowych istotne znaczenie ma mechanizm, za pomocą którego są blokowane poszczególne segmenty. Te z zewnętrzną blokadą posiadają specjalną klamrę dociskową. W przypadku kijków skręcanych odbywa się to poprzez skręcanie segmentów. Przekręcamy je wokół własnej osi aż do momentu wyczucia oporu. Gdy chcemy je złożyć, wykonujemy ruch w odwrotnym kierunku. Nie jest to skomplikowane i po kilku próbach łatwo można nabrać wprawy. Umożliwia to również regulację ich wielkości, a więc dostosowanie długości kijów do wzrostu użytkownika. Warto jednak zadbać o solidne dokręcenie, żeby mechanizm nie poluzował się w trakcie marszu.

Jakie kije trekkingowe wybrać?

Przy wyborze kijków warto zwracać uwagę na jakość wykonania. Kije składane są dość skomplikowane w budowie i przez to bardziej podatne na uszkodzenia. Często związane jest to z zerwaniem lub poluzowaniem linki. Modele 4FIZJO wykonano z wysokiej klasy materiałów i są przystosowane do intensywnej eksploatacji.

Składane kije są też cięższe od teleskopowych, ale waga to z reguły nie więcej, niż 100 gramów. Jeśli jednak zależy Ci na jak najmniejszym ciężarze (co może mieć znaczenie przy dłuższych wędrówkach) to wybierz karbonowe kije trekkingowe. Są lżejsze, a równocześnie bardziej wytrzymałe i elastyczne, co jednak związane jest także z wyższą ceną. Kije trekkingowe w góry, ale też do codziennego nordic walking powinny dobrze sobie radzić z trudnymi warunkami terenowymi i pogodowymi oraz ciągłym naciskiem podczas marszu. Korzystanie z kijów karbonowych wykonanych z włókna węglowego jest dobrym rozwiązaniem, ale porządnej jakości kije aluminiowe również są produktem godnym polecenia. Najczęściej stosowane są stopy 6061 oraz 7075. Aluminium 7075 charakteryzuje się lepszymi parametrami wytrzymałościowymi, a równocześnie zakup kijów wykonanych z tego materiału nie wiąże się z wielkimi wydatkami.

Profesjonalne kije skręcane do górskich szlaków i nordic walkingu

Regulowane kije skręcane to wysoki komfort użytkowania. Z kijami trekkingowymi 4FIZJO zyskujesz doskonały osprzęt na górskie szlaki, czy prozdrowotne marszruty po parku lub lesie. W naszych kijach trekkingowych zarówno skręcanych, jak i składanych zastosowaliśmy najlepszej jakości materiały oraz przemyślane systemy blokowania. Dzięki temu będziesz mógł je z powodzeniem stosować przez wiele lat. Sprawdź ofertę 4fizjo.pl!

pixel