DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ortezy ręki i barku

ilość produktów: 6

Urazy barku i ramienia często wiążą się z długą i uciążliwą rekonwalescencją. Dobrym wsparciem są w tej sytuacji jest też orteza stawu barkowego. Kiedy warto ją zastosować?

W jakich sytuacjach orteza barku jest przydatna?

Orteza barku ma za zadanie unieruchomić oraz odciążyć rękę w okresie rehabilitacji. Zmniejsza także ewentualne dolegliwości bólowe. Stabilizator barku unieruchamia kończynę górną przy tułowiu. Często stosuje się go przy zwichnięciach oraz po operacjach chirurgicznych. Może też skutecznie zastąpić szynę gipsową przy złamaniach i pęknięciach kości. Stosuje się go również w przypadku kontuzji obojczyka, czy ramienia. Wspiera staw łokciowy, sprawdza się do leczenia paraliżu i przesileń ścięgien.

Zalety stabilizatora ręki i barku

Stabilizator barku oraz ręki to przede wszystkim znacznie mniejszy ciężar niż w przypadku gipsu, a więc znacznie większy komfort noszenia. Można go samodzielnie ściągnąć i założyć z powrotem. Nowoczesne ortezy gwarantują również swobodny przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Ortezy są specjalnie wyprofilowane i wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne. Stabilizatory pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała, dzięki czemu rekonwalescencja przebiega sprawniej i trwa krócej.

Rodzaje ortez barkowych

Ortezy barku różnią się pod względem konstrukcji czy zastosowanych materiałów. Kluczowa jest tutaj zarówno funkcjonalność, jak i wygoda. Stabilizator nie może powodować dyskomfortu w trakcie jego noszenia, a tym bardziej odparzeń czy otarć. Stosuje się więc lekkie i oddychające materiały. Ortezy barkowe mogą być elastyczne, sztywne i półsztywne.

Popularne są stabilizatory z regulacją przywiedzenia/odwiedzenia co umożliwia dokładne dopasowanie ortezy do ciała. Aktywne stabilizatory stawu barkowego utrzymują go z kolei w stanie pośrednim gwarantując odpowiednią stabilizację, a równocześnie pobudzając mięśnie barku. To korzystne rozwiązanie przy dolegliwościach bólowych pooperacyjnych i pourazowych, czy wywołanych przez artrozę. Innego rodzaju ortezy barkowe to m.in.:

  • odwodzące,

  • kamizelki obojczykowo-barkowe i typu desault,

  • z poduszką typu rotator i abductor.

Specjalną grupę stanowią też ortezy przeznaczone dla dzieci, które można zastosować nawet u niemowląt.

Inne ortezy ręki

Oprócz ortezy barku przydatne okazują się też innego rodzaju stabilizatory ręki. Ortezy nadgarstka znajdują zastosowanie przy zmianach zwyrodnieniowych nadgarstka, urazach skrętnych, a także przy deformacjach i przykurczach stawu. W zależności od rodzaju i stopnia obrażenia używa się stabilizatory miękkie lub z szynami. Inny podział obejmuje modele z:

  • usztywnieniem lub bez usztywnienia kciuka,

  • uniwersalne i w konkretnych rozmiarach,

  • wsuwane i regulowane na rzep.

Dobór rozmiaru jest niezwykle istotny, decyduje bowiem o skuteczności wspomagania rekonwalescencji. Dobrze dobrana orteza zarówno na nadgarstek, jak i barkowa przyspiesza proces zdrowienia i chroni przed ponownym urazem. Ortezy nadgarstka wykonuje się z higroskopijnych materiałów. Zaopatrzone są w pasy zaciskowe dostosowane do budowy anatomicznej.

Profesjonalne ortezy stawu barkowego i ręki

Przypadki złamań, czy innego rodzaju urazów kończyn górnych zdarzają się często. W leczeniu barku ortezy pozwalają na stabilizację i prawidłowe ułożenie ciała, wspomagając w ten sposób powrót do zdrowia i sprawności ruchowej. W 4fizjo.pl oferujemy wysokiej klasy stabilizatory kończyn górnych, w tym barku. Nasz asortyment pochodzi od sprawdzonych i uznanych producentów wyrobów medycznych i rehabilitacyjnych. Serdecznie zapraszamy!

Ortezy palców

Urazy kości czy stawów palca mogą się wydawać mało znaczące, ale nie należy ich lekceważyć. Wykonywanie codziennych czynności obciąża dłonie i palce dlatego warto zabezpieczyć kontuzjowaną część ciała. Pomocna może się okazać orteza na palec.

Jakie jest zastosowanie ortezy palca?

Ortezy na palce stosuje się przede wszystkim po poważniejszych urazach takich, jak zwichnięcia, czy złamania. Sprawdzają się także przy obrażeniach koniuszka palca, uszkodzeniach mięśnia prostownika czy złamaniach awulsyjnych.

Ortezy mają za zadanie usztywnić i stabilizować palec. Często stosuje się je w obszarze stawów międzypaliczkowych. Dobrze dobrana orteza może zapobiec konieczności noszenia gipsu. Taki stabilizator przyspiesza znacząco proces rekonwalescencji i chroni przed pogłębianiem się urazu. Równocześnie nie musi to wcale oznaczać, że ruchliwość dłoni zostanie ograniczona.

Z czego wykonana jest orteza palca?

Do wykonania ortez stosuje się najczęściej wysokogatunkowe materiały medyczne. Ważne, aby były wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Profesjonalne ortezy można też łatwo dopasować do swoich potrzeb, co zwiększa komfort ich noszenia i ma znaczenie z punktu widzenia procesu rehabilitacji. Wewnętrzna część ma często miękkie, niepodrażniające skóry wykończenie.

Rodzaje ortez palca

Przy urazach palców stosuje się zarówno ortezy palca, jak i dłoni. Na rynku dostępne są ortezy sztywne, półsztywne i miękkie. Najczęściej stosowane to:

  • usztywniacze na kciuk,

  • sztywne ortezy na palce dłoni,

  • ortezy na całą dłoń,

  • ortezy na tzw. złamania bokserskie.

Ortezy klasyfikuje się także ze względu na stronę ciała, dzięki czemu mogą być dostosowane do prawej lub lewej dłoni. Usztywniaczem jest również aparat Stacka. Ta lekka orteza jest stosowana do unieruchomienia stawów międzypaliczkowych dalszych ręki, przy uszkodzeniu prostownika palca, w przypadku złamań awulsyjnych, czy przy złamaniach kości paliczków dalszych.

Do ortezy można też dobrać dodatkowe usztywnienie zamknięte lub otwarte. Usztywnienie zamknięte umożliwia większą stabilizację. Gwarantuje też delikatne ogrzanie stawów, dzięki czemu minimalizuje stany zapalne i pomaga we wchłanianiu wysięków. Usztywnienie otwarte to nie tylko stabilizacja, ale również kompresja. Można je idealnie dopasować nawet w przypadku deformacji palców. Doskonale sprawdza się także przy wystających usztywnieniach ortopedycznych w postaci śrub lub drutów.

Jak odpowiednio dobrać ortezę?

Orteza palca pozwala na usztywnienie i stabilizację, które przyspieszają proces rehabilitacji. Należy jednak dobrać właściwy model i rozmiar. W niektórych przypadkach konieczne jest też zastosowanie specjalnej szyny, która zostaje dopasowana przez lekarza. W takiej sytuacji orteza unieruchamia palce, umożliwiając ich dowolne ustawienie i pożądany stopień stabilizacji. Często taką konfigurację stosuje się bezpośrednio po zabiegu operacyjnym.

Wybierając ortezę należy zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana. O jakości produktu świadczą m.in. certyfikaty medyczne, które wskazują na fakt, że orteza została przebadana i jest w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Specjalistyczne ortezy na palce

W 4fizjo.pl znajdziesz wysokiej klasy ortezy na palce. Zapewniamy naszym klientom specjalistyczne produkty o szerokim zastosowaniu do różnego rodzaju urazów i kontuzji. Gwarantujemy także niskie ceny, a w razie potrzeby chętnie służymy pomocą. W naszej ofercie znajdziesz też wiele innego rodzaju asortymentu medycznego. Wszystkie nasze produkty są sprawdzone, przeszły niezbędne testy i spełniają rygorystyczne normy jakościowe. Są także całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Zachęcamy do zakupu w 4fizjo.pl!

pixel