DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maty do akupresury

ilość produktów: 36

Maty do akupresury 4Fizjo - wszystko co należy o nich wiedzieć

Maty do akupresury są świetnym produktem wspierającym zdrowie. To wyrób, który swój początek ma w tradycyjnej medycynie Chińskiej, której historia zaczęła się około 7000 lat temu. Akupresura to naturalna technika leczenia, polegająca na delikatnym (ale skutecznym!) masażu poprzez ucisk, zmienionych chorobowo miejsc. Pomaga łagodzić bóle mięśni, stawów, poprawia pracę narządów wewnętrznych. Mata do akupresury 4FIZJO przynosi ulgę w bólach nagłych i przewlekłych.

Działanie maty do akupresury           

Do każdej maty do akupresury zostały przymocowane specjalne kolce, które masują ciało. Ich działanie jest nieco łagodniejsze niż akupunktura, w której (w przeciwieństwie do akupresury) dochodzi do przebicia skory. Rozkład i ilość punktów uciskowych, na macie z kolcami 4FIZJO, nie jest przypadkowy. Dzięki specjalnemu rozlokowaniu kolców mata zapewnia optymalny i równomierny nacisk i masaż. Dokonuje się on pod wpływem ciężaru naszego ciała. Tworzywa wykorzystywane do produkcji naszej maty do akupresury z kolcami 4Fizjo są całkowicie bezpieczne i nieuczulające. Eco maty 4FIZJO wypełnione są włóknem kokosowym, a poduszka łuskami gryki. Natomiast nasza klasyczna mata do akupresury z kolcami, wypełniona jest pianką. O wszystkich szczegółach różniących nasze maty przeczytasz w tym artykule: Którą matę do akupresury wybrać?

Działanie maty z kolcami widoczne jest już po kilku minutach jej stosowania. W masowanej partii ciała pojawia się widoczne zaczerwienienie skóry oraz delikatne, małe wgłębienie, odbicia kolców na skórze. Miejsce to jest rozgrzane. Takie działanie maty do akupresury powoduje ulepszenie przepływu krwi i limfy w organizmie. Oprócz odprężenia, relaksacji, uwolnienia napięcia mięśniowego, poprawiamy kondycję naszej skóry (zapobiegamy np. cellulitowi, zmarszczkom), ułatwiamy uwalnianie się toksyn z organizmu, dotleniamy komórki wewnątrz ciała, co wpływa na poprawę pracy narządów wewnętrznych oraz wzmacniamy naszą odporność poprzez stymulacje układów wewnętrznych. Nie bez znaczenia jest także sam czas spędzony na macie z kolcami, gdy nikt nie przeszkadza i wypoczywamy. Kilkanaście, kilkadziesiąt minut dziennie poświęconych na osobisty relaks jest bardzo potrzebny każdemu, niezależnie od wykonywanej pracy czy sytuacji życiowej. Podczas korzystania z maty z kolcami do akupresury 4Fizjo w naszym organizmie następuje wyrzut hormonów: endorfin. Mają one właściwości przeciwbólowe i poprawiające nastrój. Często nazywa się je „hormonami szczęścia”. Nasz organizm po czasie spędzonym na macie do akupresury jest wypoczęty, zregenerowany, odpowiednio dostymulowany i naturalnie wzmocniony.

Dla kogo przeznaczona jest mata do akupresury?

Masaż akupresurowy na matach z kolcami 4Fizjo najlepiej sprawdzi się u osób mających problemy takie jak:

 • Rwa kulszowa i bole kręgosłupa każdego pochodzenia,
 • Bole stawów,
 • Migreny,
 • Bolesne miesiączki, PMS,
 • Stany depresyjne,
 • Przewlekły stres,
 • Bole nóg,
 • Bezsenność, trudności w zasypianiu.

Mata do akupresury z kolcami 4Fizjo będzie świetnym uzupełnieniem terapii, rehabilitacji u fizjoterapeuty, np. po przebytych urazach. 

Jak należy korzystać z maty do akupresury z kolcami 4FIZJO?

Używanie jej jest intuicyjne i nie wymaga żadnych przygotowań. Z maty do akupresury możesz korzystać w rożnych pozycjach i miejscach. Możesz ja przykładać do wybranych partii ciała, gdyż swój zestaw możesz skompletować według własnych potrzeb i upodobań. Mata do akupresury jest stworzona tak, aby można na niej było leżeć, siedzieć, a także chodzić po niej lub stać, stymulując receptory w nich się znajdujące.

Osoby zaczynające swoje doświadczenie z matą do akupresury powinny zacząć od 5-10 minutowych sesji. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji i wytrzymałości użytkownika. Masaże akupresurowe mogą być wykonywane na gołą skórę, a także przez cienkie ubranie. W drugim przypadku nie będzie mocnego nacisku i efekty będą delikatniejsze. Dowiedz się jak opracować matą do akupresury konkretne partie ciała w artykule - Jak używać maty do akupresury? Mata do akupresury jest poręczna, nie zajmuje dużo miejsca. Z łatwością zabierzesz ją do biura czy na wakacyjny urlop, dzięki dołączonej specjalnej torbie podróżnej. W razie potrzeby, z łatwością ja odświeżysz. Wystarczy tylko zdjąć pokrowce i umyć je ręcznie w ciepłej wodzie delikatnym detergentem. Maty do akupresury pojawiają się coraz częściej w polskich rodzinach. Korzystają z niej wszyscy domownicy niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Wyjątkami są osoby z nowotworami, chorobami skóry, chorobami układu krzepnięcia, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci. W tych przypadkach należy zasięgnąć opinii lekarskiej.

maty z kolcami 4FIZJO, mata do akupresury z poduszką 4FIZJO 

10 najczęściej zadawanych pytań o maty do akupresury 4FIZJO

1.     Jak działa mata do akupresury 4FIZJO z kolcami?

Działanie maty do akupresury z kolcami opiera się na akupresurowym masażu ciała. Polega on na uciskaniu bolących partii ciała. Przymocowane do maty specjalne kolce, w niepowtarzalny sposób masują ciało. Efektem tego jest pobudzenie krążenia i przepływu limfy co ma dobroczynny wpływ na regenerację mięśni i tkanek w organizmie. Mikroruchy np. podczas oddychania, wprawiają ciało leżące na macie do akupresury w stan wyciszenia, uspokojenia i odprężenia, co pozytywnie wpływa na sen i stany stresowe.  

2.     Mata do akupresury - kiedy efekty?

Uczucie odprężenia i relaksacji pojawi się już po kilku minutach. Na to, kiedy efekty działania maty do akupresury się pojawią, duży wpływ ma ogólna kondycja naszego ciała. Przy poważnych schorzeniach należy poczekać nieco dłużej. Wszystko zależy od rodzaju problemu zdrowotnego, a także od naszej regularności w stosowaniu maty do akupresury. 

3.     Mata do akupresury – opinie.

Mata z kolcami 4FIZJO zbiera pozytywne opinie zarówno wśród lekarzy jak i fizjoterapeutów. Cechami na jakie zwracają szczególną uwagę jest bezpieczeństwo użytkowania. Mata z kolcami 4FIZJO to wyrób medyczny. Jeśli nie zaliczasz się do którejś z poniższych grup, oraz użytkujesz ją zgodnie z przeznaczeniem, nie ma powodów do obaw. Jeśli, jednak nie jesteś pewny, pamiętaj, aby idąc na konsultację do swojego lekarza zapytać go o opinię. Z maty nie mogą korzystać osoby z problemami układu krzepnięcia krwi, chorobami skórnymi i ranami, chore na nowotwory, kobiety w ciąży. Dzieci wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i najlepiej po ukończeniu przynajmniej 6 roku życia.  

4.     Czy mata do akupresury posiada gwarancję i czy można ją zwrócić?

Tak. Każda mata do akupresury 4FIZJO posiada 24 miesięczną gwarancję. Zgodnie z prawem konsumenta produkt można zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.  

5.     Czym różnią się maty z kolcami i którą matę do akupresury wybrać?

Nasze maty z kolcami różnią się przede wszystkim rozmiarami, rodzajem wypełnienia oraz właśnie kolcami. Poradę jak wybrać matę do akupresury znajdziesz w artykule – Jak wybrać matę do akupresury 

6.     Ile czasu leżeć na macie do akupresury i ile razy dziennie?

Najlepiej codziennie. Regularność jest kluczem do sukcesu w stosowaniu akupresury. Natomiast dzienne limity czasowe zalecane przez producenta wynoszą:

 • Osoba początkująca: 5-10 minut,
 • Osoba średniozaawansowana: 10-20 minut,
 • Osoba zaawansowana 20-40 minut.

Oczywiście to tylko zalecenia i można je modyfikować zależnie od naszych indywidualnych potrzeb i wytrzymałości. W trakcie użytkowania sam organizm będzie podpowiadać, ile czasu leżeć na macie do akupresury. 

7.     Czy z maty z kolcami może korzystać więcej niż 1 osoba?

Każda mata do akupresury jest produktem użytku osobistego. Jeśli korzystają z nią 2 osoby, warto ją zdezynfekować lub wyprać zgodnie z instrukcją i zaleceniami.  

8.     Do jakich części ciała można używać maty?

Do wszystkich, które wymagają masażu. Akupresura ma działanie dobroczynne na cały organizm. Do najpopularniejszych i najlepiej działających partii ciała, którym akupresura przynosi ulgę to: kręgosłup, szyja oraz głowa (podczas korzystania z poduszki dołączonej do zestawów), brzuch, stopy.  

9.     Czy korzystanie z maty boli?

Odczuwanie bólu w akupresurze jest trudne do jednoznacznego określenia, ponieważ dla każdego oznacza co innego i każdy z nas inaczej może odczuwać te same bodźce. Jednak zdecydowana większość użytkowników, po kilku minutach czuje przyjemnie rozchodzące się ciepło, lekko kłujący masaż, który relaksuje i odpręża. Natężenie tych odczuć można regulować za pomocą twardszego podłoża pod matę lub dociśnięcie do maty wybranych partii ciała.  

10.  Czy mata do akupresury 4FIZJO jest wyrobem medycznym?

Tak, wszystkie maty do akupresury 4FIZJO są produktami zarejestrowanymi w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Przy odpowiednim ich użytkowaniu oraz dbałości o czystość, możesz z nich bez obaw korzystać, także na gołą skórę. 

 

mata do akupresury opinie, maty do akupresury 4FIZJO

 

pixel