Igły z prowadnicą do suchego igłowania
ilość produktów: 6Klasyczna akupunktura cieszy się wciąż dużym powodzeniem u miłośników tradycyjnej medycyny chińskiej. Jednak to nie jedyna metoda, w której wykorzystuje się igły. Ich właściwe i bezpieczne używanie wymaga nie lada wprawy. Przeznaczone do suchego igłowania igły ze specjalną prowadnicą mogą być tu dużym ułatwieniem. Jak działają?
Terapia igłami do suchego igłowania
Akupunktura jest techniką medycyny alternatywnej stosowaną od tysięcy lat. Obecnie jednak w gabinetach fizjoterapeutycznych, czy w trakcie rehabilitacji stosuje się też podobną (choć nie tożsamą) metodę znaną, jako igłoterapia.
Suche igłowanie polega na wkłuciu igły do akupunktury w wybrane z punktów spustowych. Są to miejsca na ciele pacjenta, najczęściej w mięśniach lub powięziach wywołujące ból. Zaaplikowane igły do suchego igłowania prowadzą do rozluźnienia napiętego pasma mięśniowego.
Zabiegi często są stosowane zarówno przez fizjoterapeutów, jak i osteopatów, czy lekarzy. Bardzo istotne jest właściwe przeprowadzenie zabiegu. Igły pakowane pojedynczo są sterylne i nie powinny być używane więcej niż jeden raz. Po zakończonym zabiegu trzeba je wyrzucić do pojemnika na odpady medyczne. Specjalista wykonujący zabieg powinien też używać jednorazowych rękawiczek, a skórę pacjenta należy zdezynfekować przed wprowadzeniem igły. Stosowanie takich procedur znacząco zmniejszy ryzyko zakażenia drobnoustrojami.
To, czy terapia jest bolesna, zależy od napięcia mięśniowego, miejsca aplikacji igły, czy jej ostrości. W trakcie zabiegu nie ma ograniczeń co do ilości wykorzystanych igieł – wyjątkiem jest klatka piersiowa, którą w danym momencie nakłuwa się tylko z jednej strony.
Kiedy stosować igłoterapię?
Stosowanie igłoterapii jest polecane przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych szczególnie w układzie mięśniowo-szkieletowym. To m.in. takie przypadłości, jak:
-
bóle dolnego odcinka kręgosłupa,
-
bóle barków, stawu kolanowego i biodrowego,
-
łokieć tenisisty i kolano biegacza,
-
zespół cieśni nadgarstka,
-
zapalenia nadkłykci,
-
napięciowe bóle głowy.
Igły stosuje się także w dermatologii, a konkretniej terapii blizn, która poprawia ich elastyczność i ma zapobiegać powstawaniu bliznowców, czy blizn przerostowych. Przeciwwskazania obejmują stany zapalne przebiegające z gorączką, a także krwiaki. Nie jest również polecana osobom mającym problemy z krzepliwością krwi, kobietom w ciąży, dzieciom, czy chorym na nowotwory lub choroby zakaźne. Igieł nie używa się też w okolicach guzów, infekcji skóry, czy występowania obrzęku limfatycznego. Należy też omijać okolice oczu, błon śluzowych, czy narządów płciowych.
Profesjonalne igły do igłoterapii
Często stosowane są igły ze specjalną prowadnicą w postaci plastikowej tulei. Umożliwia ona przemieszczanie elementu ruchomego po torze, a więc łatwiejsze i precyzyjniejsze wbicie igły pod powierzchnię skóry. Korzystanie z igieł z prowadnicą wiąże się też z mniejszym bólem dla pacjenta. To usprawnienie jest szczególnie polecane w przypadku igieł o długoci większej niż 3 cm.
Igła sucha z prowadnicą marki 4FIZJO to produkt wykonany z wysokiej klasy nierdzewnej stali chirurgicznej świetnie sprawdzający się w zabiegach igłoterapii. Igły mają właściwą ostrość i profil, a jako wyrób medyczny posiadają też odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu w pełni nadają się do stosowania przez specjalistów. Igły posiadają stalowy uchwyt z ułatwiającą chwytanie pętelką i dostępne są w różnych rozmiarach (średnica 0,25 i 0,3 mm, długość od 15 do 75 mm). Sprawdź ofertę sklepu internetowego 4fizjo.pl!