DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki ortopedyczne klasyczne

ilość produktów: 2

Będąc przywiązanym do bardziej klasycznych rozwiązań, nie musisz rezygnować z komfortu w trakcie snu. Poduszka ortopedyczna klasyczna zapewnia doskonałe podparcie dla głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa, a równocześnie jest bardzo wygodna. Dla kogo przeznaczony jest ten produkt?

Czym wyróżnia się poduszka ortopedyczna klasyczna?

Poduszki ortopedyczne do spania mają za zadanie poprawić jakość snu. Umożliwiają nie tylko wsparcie szyi i głowy, ale również zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, odciążenie kręgów i krążków międzykręgowych, czy rozluźnienie napiętych mięśni. Nieprawidłowe ułożenie ciała podczas snu może się objawiać bólem pleców, pojawiają się również bóle głowy i szyi.

Wyprofilowana poduszka ortopedyczna posiada określony kształt, który ma za zadanie prawidłowe ułożenie głowy i odciążenie kręgosłupa szyjnego. Często stosowanym materiałem do ich produkcji jest sprężysta pianka poliuretanowa, która się nie odkształca i zapewnia mocne podparcie. Natomiast klasyczna poduszka ortopedyczna nie posiada fabrycznej formy i dopasowuje się do kształtu twojego ciała. Jednak obydwa rodzaje spełniają swoje zadanie, jako poduszki rehabilitacyjne.

Jak wykonana jest poduszka ortopedyczna?

Sposób wykonania poduszki decyduje o jej unikalnych właściwościach. Do jej produkcji stosuje się rodzaj specjalnej pianki sprężystej z pamięcią kształtu. Jak to działa? Do poduszki ortopedycznej SLEEP-MED dostępnej w sklepie internetowym 4fizjo.pl użyto pianki visco memory. Dzięki temu poduszka zapamiętuje kształt głowy i szyi użytkownika. To rodzaj pianki termoelastycznej, która dostosowuje się do konturów ciała pod wpływem ciepła. Dodatkowo niweluje punkty ucisku i równomiernie rozprowadza ciężar po całej powierzchni głowy.

Poduszka ma wielowarstwową konstrukcję. Pianka wewnątrz jest otoczona niezdejmowalną i szczelną powłoczką, która chroni przed zanieczyszczeniami. Zewnętrzna zdejmowana poszewka wykonana jest natomiast z tancelu. To specjalny materiał celulozowy o dużej przewiewności nadający się do prania w niskiej temperaturze. Gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci z ciała. Dzięki temu całość jest przyjazna dla alergików i osób wrażliwych na nadmiar kurzu, czy roztoczy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki?

Jeżeli decydujesz się na zakup poduszki ortopedycznej klasycznej, zwróć uwagę na jej wielkość. Wysokość poduszki powinna być tak dobrana, aby głowa ani nie podnosiła się zbytnio (powodując skrzywienie linii kręgosłupa i napięcie mięśni szyi) ani za bardzo nie opadała. Poduszka nieprofilowana jest pod tym względem bardziej uniwersalna, nie wymaga bowiem od użytkownika dopasowania się do określonego kształtu, który niekoniecznie musi mu odpowiadać.

Warto też uwzględnić jakość wykonania. Wyrób medyczny spełniający stosowne standardy posiada odpowiedni certyfikat. Poduszka 4FIZJO ma międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX, co oznacza, że jest to towar wysokiej jakości, który przeszedł skrupulatne badania i jest w pełni bezpieczny do stosowania.

Dla wielu osób świetnym pomysłem może się okazać technologia COOLING GEL. Chłodząca poduszka ortopedyczna 4FIZJO zaopatrzona jest w specjalną żelową wkładkę chłodzącą. Pomaga ona w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała podczas snu. Jeśli jednak danego dnia nie chcesz efektu chłodzącego, to nie ma problemu. Poduszka jest symetryczna, więc wystarczy odwrócić ją na drugą stronę. Wybierając którykolwiek z modeli, otrzymujesz wysokiej klasy produkt w bardzo korzystnej cenie. Sprawdź naszą ofertę!

pixel