DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłeczki z kolcami

ilość produktów: 8

Sensoryczne piłeczki z kolcami pomogą pozbyć się uciążliwego bólu i napięcia mięśni. Akcesoria można wykorzystywać w gabinecie fizjoterapeutycznym oraz w domu. Poleca się je osobom uprawiającym sport oraz dążącym do odzyskania pełni sprawności po urazie. Ale nie tylko. Sprawdzą się również w celach odprężających. Lekka piłeczka rehabilitacyjna z kolcami stymuluje wierzchnie warstwy skóry i poprawia krążenie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz piłeczki sensoryczne z kolcami w kilku rozmiarach, które dopasujesz do wielkości swojej dłoni.

Piłeczka rehabilitacyjna typu kolczatka

To piłka rehabilitacyjna, która posiada specjalne kolce o stożkowatym kształcie. Są one miękkie i zaokrąglone, dzięki czemu wywierają odpowiedni ucisk na tkanki ciała. Akcesoria są lekkie i dostępne w różnych kolorach. Sprawdzają się idealnie, jako uzupełnienie rehabilitacji, treningu lub rytuału relaksacyjnego. Piłeczki te są znane pod różnymi nazwami – m.in. jeżyki, piłeczki sensoryczne.

Kolce o różnym stopniu twardości zakończone są zaokrągloną główką, tak by nie powodować podrażnień we wrażliwych punktach ciała. Ich równomierne rozmieszczenie na piłce gwarantuje odpowiednią stymulację, bez względu na sposób ułożenia piłki w dłoni. Użycie akcesoriów jest bardzo proste. Dzięki temu mogą być one stosowane nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale także w domu.

Dzięki twardym lub miękkim wypustkom i elastycznej powierzchni piłka rehabilitacyjna może być swobodnie przetaczana po wybranych partiach ciała. Osoba nią operująca może dopasowywać siłę ucisku według własnych potrzeb.

Piłeczki sensoryczne – działanie

Piłeczki z kolcami stymulują receptory czuciowe w tkankach. Dzięki temu układ nerwowy otrzymuje odpowiednie bodźce. W efekcie dochodzi do rozluźnienia tkanek. Ponadto tego typu piłka rehabilitacyjna poprawia ukrwienie. Tym samym do komórek dociera więcej krwi, tlenu i substancji odżywczych.

Elastyczna piłka do ćwiczeń z kolcami ma działanie rozluźniające i redukujące ból. Jej regularne używanie zmniejsza ryzyko kontuzji i zapewnia stymulujące doznania sensoryczne.

Piłeczki sensoryczne – zastosowanie

Piłki sensoryczne z kolcami mają szerokie zastosowanie. Służą nie tylko rozluźnianiu napiętych mięśni, ale także uzupełniają leczenie w gabinecie fizjoterapeutycznym. Można ich używać również do masażu po treningu oraz w celu pobudzenia mięśni przed wysiłkiem fizycznym. Dostępna w naszym sklepie piłka z kolcami do masażu sprawdzi się zatem w dłoniach profesjonalisty, jak i amatora.

Mieszcząca się w dłoni piłka gimnastyczna z kolcami sprawdza się podczas masażu różnych części ciała. Jej użycie pozwala na pozbycie się napięcia z karku, nóg, stóp oraz pleców. Twarde kolce łagodnie stymulują skórę, zapewniając większy przepływ krwi przez tkanki.

Piłeczki sensoryczne doskonale sprawdzają się do ćwiczeń, których celem jest przywrócenie sprawności po urazach dłoni i nóg oraz w przebiegu różnego rodzaju schorzeń neurologicznych. Ich ugniatanie nie tylko pobudza receptory czuciowe, ale także pozwala odpowiednio napinać mięśnie. Przydają się również osobom starszym, które chcą poprawić stan stawów – zwłaszcza łokciowych i kolanowych.

Piłki sensoryczne, które mają wypustki są idealne do wspomagania rozwoju dziecka. Dzięki wypustkom i specjalnej strukturze stymulują zmysł dotyku i wzrok. Pobudzają receptory czuciowe, integrację sensoryczną i pozwalają ćwiczyć małą motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto pozwalają maluszkowi zrelaksować się i odprężyć.

Piłeczki sensoryczne 4FIZJO

Wszystkie piłeczki kolczaste z naszego asortymentu powstają z hipoalergicznego i bezzapachowego tworzywa, które w składzie nie zawiera metali ciężkich. Dzięki temu można je stosować w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Każda piłka gumowa z kolcami ma wodoodporną powierzchnię, co pozwala na jej umycie po treningu i zapewnienie wysokiej higieny użytkowania. W sprzedaży znajduje się kilka kolorów akcesoriów do masażu. Intensywne odcienie nie barwią skóry i nie zmywają się pod wpływem wody.

Każda piłka rehabilitacyjna 4FIZJO jest zarejestrowana w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Dzięki temu przechodzą one ścisłe kontrole. Wybierając akcesoria do rehabilitacji w naszym sklepie internetowym zyskujesz pewność, że są one bezpieczne. Ponadto udzielamy 24-miesięcznej (lub 12-miesięcznej w przypadku firm) gwarancji na nasze produkty.

Piłeczki sensoryczne z kolcami 4FIZJO dostępne są w różnych rozmiarach. Jeżeli szukasz małych akcesoriów sięgnij po piłkę do masażu 7 SPIKE+. Ma ona średnicę 7 centymetrów, dlatego doskonale sprawdza się do masażu mniejszych partii ciała. Jest to dobry wybór, gdy potrzebujesz piłeczkę rehabilitacyjną dla dziecka.

Potrzebujesz większej piłki do rehabilitacji z wypustkami? Wybierz piłkę 10 SPIKE+ o średnicy 10 centymetrów. Jest wygodna, ponieważ idealnie mieści się w dłoni. Ponadto sprawdza się do masażu większych partii ciała. Jest ona twarda, co zapewnia dobry ucisk na tkanki i maksymalne odprężenie mięśni.

Doskonałym pomysłem jest zamówienie zestawu sensorycznych piłeczek do akupresury. Zawiera on aż 4 piłki do masażu o średnicy 7, 8, 9 i 10 centymetrów. Wszystkie z nich są wykonane z tworzywa sztucznego PCV.

Piłka rehabilitacyjna z kolcami – jak ją stosować?

Piłka rehabilitacyjna z kolcami może być dociskana do miejsca bólu przez kilkadziesiąt sekund, aż do momentu zmniejszenia nieprzyjemnego uczucia. Alternatywą jest delikatne rolowanie piłeczki w bolesnym miejscu i delikatne dociskanie jej do ciała. Odczuwalną poprawę można zaobserwować już po pierwszym użyciu piłeczki.

Automasaż możesz wykonywać na każdej części ciała. Warto jest próbować różnych stopni nacisku oraz rodzajów ruchu – tak, aby znaleźć taki, który ma najlepsze oddziaływanie na tkanki. Pamiętaj jednak, że piłeczki sensoryczne nie powinny być stosowane na skórę uszkodzoną i podrażnioną.

Korzyści stosowania piłeczki z kolcami

Stosowanie piłeczki sensorycznej przynosi organizmowi wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia się ukrwienie. Tkanki poddawane uciskowi lepiej funkcjonują i szybciej się regenerują, ponieważ dociera do nich więcej tlenu i substancji odżywczych. Dlatego ich stosowanie polecane jest w okresie rekonwalescencji.

Piłeczki z wypustkami rozluźniają mięśnie. Już po pierwszym masażu można poczuć, że ustąpiło napięcie. Dzięki temu nie tylko układ ruchu staje się bardziej sprawny, ale także znika stres i poprawia się samopoczucie.

Piłki sensoryczne mogą być stosowane w terapii bólu. Ucisk o odpowiedniej sile rozluźnia punkty spustowe. Można porównać to do akupresury.

Piłeczki sensoryczne z kolcami – dla kogo?

Piłeczki sensoryczne są przeznaczone dla:

  • osób spędzających dużo czasu w jednej pozycji (zwłaszcza pozycji siedzącej),

  • osób z bólem mięśni,

  • osób trenujących sport (amatorsko i zawodowo),

  • osób w trakcie rekonwalescencji po urazie lub chorobie,

  • osób zmagających się ze stresem,

  • dzieci.

Piłeczki sensoryczne, które mają wypustki, doskonale sprawdzają się w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych. Terapeuci mogą stosować je jako urozmaicenie lub wsparcie terapii wielu schorzeń.

Jaką piłeczkę z kolcami wybrać do rehabilitacji?

W naszym sklepie internetowym znajdują się piłki rehabilitacyjne z kolcami w różnych rozmiarach. Można dobierać je nie tylko do wielkości swojej dłoni, ale także części ciała, która wymaga masażu.

Przy wyborze piłeczki zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim dopasuj ich stopień twardości do swoich potrzeb. Informacja na ten temat znajduje się w specyfikacji akcesoriów. Pamiętaj też, aby sprawdzić, czy piłka jest wykonana z bezpiecznych materiałów, które nie powodują alergii oraz nie barwią i nie uszkadzają skóry.

pixel