DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dyski poślizgowe do ćwiczeń

ilość produktów: 4

Dyski poślizgowe to proste, ale bardzo przydatne akcesoria sportowe, która pozwolą Ci na skuteczny trening wielu partii mięśniowych. Są proste w użyciu, ale bardzo uniwersalne i gwarantują wiele korzyści. Jak ćwiczyć korzystając z tego przyrządu?

Czym są dyski poślizgowe?

Wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego dyski pozwalają pod wpływem ciężaru ciała ślizgać się po podłożu. Dyski mają dwie strony z różnego rodzaju obiciami. Dzięki temu tak samo dobrze sprawdzają się na twardej powierzchni w postaci paneli, czy płytek, jak i na miękkim dywanie, czy wykładzinie.

Dyski doskonale nadają się do:

  • rozgrzewki i rozciągania,

  • treningu sensorycznego,

  • treningu funkcyjnego,

  • ćwiczeń motorycznych i stabilizacyjnych,

  • jogi i pilatesu.

Przyrządy można też stosować podczas rehabilitacji.

Zalety ćwiczeń z dyskami poślizgowymi

Wprawdzie trening z dyskami poślizgowymi wymaga większej sprawności fizycznej, ale ma też dużo zalet. Przede wszystkim dyski to bardzo wszechstronny gadżet w którym angażujesz mięśnie brzucha, rąk, nóg, pleców, czy pośladków. Pozwala to wymodelować całą sylwetkę.

W ćwiczeniach wykorzystywanych jest więcej partii mięśniowych, niż przy treningu na tradycyjnych przyrządach, a same ruchy nabierają płynności. Zwiększasz też stabilność i poczucie równowagi. Podczas rozciągania i wzmacniania ciała wpływamy na pobudzenie układu nerwowego, poprawę mobilizacji kręgosłupa oraz wzmocnienie mięśni głębokich. Równocześnie nie dochodzi do obciążania stawów. Dzięki obecności dysków poślizgowych usprawnia się trening wytrzymałościowy i siłowy.

Ćwiczenia na górne partie ciała

Pompki z rękoma na dysku to bardzo dobre ćwiczenie na górne partie ciała. Służą wzmocnieniu mięśni klatki piersiowej oraz ramion. W pozycji wyjściowej ustaw ciało, jak do pompki, ale z rękoma na dyskach poślizgowych. Po wykonaniu pompki pozostań w dole wysuwając jedną rękę przed siebie lub w bok, następnie przyciągnij ją z powrotem do ciała i dopiero podnieś się ku górze. Przy każdym kolejnym powtórzeniu ćwiczenia zmieniaj wysuwane ręce.

Przydatnym ćwiczeniem jest także mountain climbers. Podeprzyj się na rękach, a dyski poślizgowe umieść pod stopami. Naprzemiennie przesuwaj nogi do przodu i do tyłu, jak podczas wspinaczki, lecz bez odrywania stóp od podłoża. Dzięki ćwiczeniu zaangażowane są ramiona oraz mięśnie brzucha.

Ćwiczenia na dolne partie ciała

Ułóż się na plecach z ugiętymi w kolanach nogami, a dyski poślizgowe umieść pod stopami. Następnie unieś biodra do góry i nie opuszczając ich przesuwaj stopy do przodu aż do niepełnego wyprostu nóg, po czym wracaj do pozycji wyjściowej. To bardzo przydatne ćwiczenie na mięśnie pośladków oraz nóg.

Możesz też trenować wykroki. Przednia stopa z przodu, noga ugięta w kolanie pod kątem prostym. Druga noga znajduje się na dysku. Przy powrocie do pozycji wyjściowej stopa przesuwa się razem z dyskiem po podłodze, zamiast unosić się do góry. Alternatywnie można wykonywać wykroki boczne, wysuwając i przysuwając stopę na dysku. Obydwa ćwiczenia pozwalają zaangażować wszystkie partie mięśni nóg, a także pośladków i brzucha.

Wszechstronne akcesoria treningowe

Dyski poślizgowe to akcesoria treningowe, które zainteresują każdego miłośnika kalisteniki, czyli ćwiczeń z ciężarem własnego ciała. Trening z dyskami pomaga zwiększyć płynność, przyczynia się do poprawy treningu motorycznego i usprawnia trening siły. Codzienne ćwiczenia to sposób, dzięki któremu osiągniesz wymarzoną sylwetkę. W 4fizjo.pl znajdziesz świetnie wykonane i wytrzymałe dyski poślizgowe. Sprawdź naszą ofertę!

pixel