DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

STOŁY DO MASAŻU

ilość produktów: 20

Stoły do masażu to szeroka kategoria obejmująca produkty w cenie od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Różnią się między sobą parametrami, oferowanymi możliwościami, materiałem, czy jakością wykonania. Jakie stoły do masażu kupić?

Jak wybrać odpowiedni stół do masażu?

Istnieje wiele rodzajów masażów i tak samo wiele rodzajów stołów lub łóżek. Dzięki temu fizjoterapeuci mogą dobrać konkretny typ do swoich potrzeb, co wpływa na efektywność ich pracy. Podstawowy podział obejmuje:

  • stoły stacjonarne – cięższe i bardziej stabilne,

  • stoły przenośne – lżejsze i mobilniejsze. Niektóre modele zaopatrzone w blokowane kółka i stopki oraz rozwiązania antypoślizgowe.

Stacjonarne stoły lepiej sprawdzają się w przypadku zabiegów manualnych. W obydwu typach ważna jest jednak łatwość regulacji. Wpływa to na komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Zmiana kąta nachylenia oraz wzmocniona tapicerka są z kolei istotne przy wykonywaniu masażu tkanek miękkich. Obicie powinno umożliwiać łatwe usuwanie tłustych plam po aromatycznych olejkach. Stoły posiadają też różną ilość segmentów. 4-segmentowe pozwalają na lepszą regulację wyższych partii ciała, jednak do masażu kręgosłupa wystarczy łóżko 2-segmentowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu do masażu?

Pierwszym kryterium wyboru powinna być wielkość stołu. Ma on zagwarantować pacjentowi odpowiedni komfort, nie może być więc za mały. Najczęściej długość stołu to od 180 do 200 cm. Istotna jest także szerokość i ogólna wytrzymałość konstrukcji, tak, aby były dostosowane do potrzeb klientów o różnej wadze. Jakość wykonania stołu zapewnia również większe bezpieczeństwo pacjenta. W tym przypadku warto też zwrócić uwagę czy produkt posiada stosowny certyfikat. Równocześnie nie warto zapominać o estetyce wykonania, szczególnie jeśli stół stanowi wyposażenie gabinetu i jego wygląd wpływa na ogólny design wnętrza.

Stoły drewniane czy aluminiowe?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli stołów do masażu. Składane stoły cieszą się popularnością ze względu na swoją mobilność. Stacjonarny stół daje z kolei większą stabilność. Jednym z kryteriów jest też materiał wykonania. Do najpopularniejszych należą aluminiowe i drewniane łóżka do masażu. Obydwa rodzaje są lekkie i wytrzymałe, a także łatwe w czyszczeniu. Są również odporne na nacisk i nadają się do zastosowania nawet w przypadku cięższych pacjentów.

Aluminiowe łóżko do masażu lepiej sprawdza się do zabiegów w plenerze, ponieważ metal jest odporny na wilgoć. Jeżeli jednak wykonujesz zabiegi w domu, czy gabinecie to ładnie wykonane stelaże drewniane będą lepiej komponować się z wystrojem wnętrza.

Tańsze nie znaczy gorsze

Wiele osób hołduje przekonaniu, że tańsze jest dużo gorsze. Jednak stoły do masażu z najwyższej półki cenowej to specjalistyczny sprzęt, którego możliwości w pełni wykorzystają tylko doświadczeni fizjoterapeuci. W żaden sposób nie oznacza to, że modele stołów w przystępnych cenach są kiepskiej jakości. Zarówno drewniane, jak i aluminiowe stoły do masażu marki 4FIZJO to asortyment wykonany z najwyższą starannością i posiadający odpowiednie certyfikaty. Zapewniamy szeroki wybór produktów do masażu. Łóżka mają odpowiednią długość i szerokość, w zestawie znajdują się także niezbędne dodatki, jak zagłówek, poduszka, czy podłokietniki. Składane wielofunkcyjne stoły 4FIZJO z regulacją wysokości świetnie sprawdzą się zarówno do masażu, jak i zabiegów kosmetycznych. W naszym sklepie 4fizjo.pl znajdziesz też inny asortyment dla fizjoterapeutów. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel