DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obciążniki na kostki i nadgarstki

ilość produktów: 7

Obciążniki na kostki i nadgarstki są świetnym uzupełnieniem codziennych aktywności, takich jak: aerobik, fitness, jogging oraz wielu innych, ogólnorozwojowych ćwiczeń. Przydatne są także podczas fizjoterapii. Obciążniki na ręce i nogi mają za zadanie intensyfikować efekty tradycyjnego treningu, a także mobilizować większą ilość mięśni, co przekłada się na lepsze efekty ćwiczeń w krótszym czasie. Dodatkowo należy dodać, że stosowanie obciążenia podczas ćwiczeń pozytywnie wpływa na gęstość masy kostnej, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, a także redukuje stres i problemy z bezsennością czy złym samopoczuciem.

Obciążniki na kostki i nadgarstki - zwiększ efektywność treningu

Obciążniki, które znajdziesz w naszym sklepie, nadają się zarówno do użytku na ręce, jak i na nogi. Możliwość ich regulacja sprawia, że obciążniki będą pasować do osób o różnej masie i różnej budowie. Doskonale wpływają na modelowanie sylwetki w warunkach domowych i stanowią ciekawe urozmaicenie standardowego treningu. Jak je stosować?

Obciążniki na nadgarstki warto wykorzystywać podczas ćwiczeń angażujących górne partie mięśni. Zadaniem tych obciążników jak włączenie do treningu jak największej ilości mięśni i zapewnienie im nowych bodźców, co pobudza ciało do szerszej pracy, a także - w przypadku odpowiedniej diety - wspiera budowanie masy mięśniowej.

Obciążniki na nogę, mocowane za pomocą rzepa, są niezwykle wygodne, a jednocześnie efektywne: ich regularne stosowanie podczas treningu czy rehabilitacji pomaga kształtować i wzmacniać dolne partie mięśniowe. Obciążniki na kostki również warto stosować wyłącznie podczas treningów kończyn dolnych, kiedy dbamy o odpowiednią jakość wykonywanych ćwiczeń i ich technikę. Stałe angażowanie pracy mięśnie, ale również stawów i użytkowanie obciążników poza treningami, nie jest wskazane. Dla własnego bezpieczeństwa, ale również odpowiedniej regeneracji warto to robić w warunkach treningowych i pozwalać ciału odpoczywać, kiedy trening się skończy.

Obciążniki na kostki i nadgarstki - zauważ swój progres

Spalanie tkanki tłuszczowej, czy też budowanie masy mięśniowej, to najczęściej proces długi i trudny. Wsparciem diety są dobrze dobrane i dobrze wykonywane ćwiczenia, dzięki którym efekty przychodzą o wiele szybciej. Obciążniki na kostki to dodatkowe obciążenie podczas treningów, które w dodatku angażuje do pracy większą liczbę mięśni. Efekty swojej pracy z ciężarami możesz zatem zobaczyć o wiele wcześniej. Ważne jest również to, by odpowiednio dbać o poszerzanie swoich możliwości podczas ćwiczeń. Aby to osiągnąć, powinniśmy stopniowo, ale systematycznie zwiększać ciężar. Możesz to robić również podczas ćwiczeń z obciążnikami.

W sklepie 4fizjo znajdziesz obciążniki na kostki i nadgarstki o różnej wadze. Oznaczone są odpowiednimi kolorami, dzięki czemu nie pomylisz się, nawet jeśli posiadasz kilka zestawów. Pamiętaj, by obciążniki stosować parami. Unikaj sytuacji, w których na jednej stronie ciała masz inny ciężar, niż na drugiej. Znacząco utrudni to poprawne wykonanie ćwiczenia, wpłynie na zaburzenie równowagi, a dodatkowo nie ma żadnego uzasadnienia.

Dla kogo są obciążniki na kostki i nadgarstki?

Obciążniki treningowe są doskonałe dla każdego, nawet dla osoby, która do tej pory nie była aktywna. Bardzo ważne jednak jest, aby dobrać odpowiedni ciężar do własnych możliwości. To jednak nie wszystko. Równie istotne jest dopasowanie właściwych ćwiczeń, ich intensywności i częstotliwości wykonywania. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas aktywności z obciążnikami, warto również odpowiednio dopasować rozmiar obciążnika - jest to o tyle ważne, że zbyt luźna taśma będzie utrudniać ćwiczenia, zaś zbyt ciasta zahamuje krążenie krwi.

Bezpieczeństwo stosowania obciążników na kostki i nadgarstki

Obciążniki na kostki i nadgarstki wykorzystujesz w trakcie ćwiczeń o różnej intensywności. Często ma to miejsce w warunkach domowych, gdzie zastosowanie poszczególnych sprzętów jest nieco trudniejsze, niż na siłowni. Ogromne znaczenie ma zatem to, jak skonstruowane są obciążniki i czy na pewno są bezpieczne podczas użytkowania. Prezentowane przez nas obciążniki wyposażone w solidne rzepy, będą porządnie się trzymać w trakcie nawet intensywnego treningu. Nie ma ryzyka, że w trakcie poszczególnych ćwiczeń obluzują się i spadną, zatem możesz bez obaw kontynuować trening. Wzmocniony neoprenowy materiał doskonale trzyma się na nadgarstkach i kostkach, zapięcie jest niezawodne. Dodatkowo materiał, który pokrywa obciążniki, jest bezpieczny dla skóry. Nie wywołuje podrażnień i reakcji alergicznych.

Obciążniki na nadgarstki i kostki są również łatwe w czyszczeniu. W przypadku zabrudzeń możesz przetrzeć je wilgotną szmatką. Dzięki temu są do wykorzystania przez różne osoby, na różnych etapach treningu. Chodzi bowiem o to, by redukować ograniczenia, a zwiększać możliwości!

Obciążniki na nadgarstki i kostki - Twój trening będzie lepszy

Obciążniki na nadgarstki wzmacniają mięśnie rąk, brzucha oraz kręgosłupa, czyniąc je mocniejszymi oraz silniejszymi. Dodatkowo ujędrniają górne partie mięśniowe, a także zwiększają gibkość ciała. Obciążnik na nadgarstek to dodatkowy oręż w walce z tkanką tłuszczową na brzuchu, pośladkach i biodrach. Obciążniki to proste przyrządy, które pozwalają na wykorzystanie w łatwy sposób.

Obciążniki do ćwiczeń świetnie sprawdzają się także w fizjoterapii. Ich stosowanie pozwala nie tylko umocnić mięśnie, ale także korzystnie wpływają na cały organizm, układ kostny, a także redukcję tkanki tłuszczowej.

Sprzęt do ćwiczeń w sklepie 4fizjo.pl!

Ćwiczenia z obciążeniem zalecane są każdemu, niezależnie od kondycji, wieku czy płci osoby ćwiczącej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem i wyboru najlepszych obciążników do swoich potrzeb. Warto odwiedzić również inne kategorie naszego sklepu, by skompletować swój sprzęt do siłowni domowej. Prezentujemy wyłącznie produkty wysokiej jakości, które istotnie wpłyną na intensyfikację Twojego trening i uczynią go bardziej efektywnym. Zmotywuj się i codziennie zmieniaj na lepsze!

pixel