DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłeczki podwójne

ilość produktów: 13

Podwójne piłki masujące to narzędzie dedykowane przede wszystkim osobom, które uprawiają sport, zarówno amatorsko, jak i wyczynowo. Piłki polecane są również trenerom oraz fizjoterapeutom, którzy chętnie wykorzystują je m.in. jako uzupełnienie terapii manualnej. Piłeczka do masażu podwójna jest produktem, który umożliwia pozbycie się bólu z nadmiernie napiętych mięśni. Narzędzie można wykorzystywać do masowania karku, kończyn i pleców. Dzięki korzystaniu z podwójnych piłek, można złagodzić dyskomfort i rozwiązać problem spiętych mięśni, spowodowanych np. nadmiarem stresu lub przemęczeniem związanym uprawianiem sportu.

Warto wiedzieć, że piłeczki podwójne do masażu można wykorzystywać na kilka sposobów. Do najpopularniejszych i najbardziej polecanych należą: głęboki automasaż oraz statyczne rozluźnienie punktu spustowego. Piłka podwójna jest prostym, ale bardzo skutecznym narzędziem. Jeżeli chcesz wykonać głęboki automasaż, to podwójna piłka do ćwiczeń powinna zostać wykorzystana trochę jak roller, czyli tzw. wałek do masażu. W jaki sposób wykonuje się takie ćwiczenie? Kiedy odczuwamy napięcie i ból mięśni, należy przycisnąć narzędzie do miejsca, które chcemy wymasować. Następnie, podwójne piłeczki należy powoli przesuwać wzdłuż mięśni, które nas bolą. Czynność należy powtórzyć kilkukrotnie. Już po pierwszej serii powinniśmy odczuć wyraźną ulgę. Warto jednak mieć na uwadze, że całkowite pozbycie się napięcia może wymagać czasu i regularnego wykonywania takiego masażu.

Natomiast w przypadku statycznego rozluźnienia punktu spustowego, piłka gimnastyczna podwójna powinna zostać przyłożona do bolącego miejsca, a następnie przyciśnięta i przytrzymana przez około 40 sekund. Do momentu, w którym zmniejszy się stopień odczuwanego bólu. Warto wspomnieć, że podwójna piłeczka może być również wykorzystywana podczas regeneracji, będącej trzecią składową dbania o sylwetkę. Pozostałe dwie to oczywiście trening i odpowiednie nawyki żywieniowe. Podczas regeneracji należy zadbać o poprawienie ukrwienia oraz rozluźnienie napiętych mięśni. Do tego celu można wykorzystywać właśnie podwójne piłki, używając ich do niwelowania bólów.

Piłeczki podwójne gimnastyczne wykonane są z pianki EPP, będącej materiałem najwyższej jakości, hipoalergicznym i bezzapachowym. Warto podkreślić, że piłeczki są wodoodporne, dzięki czemu po każdym treningu można ją dokładnie umyć. Pozwala to na zachowanie wysokich standardów higienicznych, co jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku sprzętu znajdującego się w gabinetach fizjoterapeutów.

pixel