DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bańki chińskie silikonowe

ilość produktów: 9

Stawianie baniek bardzo często kojarzy się z okresem jesieni czy zimy i sezonowych przeziębień, kiedy to wedle tradycyjnych domowych metod na plecach chorego kładło się uprzednio przygotowane bańki ogniowe z grubego szkła. Bańki chińskie są jednak zupełnie innymi narzędziami do pracy z ciałem. Mimo tego, że ich działanie opiera się na tym samym mechanizmie próżniowym, to są one wykonane z dużo przyjemniejszego i łatwiejszego w użyciu materiału – gumy i silikonu. Dzięki wykorzystaniu tak elastycznych tworzyw masaż bańkami medycznymi może być delikatniejszy lub bardziej intensywny w - zależności od preferencji. Ponadto, wygodny zaokrąglony kształt bańki chińskiej umożliwia samodzielne masowanie w celu rozluźnienia spiętych mięśni.

Silikonowe bańki chińskie

Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej. Jest to przyrząd służący do wykonywania masażu podciśnieniowego. Można je również stawiać w określonych miejscach na ciele – tzw. punktach akupunkturowych. Mają one zaokrąglone brzegi, dzięki czemu wysysają powietrze pod ciśnieniem. Znalazło to swoje zastosowanie w terapii wielu schorzeń.

Bańki chińskie są od lat wykorzystywane w medycynie naturalnej i ludowej. Pierwsze wzmianki o ich użyciu pochodzą sprzed 3 tysięcy lat. Przez cały ten okres ich wygląd i mechanizm działania ewoluował. Dlatego dzisiaj możemy cieszyć się bańkami próżniowymi silikonowymi.

Nowoczesne bańki chińskie są wykonane z silikonu lub gumy. Oba materiały są miękkie i bezpieczne dla skóry. Dostępne są w różnych rozmiarach. Poszczególne bańki chińskie silikonowe różnią się od siebie kształtem i średnicą – w zależności od przeznaczenia.

Dzięki temu, że bańki próżniowe są wykonane z silikonu, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wodę Są lekkie, łatwe w przechowywaniu i transporcie.

Bańki silikonowe – jak działają?

Silikonowe bańki chińskie są łatwe i bezpieczne w użytkowaniu. Działają na zasadzie podciśnienia. Powstaje ono poprzez zassanie skóry. Są to tzw. zimne bańki, ponieważ do ich użycia nie stosuje się ognia (w przeciwieństwie do tradycyjnych baniek).

Masaż bańką chińską polega na przyssaniu przyrządu do skóry, a następnie przesuwaniu jej po ciele bez odrywania. Można także postawić je na kilkanaście minut na powierzchni skóry w punktach akupunkturowych. Powoduje to podrażnienie receptorów nerwowych i miejscowe przekrwienie tkanek.

Bańki chińskie silikonowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród fizjoterapeutów, kosmetologów oraz masażystów. Ich stosowanie przynosi wiele korzyści. Bańka chińska:

 • poprawia ukrwienie tkanek,

 • dotlenia tkanki,

 • wspomaga przepływ limfy,

 • relaksuje i odpręża,

 • poprawia napięcie mięśniowe,

 • wygładza i uelastycznia skórę.

Dzięki bańkom chińskim do masażu możliwa jest terapia powięziowa, leczenie dolegliwości ze strony mięśni, a także bólowych np. w obrębie kręgosłupa. Oprócz doskonałych efektów w zmniejszeniu napięcia mięśniowego osoby używające chińskich baniek zauważają także znaczącą poprawę w walce z niedoskonałościami takimi jak cellulit czy widoczne rozstępy.

Bańki silikonowe antycellulitowe

Masaż bańką chińską jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, które mają na celu zmniejszenie cellulitu i wymodelowanie sylwetki. Podciśnienie powoduje przyspieszenie metabolizmu dzięki zwiększonemu przepływowi krwi. Ponadto toksyny i woda są sprawniej usuwane z organizmu. Dochodzi także do rozbicia tkanki tłuszczowej. Masaż bańką chińską powoduje, że preparaty antycellulitowe lepiej się wchłaniają, co również przyczynia się do poprawienia wyglądu skóry – jej wygładzenia i ujędrnienia.

Warto podkreślić, że najlepsze efekty estetyczne uzyskuje się w konsekwencji połączenia zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń. Jednak bańka chińska do masażu dzięki swojemu mechanicznemu działaniu przyspiesza i ułatwia proces poprawy stanu skóry, tkanek podskórnych i ogólnego modelowania sylwetki.

Bańki chińskie 4FIZJO do masażu ciała

Silikonowe bańki chińskie 4FIZJO do masażu ciała są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu są wytrzymałe, wygodne w użyciu i bezpieczne dla skóry. Zestaw składa się z 4 baniek próżniowych w różnym rozmiarze:

 • średnica 6,5 cm,

 • średnica 5,2 cm,

 • średnica 4 cm,

 • średnica 2,5 cm.

Dzięki temu można dopasować je do każdego miejsca na ciele. Bańki silikonowe 4FIZJO są przeznaczone do terapii antycellulitowej oraz masażu głębokiego. Do zestawu dołączony jest woreczek do przechowywania baniek, a także eleganckie pudełko. Dzięki temu idealnie nadają się na prezent dla bliskiej osoby.

Bańki chińskie 4FIZJO do masażu twarzy

Osoby, które chcą wykonywać domowy masaż twarzy, powinny sięgnąć po zestaw baniek silikonowych 4FIZJO w mniejszych rozmiarach:

 • 15/50 mm,

 • 37/80 mm,

 • 55/55 mm.

W skład zestawu wchodzi aż 5 baniek silikonowych, przy pomocy których można wykonać masaż twarzy, dekoltu i ciała zgodnie z metodą facial cuppingu. Są one wykonane z miękkiego silikonu wysokiej jakości. Idealnie nadają się do domowych zabiegów. Do zestawu dołączony jest worek do przechowywania baniek i eleganckie pudełko.

Masaż bańką chińską

Bańki chińskie można stosować do masażu całego ciała lub masażu twarzy. Ważne jest, aby dopasować odpowiedni rozmiar przyrządów – w zależności od masowanej okolicy.

Podobnie jak w przypadku każdego innego masażu, bardzo ważne jest uprzednie zadbanie o higienę miejsca ciała, na którym wykonany będzie zabieg. Po oczyszczeniu skóry dobrym nawykiem użytkownika baniek chińskich jest także przemycie powierzchni silikonowych elementów ciepłą wodą z mydłem przed ich wykorzystaniem w zabiegu. Następnie, wysuszoną ręcznikiem skórę należy nawilżyć za pomocą oliwki, olejku lub innych lubrykantów. Zadbanie o zmniejszenie tarcia podczas masażu pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych odczuć oraz zwiększy szczelność zasysania bańki, pozwalając tym samym na bardziej intensywny masaż.

Kolejnym krokiem jest przyssanie baniek do okolicy ciała, która jest celem zabiegu. Aby tego dokonać, należy zacisnąć górną część bańki, przyłożyć ją szczelnie do skóry i puścić. Przyczepiona do skóry bańka może być przesuwana w zależności od typu wykonywanego masażu. W celu zakończenia zabiegu należy delikatnie podważyć krawędź bańki chińskiej silikonowej, wpuszczając tym samym powietrze do jej wnętrza. Dzięki temu działaniu bańka samoczynnie odskoczy od skóry. Cały masaż powinien trwać około 15–20 minut.

Warto podkreślić, że bańki chińskie na twarz powinny być używane ze szczególną ostrożnością i delikatnością, ponieważ przy zbyt intensywnym masażu mogą one powodować powstanie zasinień skóry w okolicy, w której używana była bańka.

Kiedy stosować bańki silikonowe?

Bańki silikonowe mają szerokie zastosowanie. Zabiegi z ich użyciem są polecane osobom, które chcą poprawić wygląd i kondycję skóry, gdy uległa ona pogorszeniu na skutek działania różnego rodzaju niekorzystnych czynników zewnętrznych. Masaż sprawdza się w redukcji cellulitu i modelowaniu sylwetki. Silikonowe bańki chińskie wspierają również łagodzenie dolegliwości bólowych ze strony mięśni, zapewniają uczucie odprężenia i relaks.

Bańki chińskie silikonowe nie mogą być stosowane przez wszystkie osoby. Do przeciwwskazań zalicza się:

 • niektóre choroby skóry,

 • ciążę,

 • choroby zakaźne,

 • choroby nowotworowe,

 • upośledzenie krzepnięcia krwi,

 • żylaki,

 • choroby układu krążenia,

 • miesiączkę,

 • gorączkę i choroby zakaźne,

 • schorzenia autoagresywne.

Masaż twarzy i ciała bańką chińską nie jest wskazany w przypadku osób, które mają zwiększoną wrażliwość skóry i tendencję do powstawania siniaków.

Jak często stosować bańki próżniowe?

Bańki próżniowe mogą być stosowane co 2–3 dni. Terapia powinna trwać około 5 tygodni. Zwykle pożądane efekty pojawiają się po 10 sesjach. Jeden zabieg z użyciem baniek chińskich powinien trwać maksymalnie 30 minut.

Bańki chińskie szklane

Na rynku dostępne są również bańki chińskie szklane. Zasada ich działania jest podobna. Po zassaniu skóry wytwarza się podciśnienie. Powietrze jest z nich wysysane przy pomocy specjalnej pompki, która jest dołączona do zestawu. Bańki chińskie szklane są stosowane przede wszystkim do stawiania – przy ich pomocy raczej nie wykonuje się masażu ciała lub twarzy.

 

pixel