DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do aparatów do elektrostymulacji

ilość produktów: 9

Oprócz aparatów do elektrostymulacji warto też zaopatrzyć się w przydatne akcesoria niezbędne do zabiegów prądami niskiej i średniej częstotliwości. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z pełnego spektrum możliwości stymulacji elektrycznej. W 4fizjo.pl znajdziesz m.in. elektrody, skarpety, opaski, czy rękawice służące do takich zabiegów. Sprawdź naszą ofertę!

Elektrody samoprzylepne

Elektroda to element, który przekazuje impuls elektryczny z urządzenia bezpośrednio na skórę. W przypadku elektrostymulacji stosuje się elektrody samoprzylepne. Składają się one z gęstej warstwy żelu przewodzącego prąd oraz specjalnego materiału, który rozprowadza go równomiernie po całej powierzchni elektrody. Materiał zawiera kilka warstw – w środku węglową, na zewnątrz natomiast wykonaną z gąbki lub włókniny. Pomiędzy warstwami rozprowadzony jest system mikroprzewodów. Całość łączy się z urządzeniem za pomocą cienkiego kabla elektrycznego.

Są to produkty wielorazowego użytku jednak ważne, aby tych samych elektrod nie stosowały różne osoby. Inaczej powstaje ryzyko przeniesienia drobnoustrojów znajdujących się na skórze lub infekcji.

Jak prawidłowo stosować elektrody?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, w jakim stanie znajdują się elektrody i czy bez problemu da się je przyczepić do ciała. Skóra w miejscu przytwierdzenia powinna być czysta i sucha. Można ją wcześniej przetrzeć środkiem, który odkazi miejsce aplikacji i usunie nadmiar tłuszczu, a następnie wysuszyć. Elektroda jest zabezpieczona osłonką, którą odklejasz bezpośrednio przed użyciem. Po przyklejeniu elektrody w odpowiednim punkcie trzeba jeszcze podłączyć do urządzenia wtyczki na końcu przewodu. Po zakończeniu elektrostymulacji odczepione delikatnie od skóry elektrody zabezpiecza się ponownie osłonkami. Dobrze jest włożyć je do szczelnego woreczka z plastiku, tak aby żel nie wysychał, co równocześnie minimalizuje szansę na rozwój mikroorganizmów. Bardzo dobrze sprawdzają się również pokrowce wiskozowe.

Pamiętaj, żeby wszystko robić delikatnie i nie ciągnąć za przewody. Może to doprowadzić do ich uszkodzenia i powstawania mikrozwarć, a w wyniku tego pojawienia się tzw. gorących punktów uszkadzających powierzchnię skóry. W trakcie wkładania i zdejmowania wtyczki przewodu doprowadzającego najlepiej trzymać za samą wtyczkę. Dzięki temu elektrody będą zdatne do użycia nawet 30 razy. Elektroda jest stosowana głównie przy terapiach EMS, czy TENS, ale nie tylko. Elektroda pozwalająca na aplikację mikroprądów na twarzy może być też użyta w celu poprawy urody skóry.

Skarpety, rękawiczki i opaski do elektrostymulacji

Dość praktycznym rozwiązaniem są specjalne produkty, które nadają się do wykorzystania na różnych częściach ciała. Przekazują one równomiernie impulsy elektryczne do konkretnych mięśni. Poprawiają krążenie, łagodzą bóle i mogą dawać ulgę przy wielu innych dolegliwościach.

Przydatne przy elektroterapii akcesoria wykonane są z materiałów przewodzących takich jak nylon ze srebrnymi włóknami. W 4fizjo.pl polecamy rękawice i skarpety uniwersalnych rozmiarów, a także opaski, które możesz nałożyć na łokcie, czy kolana.

Profesjonalne produkty do elektrostymulacji

Wszystkie akcesoria do elektrostymulacji, które znajdziesz w sklepie 4fizjo.pl są w pełni bezpieczne w stosowaniu i jako wyrób medyczny posiadają stosowne certyfikaty. Wraz z elektrodami i pokrewnym asortymentem możesz też u nas kupić aparat do elektrostymulacji. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel