DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ORTEZY I STABILIZATORY

ilość produktów: 73

Po urazie powrót do pełnej sprawności zajmuje trochę czasu. Stabilizatory ortopedyczne i ortezy pozwalają na powrót do zdrowia po kontuzji bez rezygnacji z codziennego ruchu i normalnego funkcjonowania. To rozwiązanie które zapewni Ci znacznie większy komfort niż gips zarówno przy mniejszych, jak i większych urazach stawów. Ich zadaniem jest też szybsza regeneracja uszkodzonych stawów i ścięgien.

Kiedy stosować ortezy ortopedyczne?

Orteza jest rodzajem aparatu ortopedycznego służącego do unieruchomienia lub ograniczenia ruchu w stawie. Funkcje ortez i stabilizatorów są podobne. Przede wszystkim jest to stabilizacja układu mięśniowo-szkieletowego oraz skorygowanie niewłaściwej postawy ciała, która mogłaby prowadzić do powiększenia urazu.

Ortezy stosuje się m.in. przy:

  • urazach stawów,

  • kontuzjach i przeciążeniach,

  • urazach ścięgna Achillesa,

  • zwyrodnieniach stawu skokowego.

Ortezy przydają się również przy schorzeniach związanych z trybem życia lub pracy jak łokieć tenisisty, golfisty, czy zespół cieśni nadgarstka.

Istotny jest jednak odpowiedni dobór rozmiaru ortezy najlepiej po konsultacji z lekarzem czy fizjoterapeutą. Zbyt ciasna orteza może prowadzić do zaburzeń układu krążenia, otarć, czy obrzęków, za luźna nie będzie zaś właściwie usztywniać.

Rodzaje ortez i stabilizatorów

Ze względu na część ciała wyróżnia się stabilizatory i ortezy:

  • kręgosłupa,

  • kończyn górnych,

  • kończyn dolnych.

Kołnierze ortopedyczne lub ortezy kręgosłupa przeznaczone są na odcinek szyjny przy jego urazach i zwyrodnieniach. Zalicza się tutaj także ortezy odcinka piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego. Te stabilizatory znajdują zastosowanie również przy poważnych uszkodzeniach stawu barkowo-obojczykowego, schorzeniach mięśni, osteoporozie, czy złamaniach trzonów kręgów.

Ortezy kończyn górnych to przede wszystkim ortezy barku i stawu łokciowego, a także orteza nadgarstka, kciuku i palców. Stabilizator ortopedyczny przyspiesza regenerację po urazie, ale również zabiegu i operacji, a dodatkowo chroni przed kontuzjami.

Ortezy kończyn dolnych przeznaczone na staw skokowy są stosowane przy urazach ścięgna Achillesa, zmianach zwyrodnieniowych, w przypadku skręceń i zwichnięć, a także przy złamaniach. Stabilizatory stawu biodrowego przydają się po poważnych operacjach pomagając kontrolować ruchy, a równocześnie zapewniać odpowiednie unieruchomienie. Bardzo często stosowana jest też orteza stawu kolanowego pomocna przy częstych kontuzjach występujących u osób aktywnych fizycznie i sportowców.

Elastyczne opaski kompresyjne

Opaski kompresyjne przydają się w bólach kostki, osłabieniu wiązadeł wokół stawu skokowego, ale też przeciążeniach i zwyrodnieniach. Sprawdzają się, jako zabezpieczenie także w trakcie treningów. Pomagają też zapobiec obrzękowi nóg.

Funkcjonalne ortezy i stabilizatory ortopedyczne

Dobrze dobrany stabilizator zastosowany w miejscu urazu wspiera proces leczenia. Pozwala także korygować postawę. W przeciwieństwie do gipsu można go samodzielnie zakładać i zdejmować. Do produkcji ortez stosuje się bezpieczne i przyjazne dla skóry materiały, które nie powodują otarć i odparzeń. Materiały przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć, dzięki czemu nie ma problemów z poceniem się.

Korzystając ze sklepu internetowego 4fizjo.pl możesz liczyć na szeroki wybór ortez i stabilizatorów w przystępnych cenach. Zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości asortyment od uznanych producentów. W razie potrzeby doradzimy jaką ortezę powinieneś dobrać. Sprawdź i skorzystaj z naszej oferty!

pixel