DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ortezy i stabilizatory dłoni i palców

ilość produktów: 1

Urazy kości czy stawów palca mogą się wydawać mało znaczące, ale nie należy ich lekceważyć. Wykonywanie codziennych czynności obciąża dłonie i palce dlatego warto zabezpieczyć kontuzjowaną część ciała. Pomocna może się okazać orteza na palec.

Jakie jest zastosowanie ortezy palca?

Ortezy na palce stosuje się przede wszystkim po poważniejszych urazach takich, jak zwichnięcia, czy złamania. Sprawdzają się także przy obrażeniach koniuszka palca, uszkodzeniach mięśnia prostownika czy złamaniach awulsyjnych.

Ortezy mają za zadanie usztywnić i stabilizować palec. Często stosuje się je w obszarze stawów międzypaliczkowych. Dobrze dobrana orteza może zapobiec konieczności noszenia gipsu. Taki stabilizator przyspiesza znacząco proces rekonwalescencji i chroni przed pogłębianiem się urazu. Równocześnie nie musi to wcale oznaczać, że ruchliwość dłoni zostanie ograniczona.

Z czego wykonana jest orteza palca?

Do wykonania ortez stosuje się najczęściej wysokogatunkowe materiały medyczne. Ważne, aby były wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Profesjonalne ortezy można też łatwo dopasować do swoich potrzeb, co zwiększa komfort ich noszenia i ma znaczenie z punktu widzenia procesu rehabilitacji. Wewnętrzna część ma często miękkie, niepodrażniające skóry wykończenie.

Rodzaje ortez palca

Przy urazach palców stosuje się zarówno ortezy palca, jak i dłoni. Na rynku dostępne są ortezy sztywne, półsztywne i miękkie. Najczęściej stosowane to:

  • usztywniacze na kciuk,

  • sztywne ortezy na palce dłoni,

  • ortezy na całą dłoń,

  • ortezy na tzw. złamania bokserskie.

Ortezy klasyfikuje się także ze względu na stronę ciała, dzięki czemu mogą być dostosowane do prawej lub lewej dłoni. Usztywniaczem jest również aparat Stacka. Ta lekka orteza jest stosowana do unieruchomienia stawów międzypaliczkowych dalszych ręki, przy uszkodzeniu prostownika palca, w przypadku złamań awulsyjnych, czy przy złamaniach kości paliczków dalszych.

Do ortezy można też dobrać dodatkowe usztywnienie zamknięte lub otwarte. Usztywnienie zamknięte umożliwia większą stabilizację. Gwarantuje też delikatne ogrzanie stawów, dzięki czemu minimalizuje stany zapalne i pomaga we wchłanianiu wysięków. Usztywnienie otwarte to nie tylko stabilizacja, ale również kompresja. Można je idealnie dopasować nawet w przypadku deformacji palców. Doskonale sprawdza się także przy wystających usztywnieniach ortopedycznych w postaci śrub lub drutów.

Jak odpowiednio dobrać ortezę?

Orteza palca pozwala na usztywnienie i stabilizację, które przyspieszają proces rehabilitacji. Należy jednak dobrać właściwy model i rozmiar. W niektórych przypadkach konieczne jest też zastosowanie specjalnej szyny, która zostaje dopasowana przez lekarza. W takiej sytuacji orteza unieruchamia palce, umożliwiając ich dowolne ustawienie i pożądany stopień stabilizacji. Często taką konfigurację stosuje się bezpośrednio po zabiegu operacyjnym.

Wybierając ortezę należy zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana. O jakości produktu świadczą m.in. certyfikaty medyczne, które wskazują na fakt, że orteza została przebadana i jest w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Specjalistyczne ortezy na palce

W 4fizjo.pl znajdziesz wysokiej klasy ortezy na palce. Zapewniamy naszym klientom specjalistyczne produkty o szerokim zastosowaniu do różnego rodzaju urazów i kontuzji. Gwarantujemy także niskie ceny, a w razie potrzeby chętnie służymy pomocą. W naszej ofercie znajdziesz też wiele innego rodzaju asortymentu medycznego. Wszystkie nasze produkty są sprawdzone, przeszły niezbędne testy i spełniają rygorystyczne normy jakościowe. Są także całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Zachęcamy do zakupu w 4fizjo.pl!

pixel