DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ortezy kolana

ilość produktów: 32

Staw kolanowy to jedna z najbardziej urazogennych części ciała. Do jego uszkodzenia może dojść nie tylko w trakcie uprawiania sportu, ale również podczas codziennych czynności. Pomocny może się wówczas okazać stabilizator kolana.

Jak wspomóc staw kolanowy?

Z racji swojego położenia i funkcji staw kolanowy jest poddawany dużym przeciążeniom. Często kończy się to kontuzjami takimi jak skręcenia i zwichnięcia. Zdarza się, że poważny uraz wywołuje nawet jeden nieprawidłowy ruch. Niejednokrotnie leczenie bywa trudne i długotrwałe.

Orteza kolana umożliwia stabilizację stawu i zmniejszenie napięcia w przyczepie pasma biodrowo-piszczelowego. Dzięki temu dochodzi do redukcji bólu, a niewielki ucisk zapobiega też powstawaniu opuchlizny. Stabilizatory stawu kolanowego można też stosować profilaktycznie. Szczególnie wskazane jest to dla sportowców i osób, które są bardziej narażone na kontuzje kolana lub mają skłonności do odnawiających się urazów.

Rodzaje stabilizatorów kolanowych

Stabilizatory miękkie są lekkie i elastyczne, dzięki czemu nie ograniczają ruchów. Ten typ stabilizatorów wspiera mięśnie oraz więzadła otaczające staw. Mają także działanie kompresyjne. Dodatkowo przyspieszają przepływ krwi, co zapewnia szybszą regenerację stawu. Mogą być używane zapobiegawczo, jako opaska ochronna dla sportowców. Polecane są również dla seniorów i osób narażonych na możliwe urazy.

Stabilizator kolana z szynami bocznymi stosowany jest przy poważniejszych urazach. Pozwala on na utrzymanie kończyny we właściwej pozycji. Wyróżnia się tu także ortezy z regulacją kąta zgięcia, który można ustawić w zależności od stopnia zaawansowania urazu. Pod uwagę należy wziąć tutaj również rodzaj kontuzji - czy uszkodzeniu uległa kość, więzadło, czy torebka stawowa. Oprócz szyn stosuje się również stalowe stalki, które zwiększają stabilność boczną i przyśrodkową.

Dzięki właściwemu zaprojektowaniu szyn bocznych orteza stawu kolanowego może być zastosowana na obydwie nogi. Przy uszkodzeniach więzadeł stosuje się także nowoczesne usztywniacze klatkowe, które dostosowane są do ruchu kończyny, nie obciążają stawów i dobrze chronią kolano nawet w trakcie uprawiania sportu. Przy zwichnięciach, naciągnięciach i skręceniach z reguły wymagana jest sztywna orteza kolana.

Rzepka ma za zadanie osłaniać część nadkłykci kości udowej i przenosić duże obciążenia dynamiczne. Może to niestety powodować niestabilności i uszkodzenia tej części ciała. Do jej odciążenia można zastosować stabilizatory rzepki, które utrzymają ją we właściwym położeniu oraz zmniejszą ewentualny ból. Nadaje się on również, jako wsparcie dla rehabilitacji przy złamaniach, czy zwichnięciach poprzez utrzymanie rzepki w prawidłowym położeniu.

Wysokiej jakości stabilizator kolana

Ortezy na kolano są poddawane sporym przeciążeniom dlatego wykonuje się je z wysokiej jakości i trwałości materiałów o odpowiednich właściwościach. Stosuje się materiały oddychające umożliwiające utrzymanie naturalnej temperatury ciała w obrębie chronionego kolana. Zapewnia to użytkownikowi komfort noszenia i przyspiesza proces rehabilitacji oraz szybszy powrót do zdrowia po kontuzji czy urazie. Należy pamiętać, aby dobrać ortezę pod względem wielkości, a także charakteru urazu, bo tylko wówczas będzie ona prawidłowo funkcjonować.

Profesjonalne stabilizatory kolana od uznanych producentów znajdziesz na 4fizjo.pl. Gwarantujemy naszym klientom szeroki wybór wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel