DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Raczki dla DZIECI

ilość produktów: 2

Turystyka górska to aktywność zarezerwowana nie tylko dla dorosłych. Również dzieci uwielbiają piesze wypady w góry. Kluczowe jest zagwarantowanie im bezpieczeństwa na często oblodzonych szlakach, a jednym z bardzo przydatnych akcesoriów są raczki na buty.

Kiedy przydają się raczki na buty?

Wycieczki górskie są niewątpliwie świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a dzieci często przejmują tę pasję od rodziców. Jednak pogoda w górach rządzi się własnymi prawami. Na większych wysokościach znacznie dłużej utrzymuje się śnieg, czy lód, a ścieżki pozostają śliskie.

Dorośli stosują raki turystyczne, żeby ochronić się przed przypadkowym poślizgnięciem, czy utratą równowagi. Ich odpowiednikiem dla młodszych miłośników wspinaczek są raczki turystyczne dla dzieci, które powinny być nieodzownym elementem wyposażenia zwłaszcza w okresie zimowym, jesiennym i wczesnowiosennym. Decydując się na taki zakup zabezpieczysz swoją pociechę przed ewentualną kontuzją. Nakładane na buta raczki idealnie nadają się na piesze wędrówki bez narażania się na przykry wypadek.

Jak wykonane są raczki dla dzieci?

Raki niezależnie od tego, czy są przeznaczone dla dorosłych, czy dla dzieci muszą być wykonane z solidnego i zapewniającego stabilność materiału. Stosuje się stal nierdzewną, natomiast obejmy wykonuje się z TPE, czyli elastomerów termoplastycznych. Jest to materiał podobny do kauczuku o dużej wytrzymałości, który pozostaje elastyczny nawet w niskich temperaturach.

Istotne znaczenie ma sama konstrukcja raczków. Obejmy zakłada się na górną część buta i poprzez łańcuchy łączą się one z metalowym fragmentem znajdującym się na podeszwie. Kluczowe jest również rozmieszczenie kolców. Przykładowo raczki marki Mountain Goat, które możesz kupić w 4fizjo.pl posiadają aż 13 kolców. Pierwsze osiem z nich ułożone jest w okrąg na przedstopiu, co ma duże znaczenie podczas wchodzenia. Wówczas ciężar ciała jest bowiem przeniesiony do przodu i najmocniej pracuje przednia część stopy. Stalowe zęby zapobiegają więc ześlizgiwaniu się palców nawet na przemarzniętym i śliskim podłożu. Z kolei kolce znajdujące się w części tylnej będą pełnić istotną rolę w trakcie schodzenia. Wzmocniona podpiętka z 5 kolcami chroni przed ześlizgiwaniem się stopy i upadkiem do tyłu. Dodatkowo raczki wyposażone są w praktyczny pokrowiec, który jest wykonany z mocnego materiału i dobrze zabezpiecza zawartość torby lub plecaka przed uszkodzeniem przez kolce.

Warto jednak pamiętać, że o ile raczki doskonale radzą sobie w trakcie typowych górskich wycieczek to nie są przeznaczone do alpinizmu i specjalistycznej wspinaczki. Można je natomiast używać również podczas innego rodzaju wędrówek, nie tylko w górzystym terenie. Doskonale sprawdzają się bowiem także na płaskim podłożu, w czasie spacerów po oblodzonym terenie gwarantując większą przyczepność butów do śliskiego gruntu.

Bezpieczne wycieczki w góry

Pobyt w górach świetnie wpływa na zdrowie oraz kondycję fizyczną i psychiczną. Dlatego warto, aby w takiej aktywności uczestniczyły także dzieci. Jednak należy zachować ostrożność, bo każdy upadek może zakończyć się przykrym stłuczeniem lub inną kontuzją. Buty z raczkami to sposób bezpieczne, rodzinne wyprawy górskie. Raczki na buty dla dzieci nie są drogie, a równocześnie bardzo funkcjonalne. W 4fizjo.pl oferujemy ten asortyment w różnych rozmiarach zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Kupisz u nas również profesjonalne raki turystyczne dla dorosłych. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel