DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasy treningowe RX

ilość produktów: 4

Chcesz zbudować masę mięśniową? Wzmocnić swój organizm, być sprawniejszym? Stracić nadprogramowe kilogramy? Aby ćwiczenia były efektywniejsze oraz różnorodne, skorzystaj z pasów treningowych. Niezależnie od tego czy jesteś zaawansowany czy początkujący - akcesoria z tej kategorii sprawdzą się idealnie w każdej sytuacji.

Jak pracować z pasem RX?

Aby ćwiczyć z pasem RX, wystarczy przymocować zaczep w odpowiednim miejscu, aby uzyskać stabilną pozycję. Zwróć uwagę również na to, aby wokół siebie zostawić wystarczająco dużo miejsca na wykonywanie ćwiczeń.

Zalety treningu z pasem RX

Trening z pasem wzmacnia wybrane przez ciebie partie mięśni, a jednocześnie zmusza do pracy całe ciało, a ciebie do uważności i koncentracji.

Jego ogromnym plusem jest to, że zapewnia komfort, pozwala nieco odciążyć stawy, dzięki czemu zamiast podskoków z wypadem, można wykonywać znacznie bardziej płynne i niemniej efektywne ćwiczenia. W ten sposób można zarówno osiągnąć zwiększenie zakresu ruchu nóg, jak i ich wzmocnienie. Pas to doskonałe uzupełnienie ćwiczeń jogi i wymagającego treningu obwodowego. W jednym, a także drugim przypadku wymusza skupienie, walkę o stabilizację przez utrzymanie właściwej podstawy i pracę określonych grup mięśni. Takie wzmocnienie z pewnością sprawi, że ciało się wydłuży, a mięśnie wzmocnią. Zminimalizujesz także ryzyko kontuzji.

Ćwiczenia z pasem RX w roli głównej

Pas RX jest produktem, który ułatwi treningi ud. Ćwicząc z nim, możesz zwiększyć zakres ruchu nóg, wzmocnić mięśnie odpowiadające za unoszenie nóg do góry (m.in. mięsień pośladkowy mniejszy), wymodelować uda.

Ponadto trening z użyciem pasa wraz z zaczepem to świetne rozwiązanie dla osób uprawiających jogę, balet czy sztuki walki, którym bardzo zależy na odpowiednim rozciągnięciu ciała. Pas świetnie nadaje się także do rozciągania nóg po bieganiu, co zmniejsza ryzyko kontuzji, a także pozwala na znacznie bardziej efektywną regenerację mięśni.

Praca z pasem nie służy jednak wyłącznie do rozciągania. Wzmacnia określone grupy mięśni. Pas z zaczepem pozwala wykonywać trening z ciężarem własnego ciała - pompki w zawieszeniu, marsz na przedramionach, podciąganie się z pozycji półleżącej czy nawet zakroki ze stopą umieszczoną w uchwycie. Możliwości jest naprawdę sporo. Aktywujesz nie tylko mięśnie ud oraz mięsień pośladkowy mniejszy. Walka z grawitacją i ciężarem własnego ciała wymaga przyjęcia określonej postawy, odpowiedniego napięcia mięśni, wyprostowania pleców. Stopień trudności możesz regulować między innymi przez kąt ustawienia sylwetki w stosunku do pasa.

Trening z pasami RX może oznaczać unoszenie nóg, robienie pompek w zawieszeniu, ćwiczenie wykroków i rozciąganie. Można go połączyć z treningiem siłowym oraz cardio.

Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby i co chcesz osiągnąć. Jeśli umieścisz stopę w jednym końcu pasa, a drugi koniec będziesz przyciągać rękami, z pewnością rozciągniesz obolałe partie mięśni nóg. Jeśli postawisz na ćwiczenia oparte na podporze w zawieszeniu, wzmocnisz ramiona, plecy, a także brzuch. Pas świetnie nadaje się do obu rodzajów treningów.

Jak wykorzystać taśmy RX?

W jaki sposób wykorzystać pas treningowy w swoim codziennym treningu? Jest to jeden z najlepszych sposób na wykonanie treningu funkcjonalnego, wpływającego na kondycję i wygląd całego ciała. Zasada działania pasów jest prosta: po zawieszeniu w stabilnym miejscu, należy przy pomocy uchwytów przeprowadzić dowolne ćwiczenia. Mogą być to np. pompki w zawieszeniu, podciąganie się z pozycji półleżącej czy zakroki ze stopą umieszczoną w uchwycie. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od możliwości danej osoby oraz jej celów treningowych.

Pasy treningowe RX, które oferujemy, można łatwo dopasować do swojego stopnia zaawansowania. Wykorzystują siłę grawitacji i naturalny opór ciała, który zwiększa się razem ze zmianą kąta nachylenia sylwetki. Pragnąc więc zwiększyć intensywność i skuteczność ćwiczeń, wystarczy odpowiednio wyregulować taśmy. Co ważne, ćwiczenia z wykorzystaniem pasów zmuszają ciało do przyjęcia odpowiedniej pozycji (wyprostowania pleców, spięcia mięśni brzuchów i pośladków). Mogą z nich więc korzystać osoby, które chcą popracować nad techniką wykonywanych ćwiczeń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pas do rozciągania?

Kupując pasy RX, należy zwrócić na ich jakość. W końcu muszą sobie poradzić z utrzymaniem dużego ciężaru, być stabilne oraz mieć wygodne rączki. Dokładnie takie są podwieszane pasy treningowe dostępne w naszym sklepie. Ich maksymalne obciążenie to nawet 250 kg. Uchwyty pokryte pianką zapewniają pewność ruchu przy każdym ruchu. Pasy są lekkie i komfortowe, a dzięki temu, że w zestawie znajdują się również siatki, pasy można zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Osoby, które jeszcze nie miały do czynienia z pasami, mogą zastanawiać się nad tym, czy można je zamontować w każdym miejscu - tak jest w przypadku naszych produktów. Pasy treningowe, które proponujemy, można umieścić np. na drążku, ale też zawiesić na drzwiach. Specjalny uchwyt na drzwi sprawia, że wykorzystanie pasów jest jeszcze łatwiejsze i przede wszystkim, możliwe do zrealizowania niemal w każdym domu czy mieszkaniu.

Wybierz sprawdzony sprzęt, nie tylko do rozciągania nóg

W ofercie 4Fizjo znajdziesz stabilne pasy do ćwiczeń. Pas RX możesz wykorzystać do rozciągania nóg, wzmacniania określonych grup mięśni, uatrakcyjnienia wielu domowych treningów. Specyfikacja pasa pozwala zamontować go w domowych warunkach, nie tylko na sali treningowej. Dzięki temu z tego efektywnego treningu możesz korzystać także we własnym domu.

Przy wyborze konkretnego modelu pamiętaj, że liczy się długość pasa, jego specyfikacja, stabilność i jakość wykonania. Pas z zaczepem pozwala na wykonanie bardzo wielu ćwiczeń.

W 4Fizjo oferujemy sprawdzony sprzęt i akcesoria do ćwiczeń. Nasze pasy RX są przetestowane, gwarantujemy ich wytrzymałość oraz dopasowanie do specyfiki treningów. Ich montaż nie powinien stanowić problemu. Masz do wyboru model hali, a także inne warianty kolorystyczne.

Sprawdź naszą ofertę pasów RX już dziś i ciesz się efektywnym oraz bezpiecznym treningiem w domu.

pixel