DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ELEKTROSTYMULATORY

ilość produktów: 11

Elektrostymulacja mięśni jest metodą z zakresu fizjoterapii, która wykorzystuje impulsy elektryczne o średniej i niskiej częstotliwości do pobudzania tkanek. Sprzęt stosowany jest w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale możesz też kupić urządzenia do użytku domowego, które sprawdzą się jako dodatek przy treningu mięśni. Postaw na nowoczesne elektrostymulatory w 4fizjo.pl!

Czym jest i jak działa elektrostymulacja?

W ludzkim organizmie impulsy elektryczne odgrywają bardzo ważną rolę, stanowiąc m.in. podstawę przewodnictwa nerwowego. Mają znaczenie również przy funkcjonowaniu mięśni. Ludzki mózg nie odróżnia naturalnie powstających skurczów od tych pobudzanych sztucznie przez urządzenie. Stymulacja prądem jest zupełnie bezpieczna i naśladuje procesy skurczu powstające w trakcie wysiłku fizycznego.

Pierwszą metodą jest stymulacja mięśni EMS (Electrical Muscle Stimulation), w której seria impulsów wywołuje skurcze. Po każdej fazie skurczu następuje odpoczynek mięśnia. W EMS natężenie impulsów wzrasta stopniowo, a następnie w ten sam sposób (po osiągnięciu maksimum) opada. Cały cykl może trwać od kilku do kilkunastu sekund. Jednak użytkownik może dostosować intensywność i częstotliwość impulsów.

Innym rodzajem elektrostymulacji jest TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), podczas której łagodne impulsy przekazywane są do włókien nerwowych znajdujących się pod skórą. Na rynku dostępne są również stymulatory wytwarzające prądy interferencyjne działające punktowo, wielofunkcyjne, mikroprądowe i inne.

Na co pomaga elektrostymulacja?

EMS może być doskonałym uzupełnieniem treningów, czy rehabilitacji. Łączenie aktywnych sesji treningowych z równoczesnym wykorzystaniem stymulacji elektrycznej zwiększa zaangażowanie włókien mięśniowych i przyczynia się do lepszego ukrwienia mięśni.

Z kolei TENS doskonale sprawdza się w terapii przeciwbólowej. Impulsy wytwarzane w tym typie stymulacji blokują sygnały bólowe, ponieważ szybciej docierają do mózgu. Nie zaburza to równocześnie zmysłu dotyku, czucia, czy motoryki mięśni. TENS powoduje też powstawanie w mózgu endorfin, co wzmacnia efekty przeciwbólowe.

Elektrostymulatory wykorzystywane są także przy zaburzeniach erekcji. Impulsy działają na skurcze i rozkurcze oraz wzmocnienie mięśni dna miednicy. EMS z wykorzystaniem prądu o niskiej częstotliwości stymuluje komórki mięśni gładkich ciała jamistego, co przekłada się na jakość i częstość występowania erekcji.

Inne zalety elektrostymulacji

Zastosowanie elektrostymulatorów to również:

  • zapobieganie degeneracji mięśnia,

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego,

  • działanie wzmacniające i ujędrniające,

  • działanie antycellulitowe,

  • pobudzenie spalania tkanki tłuszczowej,

  • lepsze dotlenienie skóry oraz poprawa syntezy kolagenu i elastyny,

  • pobudzanie przemiany materii, krążenia krwi i limfy,

  • detoksykacja,

  • inhibicja spazmów mięśniowych.

Urządzenie stosowane jest także przy elektrostymulacji twarzy, która pozytywnie wpływa na kondycję skóry oraz zmniejszenie bruzd i zmarszczek.

Nowoczesne elektrostymulatory o wielu trybach masażu

Elektrostymulatory dostępne na stronie 4fizjo.pl umożliwiają pracę w wielu trybach. Oprócz stymulacji EMS i TENS dostępny jest również tryb MASS, czyli klasycznego masażu relaksacyjnego. MASS rozluźnia napięte mięśnie, dzięki delikatnym wibracjom w spiętych obszarach ciała. Działa również antystresowo. Nasze urządzenia są w pełni bezpieczne i posiadają stosowne certyfikaty medyczne. Sprawdzają się do prywatnego użytku, ale również jako profesjonalny sprzęt w zakładach rehabilitacji, czy klubach sportowych. Sklep 4fizjo.pl to wysoka jakość asortymentu, przystępne ceny i szybka dostawa. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel