DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Liny treningowe do ćwiczeń

ilość produktów: 3

Liny treningowe zyskały na popularności dzięki treningom crossfitu, które cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Lina treningowa to przyrząd wspomagający intensywną pracę wzmacniającą szczególnie mięśnie ramion i przedramion. Regularnie stosowana podczas treningu lina korzystnie wpływa na całe ciało, poprawiając jego wytrzymałość i wydolność. Liny do ćwiczeń początkowo wykorzystywane były w wojskowych treningach kondycyjnych. Sporą popularnością cieszyły się także wśród osób trenujących sporty walki.

Liny treningowe - skąd wzięła się ich popularność?

Lina do ćwiczeń stała się powszechnie wykorzystywanym przyrządem w momencie, gdy włączono ją w interwałowy trening crossfitowy. Crossfit lubi wspomagać się dużą ilością przyrządów treningowych stanowiących urozmaicenie zajęć, m.in. drążki do podciągania, obciążniki na nadgarstki i kostki, pasy treningowe, czy profesjonalne skakanki. Liny do treningu są jednym z tych elementów, które w crossfitowych treningach są wykorzystywane bardzo często. Śmiało można więc powiedzieć, że stanowią nieodzowny element tego typu zajęć i dlatego zapraszamy do zapoznania się z linami treningowymi dostępnymi w naszym asortymencie.

 

Liny treningowe - kiedy warto je wykorzystywać?

Przyjęło się, że liny treningowe mogą służyć swoją funkcjonalnością przede wszystkim pod kątem rozbudowy górnej części ciała. Do najczęstszych ćwiczeń wykonywanych z udziałem lin należy m.in.: biczowanie, unoszenie, wyciąganie, przeciąganie, czy kręcenie. Co ciekawe, nie tylko mięśnie ramion i klatki piersiowej możesz wzmocnić podczas treningu z udziałem lin. Zaangażowane są również inne partie ciała, więc możesz wzmocnić także:

  • mięśnie brzucha

  • mięśnie grzbietu

  • mięśnie ud

  • mięśnie łydek

Oprócz nich standardowo pracują również mięśnie ramion i przedramion. Okazuje się zatem, że jeden produkt w postaci liny treningowej jest w stanie wpłynąć na kształtowanie sylwetki całego ciała.

Lina do ćwiczeń bez wątpienia przeznaczona jest dla osób, które nie stronią od większego wysiłku. Trening oparty na ćwiczeniach crossfit generalnie jest treningiem dość wymagającym. Jednak warto wiedzieć, że ćwiczenia tego typu przynoszą imponujące rezultaty. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by wzmocnic brzuch, uda i inne bardzo newralgiczne części ciała, liny są właśnie dla Ciebie.

Kto może korzystać z lin treningowych?

Ćwiczenia z udziałem lin to aktywności skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych. Sprzęt tego typu można wykorzystywać do aranżowania zarówno łatwych, jak i trudnych ćwiczeń. Wiele zależy od wagi liny treningowej, dlatego dla osób początkujących poleca się liny lżejsze. Warto jednak pamiętać, że sport nie powinien być monotonny, dlatego liny najczęściej traktuje się jako uzupełnienie innych ćwiczeń, wykonywanych w ciągu danego okresu. Ćwiczenia z udziałem lin powinny być wykonywane mniej więcej dwa razy w tygodniu, aby móc dostrzec ich skuteczność i pozytywny wpływ na konkretne partie mięśni.

Dodanie liny do treningów pozwala zapewnić mięśniom nieco inny rodzaj bodźców. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej o postępujący rozwój mięśni, który - zwłaszcza na początku sportowej drogi - wydaje się niesłychanie trudny. Aby zadbać o intensywność i zróżnicowanie swoich treningów warto dodawać do nich nowe aktywności. Pomogą Ci w tym akcesoria, dzięki którym zapewnisz swoim mięśniom coraz to nowsze i skuteczniejsze bodźce: ciężarki i hantelki, hula-hopy, platformy równoważne, ściskacze do rąk.

Koordynacja ruchowa z liną treningową

O tym, że ramiona, brzuch, czy nogi mogą wiele zyskać dzięki treningom z linom, wspomnieliśmy wcześniej. Warto jednak wspomnieć, że ma ona znaczenie nie tylko w procesie budowania mięśni. Równie dobrze może być użytkowana przez osoby, którym nie zależy na masywnej sylwetce, a jedynie na pełnej sprawności ciała. Ćwiczenia z liną pozytywnie wpływają na koordynację ruchową i to kolejny argument, dla którego warto linę do swoich planów treningowych włączyć.

Jeśli pracujesz nad swoją koordynacją albo zależy Ci na ogólnym wzmocnieniu ciała, sprawdź nasze produkty z kategorii akcesoria na siłownię. Znajdziesz tam szereg przedmiotów, dzięki którym poszczególne treningi będą łatwiejsze, ale również bardziej skuteczne. Czasem warto się również zainspirować poszczególnymi akcesoriami, by uczynić swoje treningi ciekawszymi i mniej monotonnymi. Jest to ważne szczególnie w przypadku osób zajmujących się sportem amatorsko, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami. Dzięki ich urozmaicaniu szybciej można zobaczyć efekty, ale również dłużej utrzymać swoja motywację na odpowiednim poziomie.

Lina treningowa Power Battle Rope - świetny wybór do świetnych treningów

Lina treningowa Power Rope to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Wykorzystuje się ją do ćwiczeń przede wszystkim siłowych, mających na celu rozbudowanie tkanki mięśniowej. Liny do ćwiczeń siłowych aktywują mięśnie z obszarów ramion, brzucha, pleców, ud, łydek, grzbietu i przedramion. Korzystanie z nich aktywuje całe ciało, a zastosowanie w treningu interwałowym niezwykle korzystnie wypływa na zwiększenie wytrzymałości. Z tej przyczyny ćwiczenia z wykorzystaniem liny mogą stanowić wsparcie i uzupełnienie każdego innego treningu lub dowolnej, praktykowanej profesjonalnie bądź amatorsko, dyscypliny sportowej.

Tradycyjne liny do ćwiczeń

W naszej ofercie dostępna jest również tradycyjna lina treningowa crossfit. Osoba ćwicząca odpowiednią techniką wprowadza ją w ruch o określonym rodzaju i płaszczyźnie. To właśnie prawidłowa technika jest kluczem do sukcesu. Dzięki niej, mimo iż tylko ręce mają bezpośredni kontakt z liną, to aktywowanych zostaje znacznie więcej mięśni z innych obszarów ciała. Podczas korzystania z liny do crossfitu można eksperymentować i dodawać także podskoki lub przysiady. Większość powszechnie stosowanych ćwiczeń wymaga używania jednej liny przez jedną osobę. Nie trzeba posiadać dużego doświadczenia, by włączyć w swój trening ćwiczenia z liną. Lina treningowa Power Rope może być stosowana również przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z treningami siłowymi. Kluczowy jest odpowiedni dobór sprzętu i właściwe ułożenie planu treningowego. Liny różnią się od siebie długością i średnicą, co wpływa na poziom trudności korzystania z nich. Ćwiczenia z liną mogą więc zostać dostosowane do poziomu zaawansowania ćwiczącego. 

Dobra lina treningowa - budowa

Używanie profesjonalnych lin treningowych przynosi bardzo dobre rezultaty, warto jednak przy tym pamiętać również o swojej wygodzie. Dopasowanie wagi i długości liny do Twoich umiejętności jest kluczowe, by móc spodziewać się efektywnych treningów. Zwracaj zatem uwagę na to, by liny były wykonane w sposób solidny z trwałych materiałów. Wysoka jakość wykonania gwarantuje, że lina będzie służyć przez długi czas, nawet jeśli w z jego upływem zdecydujesz się na zwiększenie efektywności treningów.

Liny treningowe prezentowane w naszej ofercie mają średnicę 32 milimetrów i ułożone są tak, by ewentualne odkształcenia nie były możliwe. Materiał odporny jest również na zniszczenia mechaniczne, nie rwie się i nie stwarza tym samym zagrożenia dla ćwiczącego. O dodatkowej wygodzie w używaniu liny stanowią antypoślizgowe rączki. Mają znaczenie przede wszystkim dlatego, że najczęściej używasz lin dotykając ich spoconymi dłońmi. Antypoślizgowa powłoka na rączkach ułatwia ćwiczenie, ale również zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

Lindy do ćwiczeń w sklepie 4fizjo.pl

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie produkty najwyższej jakości, dotyczy to również lin treningowych. Jeśli masz wątpliwości lub pytania związane z akcesoriami do ćwiczeń, możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zerknij również na pozostałe kategorie z naszego sklepu. Staramy się kompleksowo dbać o zdrowie naszych klientów, oferując szereg produktów związanych ze zdrowym sportem i profilaktyką. Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!

pixel