DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MASKI DO PŁYWANIA

ilość produktów: 6

Maski pływackie to zarówno fajny, jak i funkcjonalny gadżet. Zdecydowanie ułatwiają nurkowanie i pozwalają cieszyć się podwodnym światem. Różne rodzaje masek znajdziesz w 4fizjo.pl. Sprawdź co warto wybrać!

Jaką maskę do nurkowania wybrać?

Maski do nurkowania i pływania to szeroka gama produktów różniących się wyglądem i sposobem działania. Maska musi być dopasowana do twarzy. W trakcie przymierzania wciągnij powietrze nosem i nie zakładaj paska. Maska powinna się wówczas przyssać do twarzy i utrzymać, jeśli pochylisz głowę lekko w dół. Sprawdź także, czy nos nie znajduje się zbyt blisko kołnierza maski i czy dobrze przylega silikon. Niektóre maski posiadają też wbudowane fajki, a do innych warto dokupić taki dodatek.

Znaczenie ma również to do czego konkretnie będziesz używał zakupionego sprzętu. Maski pełnotwarzowe przeznaczone są głównie do pływania po powierzchni i płytkiego nurkowania i nie nadają się do profesjonalnego nurkowania z butlą.

Warto też zwrócić uwagę na kąt widzenia. Bez maski to około 180°, ale pole widzenia zmniejszy się po jej założeniu. Jeżeli chcesz widzieć pod wodą, jak najwięcej to wybierz model o panoramicznym polu widzenia. Zwiększają je także boczne szybki oraz przezroczysta ramka maski. Kolejnym istotnym parametrem jest kolor silikonu. Najczęściej stosowane są maski z silikonem czarnym lub przezroczystym, ale znajdziesz też modele z kołnierzem w innych barwach. Przezroczysty silikon zapewnia większe pole widzenia. Kolejnym ważnym kryterium jest ilość szybek w masce, a do najpopularniejszych należą jedno- i dwuszybowe.

Maski jednoszybowe i dwuszybowe

Maski jednoszybowe posiadają tylko jedną dużą szybę osadzoną w ramce. Dzięki niej masz szeroki obszar pola widzenia i duży komfort obserwacji. Wśród jednoszybowych modeli znajdują się także maski bezramkowe tzw. "frameless". Posiadają one jedynie silikon i szkła przez co zajmują małą powierzchnię i mają dobry dostęp do nosa.

Maski dwuszybowe to konstrukcja dwuramowa z dwiema szybkami. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli masz wadę wzroku. Szybki można bowiem łatwo wymienić na szkła korekcyjne.

Jak prawidłowo zadbać o maskę

Maski do nurkowania lub pływania to sprzęt, który w pierwszej kolejności musi być bezpieczny. Dlatego jakoś materiałów użytych do ich produkcji jest niezwykle ważna. Dobrze, aby maska była wykonana z hartowanego szkła i miękkiego silikonu, co zapewni Ci pełny komfort stosowania.

Nową maskę należy umyć, a szczególnie dokładnie wewnętrzną część szybek. Można do tego celu użyć specjalnych środków, ale pomaga też zastosowanie domowych sposobów, jak pasta do zębów, czy cola. Już w trakcie użytkowania, po nurkowania trzeba przemyć maskę w słodkiej wodzie i wysuszyć. Aby uniknąć uszkodzenia szkieł, czy wypaczania się silikonu nie wolno zostawiać jej na słońcu. Właściwa konserwacja pozwoli Ci dłużej cieszyć się udanym nurkowaniem.

Profesjonalne maski do nurkowania i pływania

W 4fizjo.pl polecamy m.in. pełnotwarzowe maski w różnych rozmiarach. Model firmy Tsunami skutecznie chroni nie tylko nos, ale również oczy przed dostaniem się do nich wody. Zmniejsza także ryzyko zachłyśnięcia i umożliwia swobodne zanurzanie twarzy i głowy. Zestaw zawiera również uchwyt na kamerę sportową GO PRO i siateczkę do przenoszenia maski.

Oprócz tego modelu dla młodzieży i dorosłych mamy też w sprzedaży maski dla dzieci - idealne aby zacząć poznawać podwodny świat, czy po prostu cieszyć się zabawą w wodzie. Zarówno typ dla dorosłych, jak i dzieci gwarantuje panoramiczny widok. Skorzystaj z naszej oferty!

pixel