DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

AKCESORIA DO JOGI

ilość produktów: 77

Uprawianie jogi to sposób na wzmocnienie ciała i ducha. Odpowiednie akcesoria do jogi przydadzą się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym joginom. Praktyka jogi to proces nieustannego doskonalenia się. Akcesoria są szczególnie ważne, zwłaszcza na początku praktykowania jogi, ponieważ pozwalają "dotknąć" niektórych pozycji, pokazać drogę do nich, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko kontuzji. Wiele z tego typu produktów sprawdza się także przy medytacji. To idealne rozwiązanie zarówno podczas ćwiczeń grupowych, jak i indywidualnego treningu.

Jak wybrać produkty dostępne dla joginów?

NIe ma co ukrywać, że osoby stawiające pierwsze kroki w szkole jogi potrzebują czegoś zupełnie innego niż osoby zaawansowane. Sama lista akcesoriów do jogi nie jest szczególnie długa, natomiast inaczej spośród oferty kół czy kostek wybierać będą ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, inaczej ci, którzy zaszli w niej nieco dalej. Przygoda z jogą dzięki temu nigdy nie znajduje swojego końca, zawsze można się doskonalić, wchodzić na wyższy poziom techniki, jeszcze lepiej odkrywać swoje ciało.

Aby zmaksymalizować korzyści, jakie daje joga, akcesoria muszą być dopasowane do konkretnej praktyki. W tej kategorii zgromadziliśmy uniwersalne sprzęty, które w zależności od sposobu użycia mogą ułatwić bądź utrudnić ćwiczenia, wprowadzając nas na kolejny poziom zaawansowania.

Kategorię podzieliliśmy na mniejsze podkategorie, aby ułatwić szukanie konkretnego produktu. Nasz sklep z akcesoriami do jogi oferuje m.in.:

  • maty do jogi,

  • koła do jogi,

  • kostki do jogi,

  • piłki do jogi.

Maty na zajęciach jogi i do domowej praktyki

Maty to podstawowe akcesoria do jogi, niezbędne do rozpoczęcia praktyki. Chronią kolana, dłonie oraz stopy przed twardym podłożem, a także zapewniają niezbędną amortyzację. Mata do jogi wykonana z miękkiego i stabilnego materiału pozwala o sobie zapomnieć, skupić się na ciele, zamiast myśleć o niewygodnym podłożu. Kauczukowa mata do jogi i medytacji świetnie sprawdza się także jako przestrzeń do innych ćwiczeń: oddechowych, relaksacyjnych, pilatesu, stretchingu.

Antypoślizgowe maty do ćwiczeń to dodatkowa ochrona i stabilność, która znacznie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i wystąpienia urazów. Wszystkie maty 4Fizjo są wykonane z najwyższych gatunkowo materiałów, dzięki czemu gwarantują komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Są bardzo wytrzymałe, nie rozciągają się, a także znacznie wygłuszają wszystkie bardziej dynamiczne ćwiczenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy trenujemy w mieszkaniu.

Naszym celem jest zapewnić ci jednocześnie maksymalny komfort na macie i bezpieczeństwo, które sprawi, że w każdej pozycji będziesz czuć się stabilnie.

Koła do praktyki jogi i nie tylko

Jeżeli wykonujesz pracę siedzącą, czy to za biurkiem, czy za kierownicą, z pewnością często doświadczasz bólu pleców. Koła do jogi to rozwiązanie, które może pomóc w walce z zastałymi mięśniami. Akcesoria tego typu aktywnie wspomogą pracę nad właściwą postawą. Koła to akcesoria do jogi, które warto wykorzystać w swoich ćwiczeniach bez względu na stopień zaawansowania. Przydadzą się szczególnie w jodze rozciągającej i wzmacniającej, ale sprawdzą się również u osób, które nie praktykują jogi, ale szukają pomocy na ból pleców.

Joga jest dla każdego, a przygoda z nią może się rozpocząć od koła traktowanego w kategoriach przedmiotu przydatnego do relaksu dla spiętych i obolałych mięśni pleców.

Użycie koła do jogi pomaga otworzyć klatkę piersiową. Praktyka na kole pozwala lepiej, skuteczniej i szybciej rozciągnąć mięśnie kręgosłupa. Poprawia elastyczność ciała, redukuje napięcia mięśniowe. Koła gimnastyczne sprawdzą się przy ćwiczeniach wzmacniająco-rozciągających, można je wykorzystać zarówno do praktyki jogi, jak i w procesie rehabilitacji.

Ważne jest także to, że materiał, z którego zostały wykonane, jest elastyczny i antypoślizgowy. Dzięki czemu skupisz się na rozciąganiu, poczujesz komfort i pewność ruchu w trakcie praktyki. Do wyboru są różne średnice kół: standardowe koło ma średnicę 32,5 cm, natomiast większe XXL - 40 cm.

Joga na kole ma zupełnie inny wymiar, szczególnie dla osób początkujących. Warto to sprawdzić.

Kostki w praktyce jogi

Kostki to akcesoria do jogi, które cieszą się niezmienną popularnością. Przydają się zarówno początkującym, podczas bardziej skomplikowanych pozycji, jak i doświadczonym joginom, szukającym sposobu na pogłębienie asan. Zapewniają podparcie oraz pomoc, szczególnie osobom, które nie zdążyły jeszcze odpowiednio wzmocnić czy rozciągnąć swoich mięśni. Dla tych, którzy ćwiczą jogę od dłuższego czasu, mogą być urozmaiceniem znanych już sekwencji.

Świetnym rozwiązaniem, które oferujemy w sklepie 4fizjo, jest kostka z korka. Wykonana z naturalnego materiału, daje nieco inne odczucie twardości niż w kostkach piankowych. Z klocków można swobodnie korzystać na różnym poziomie zaawansowania. Kostki sprawdzają się na różnych poziomach trudności, ponieważ stanowią wsparcie dla początkujących w wykonywaniu pozycji na początku nieosiągalnych, natomiast bardziej zaawansowani jogini mogą z nich korzystać, by ćwiczyć siłę, równowagę i technikę.

Ogromnym plusem jest naturalność materiału, która sprawia, że kostki korkowe nie „hałasują". Kiedy je przesuwasz czy odkładasz na podłogę, nie rozpraszają, a podczas zajęć grupowych nie przeszkadzają innym uczestnikom.

Piłka do jogi

Ciekawe efekty zapewnia włączenie do swojej praktyki piłki do jogi. Ma wiele zastosowań: w zależności od oczekiwanych efektów może być stosowana podczas masowania kręgosłupa bądź wzmacniania balansu i stabilizacji ciała. Dla zwiększenia efektów, jakie zapewnia joga, akcesoria powinny być używane przede wszystkim zgodnie z tym, co podpowiada ciało. Bez oglądania się na innych, bez napięcia, że trzeba szybciej i bardziej efektywnie.

Piłka do jogi przyda się nie tylko przy wybranych asanach. Świetnie sprawdzi się także do praktyki fizjoterapeutycznej i rehabilitacji. Ponadto, akcesoria tego typu są wykorzystywane także jako alternatywne siedzisko. Taka zmiana pomoże stymulować mięśnie głębokie. Dzięki temu możesz przeciwdziałać napięciom mięśniowym, które pojawiają się po długotrwałym siedzeniu w niewygodnej pozycji.

Akcesoria do jogi od 4Fizjo zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich miłośnikach jogi, pilatesu, a także różnego rodzaju praktyk rozciągających, stymulujących mięśnie głębokie, przeciwdziałających napięciom mięśniowym. Każdy może mieć inny sposób na jogę. Warto podążać za własnym ciałem. Ono najlepiej podpowie, czego w danym momencie potrzebuje.

Wsłuchaj się więc w siebie i wzbogać swoją praktykę akcesoriami od 4Fizjo!

pixel