DARMOWA DOSTAWA od 149,00 zł z InPost
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki ortopedyczne profilowane

ilość produktów: 4

Trudno przecenić znaczenie dobrego snu. Niekorzystnie może na niego wpływać stres, nieregularny tryb życia, przepracowanie, zła dieta i mnóstwo innych czynników. Ogromne znaczenie ma odpowiednia higiena snu. Wiele osób zapomina jednak, że należy do niej również zapewnienie sobie właściwego komfortu. Wysokiej jakości, wygodna poduszka ortopedyczna to produkt, który gwarantuje doskonałe podparcie dla głowy i może zmniejszyć bóle kręgosłupa. A przede wszystkim poprawić Twój sen.

Jak działa poduszka profilowana?

Jakość snu ma ogromne znaczenie dla kondycji organizmu. Badania pokazują, że wpływa on na samopoczucie oraz funkcjonowanie mózgu. Po dobrze przespanej nocy zwiększa się koncentracja oraz zdolność zapamiętywania informacji. Wzrasta też ogólna wytrzymałość ciała. Znaczenie ma nie tylko regularna pora spania, czy przewietrzone pomieszczenie, ale również wygoda. Poduszki profilowane posiadają określony kształt, który ma ułatwiać odpowiednie ułożenie głowy i szyi podczas snu. Taka profilowana poduszka umożliwia wygodne ułożenie się w różnych pozycjach. Jej podstawową zaletą jest odciążanie kręgosłupa szyjnego.

Poduszka ortopedyczna do spania pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa, dzięki dopasowaniu się do krzywizny ciała. Jest to możliwe za sprawą specjalnej pianki termoplastycznej, która reaguje na ciepłotę ciała i pod jej wpływem dostosowuje się do jego konturów.

Jak wybrać dobrą poduszkę profilowaną?

Przed wyborem poduszki profilowanej powinieneś zastanowić się, w jakiej pozycji najczęściej śpisz. Poduszka o sprężystym wkładzie lepiej sprawdzi się do spania na plecach. Zapewnia im bowiem solidne podparcie i dopasowuje się do kształtu głowy w trakcie snu. W bardziej uniwersalnym modelu pianka memory zapamiętuje ułożenie kręgosłupa niezależnie od tego, czy śpisz na boku, czy na plecach. Zapobiega to powstawaniu nacisku oraz drętwieniu rąk.

Jeżeli istotne jest dla Ciebie utrzymanie optymalnej temperatury w trakcie snu to wybierz poduszkę z technologią COOLING GEL. Posiada ona dodatkowo specjalną żelową wkładkę chłodzącą. Jej zaletą jest także równomierne rozłożenie ciężaru, a więc zapobieganie powstawania punktów ucisku i związanego z tym bólu.

Zalety poduszek ortopedycznych profilowanych

Profilowane poduszki mają ergonomiczny kształt dopasowujący się do budowy ciała. Zapewniają też neutralną pozycję do spania nieobciążającą głowy i szyi. Poduszka rehabilitacyjna 4FIZJO nadaje się dla osób, które przeszły operację kręgosłupa szyjnego oraz inne zabiegi. Obleczona jest w niezdejmowalną wewnętrzną powłoczkę. Jej wysoka szczelność zapobiega przedostawaniu się do wnętrza zanieczyszczeń.

Poduszka jest przyjazna dla alergików i atopików. Poszewka została bowiem wykonana ze specjalnego materiału – tancelu. To włókno o wyjątkowej miękkości i gładkości. Przede wszystkim jednak taka poszewka umożliwia skórze oddychanie i gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza, utrzymując suchy i świeży mikroklimat w trakcie snu.

Idealna poduszka ortopedyczna profilowana na komfortowy sen

Prawidłowe ułożenie ciała ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego snu. Porządny wypoczynek to więcej energii następnego dnia. Poduszki rehabilitacyjne 4FIZJO spełniają najwyższe standardy jakościowe. Posiadają również międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX potwierdzający, że w ich składzie nie ma substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia. Wybierz poduszkę wykonaną z wysokiej klasy materiałów dostępną w sklepie 4fizjo.pl i ciesz się komfortowym snem!

pixel